РФИД, насекаде во светот.
0086 755 89823301 seabreezerfid@gmail.com
EnglishAf-SoomaaliAfrikaansAsụsụ IgboBahasa IndonesiaBahasa MelayuBasa SundaBinisayaCatalàChinyanjaCorsuCymraegCрпски језикDanskDeutschEesti keelEspañolEsperantoEuskaraFrançaisFryskGaeilgeGalegoGàidhligHarshen HausaHmoobHmoob DawHrvatskiItalianoKiswahiliKreyòl ayisyenKurdîLatviešu valodaLatīnaLietuvių kalbaLëtzebuergeschMagyarMalagasy fitenyMaltiMàaya T'àanNederlandsNorskOʻzbek tiliPapiamentuPolskiPortuguêsQuerétaro OtomiReo Mā`ohi'RomânăSesothoShqipSlovenčinaSlovenščinaSuomiSvenskaTagalogTe Reo MāoriTiếng ViệtTürkçeWikang Filipinoazərbaycan dilibasa Jawabosanski jezikchiShonafaka Tongagagana fa'a SamoaisiXhosaisiZuluvosa VakavitiÍslenskaèdè YorùbáČeštinaʻŌlelo HawaiʻiΕλληνικάБеларускаяБългарскиМары йӹлмӹМонголРусскийТоҷикӣУкраїнськабашҡорт телекыргыз тилимакедонски јазикмарий йылметатарчаудмурт кылҚазақ тіліՀայերենייִדישעבריתاردوالعربيةسنڌيپارسیनेपालीमराठीहिन्दी; हिंदीবাংলাਪੰਜਾਬੀગુજરાતીதமிழ்తెలుగుಕನ್ನಡമലയാളംසිංහලภาษาไทยພາສາລາວမြန်မာစာქართულიአማርኛភាសាខ្មែរ中文(漢字)日本語한국어
 Уредете го преводот

Производи од НФЦ

» Производи од НФЦ

 • Прилагодени NFC налепници, NFC анти-метална ознака со леплива хартија и феритен слој

  КАТЕГОРИЈА И ТАГОВИ:
  Производи од НФЦ, Друга анти-метална ознака, Налепница / етикета против лажни работи , , , , , ,

  Модел на производ: BN7792

  Опции за персонализација: IC чип, RF фреквенција, големина и облик, боја на хартија, дебелина, налепница против метал, пишување на податоци, површински претходно печатени обрасци или QR кодови, итн.

  истрага
  • Спецификации
  • Опис

  Технички параметри
  Нафора умре: NTAG203, НТАГ213, НТАГ215, НТАГ216, М1 С50, Ултралесни, Ултралесно C,итн.
  Функција: читање/пишување заштита со лозинка
  Стандард на протокол: ISO/IEC 14443 Тип А
  Фреквенција: 13.56MHz
  Модулација: ПРАШАЈ
  Димензија: 50x35 mm, 46x31 mm, 40x25 mm, Φ50mm, Φ30mm, или наведете
  Дебелина: 0.5~1,0mm со антиметален слој
  Заврши: сјајни, мат
  Врзување: FLIP чип
  Материјал: МИЛЕНИК, обложена хартија, материјали што апсорбираат бранови
  Опсег за читање: 15~ 50 мм, зависат од читачот и големината на антената на ознаката
  Метална средина (изборен): овозможуваат директно работење на лепилото на метална површина или околина
  Работна температура: -25°C~+55°C
  Температура на складирање: -25°C~+65°C
  Печатење и други процеси: број на површината, ЛОГО, слика, ласерско гравирање сериски број/UID
  Пакување: ролна или единечна

  NFC (комуникација во близина на теренот) е заснована на стандарди, Технологија за поврзување без контакт со близина која овозможува едноставни и безбедни двонасочни интеракции помеѓу електронските уреди (Мобилни уреди, електроника, компјутери, или паметни објекти), овозможувајќи им на потрошувачите да вршат трансакции без контакт(безжична комуникација), пристап до дигитална содржина, и поврзете електронски уреди со единствен пристап. Тоа е безбедно, Погодно, пасивен и брз. NFC inlay е полупроизвод што може да се претвори во етикети, ознаки, токени, беџови, и повеќе.
  Со иновативниот дизајн во неговата големина, тој е тенок и флексибилен што го прави лесно да се прикачи на кој било мобилен уред.
  RFID анти-метал NFC ознаката е интегрирана со RFID чип во согласност со производот кој обезбедува висока безбедност.
  Освен РФИД технологијата, оваа налепница може да се користи и за апликации за плаќање.

  Апликации
  Турникети
  Продај
  Систем за лојалност за промоција
  Паркинг метри
  Е-плаќање, Мобилно плаќање
  Контрола на пристап
  Пренос на податоци
  Паметна визит-картичка
  Паметно мени
  Налепница NFC фрижидер

   

  Конкурентна предност:
  Искусен персонал;
  Одличен квалитет;
  Најдобра цена;
  Брза испорака;
  Голем капацитет и широк спектар на производи;
  Прифатете мал редослед;
  ODM и OEM производи според побарувачката на клиентот.

  Формулар за испитување ( ќе ве вратиме што е можно поскоро )

  Име:
  *
  Е-пошта:
  *
  Порака:

  Верификација:
  0 + 5 = = ?

  Можеби ви се допаѓа исто така

 • Категории на производи

 • Сподели на пријател

 • Нашата услуга

  RFID / IoT / Контрола на пристап
  LF / HF / UHF
  Картичка / ознака / влошка / етикета
  Нараквица / приврзок за клучеви
  R / W уред
  РФИД решение
  OEM / ODM

 • Компанија

  За нас
  Притиснете & Медиуми
  Вести / Блогови
  Кариери
  Награди & Осврти
  Сведоштва
  Програма за придружни активности

 • Контактирајте не

  Тел:0086 755 89823301
  веб:www.seabreezerfid.com