RFID, kudo në botë.

LF / HF Reader

» Hardware » LF / HF Reader

  • specifikimet
  • Përshkrim

  model: seri YJ30
  frekuenca operativ: 125KHz
  mbështetje të plotë: uem4100 format compatible kartë ID (64 bit, Manchester code)
  Lexoni Lloji card: EM4100, TK4100, EM4001, TK4101, EM4102 ose chip compatible
  Mënyra e punës: Lexo vetem
  Distanca Induksioni: 1~ 10cm
  shpejtësia e komunikimit: 106Kbit / s
  Shkalla Serial baud: 9600Kbit / s
  Lexoni Koha: <100Znj
  pushtet: DC 5V(± 5%)
  aktuale të punës: <100ma
  Interface: RS232 / USB
  Zgjerim I / O ndërfaqe: jo
  status tregues: 2-color LED tregues, kuqe pushtet, lexues green
  temperatura operative: -10℃ ~ + 70 ℃
  temperatura Storage: -20℃ ~ + 80 ℃
  Lageshtia relative: 0~ 95%
  madhësi: 110× 80 cm 26mm ose 105 cm 70 × 12mm
  Ngjyrë: e zezë

  125KHz EM4102 Chip ID Card Reader to implement the card serial number directly transmitted to the computer via USB/RS232 ports and users in using the load driver, have the power, insert the card machine computer USB interface, card indicates a red light and green light flash, until you hear the buzzer rang two lights show only after the red light, can begin a credit card, credit card after the card number is displayed in the location of the cursor. Use the management software to manage card number, produce many functions. This card reader can read, can't write.
  Nëse përdoret për lexuesin e kontrollit të qasjes, format numrin e kartës mund të opsionale 8H10D, 6H10D, 6H8D, 2H3D4H5D, 8H, 6H, 4H5D4H5D, optional shpëtoj prej zero kryesor, me tastin Enter, Gjithashtu mund të personalizohet, format i parazgjedhur 8H10D, me tastin Enter.

  Matters needing attention
  There is a switch at the bottom of the card reader(Specified), you can adjust the output 8 digits numbers.
  Card reader is installed in the location of the convenient operation, avoid close to the monitor, because the monitor radiation may interfere with the normal work of the card reader.
  Avoid close to a large area of metal objects, otherwise will shorten card read distance, even don't read the card.
  Card reader and computer communication between the cable length should be less than 15 metra.
  If there are no reader: the interface is plugged in; Whether it is compatible with RFID card; RF card is bad ; if another RF card reader is within range.
  Transfer data error: whether it is strong electromagnetic interference environment; communication cable between the reader and the computer is too long.

   

  avantazh konkurrues:
  stafit me përvojë;
  cilësi të shkëlqyeshme;
  Cmimi me i mire;
  ofrimit të shpejtë;
  kapacitet të madh dhe një gamë të gjerë të produkteve;
  Prano qëllim të vogla;
  ODM dhe OEM produkte sipas kërkesës së klientit.

   

   

  Form Enquiry ( ne do të kthehemi ju sa më shpejt të jetë e mundur )

  emër:
  *
  Email:
  *
  mesazh:

  verifikim:
  2 + 4 = ?

  Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • Shërbimi ynë

  RFID / IOT / Access Control
  LF / HF / UHF
  Card / Tag / Zbukurim / Label
  Manshetë / Keychain
  R / W Pajisja
  RFID Zgjidhja
  OEM / ODM

 • kompani

  Rreth nesh
  shtyp & Media
  Lajme / Blogs
  Karriera
  Awards & Shqyrtime
  Dëshmi
  Program Affiliate

 • Na kontaktoni

  Tel:0086 755 89823301
  web:www.seabreezerfid.com