RFID, kudo në botë.

2.45GHz Produkte aktive

» 2.45GHz Produkte aktive

2.45GHz omnidirectional RFID Active Reader me komunikim të TCP / IP

KATEGORIA DHE TAGS:
2.45GHz Produkte aktive , ,

model: YY257TCP

With TCP/IP network interface function.
External dual antenna, omnidirectional receive signal.
Strong anti-interference ability, not affected by the external radio waves.

hetim
 • specifikimet
 • Përshkrim

frekuenca operativ: 2.4GHz ~ 2.5GHz
stili i punës: kombinim aktive dhe pasive
Lexo / mënyrën e shkrimit: Lexo vetem
Metoda e komunikimit: Mënyra aktive
Komunikimi Mënyra ndërfaqe: RS232, RS485, Wiegand, Ethernet
Saktësi njohja: 99.999999%
tension të punës: DC7.5 ~ 12V
aktuale të punës: < 100mA
temperatura e punës: -25℃ ~ + 75 ℃
temperatura Storage: -40℃ ~ + 85 ℃
lagështia pune: më pak se 95%
material Strehimi: aliazh alumini
madhësia pajisjet: 145mm × 100mm × 28mm

YY257TCP model 2.45GHz network port omnidirectional active RFID reader is mainly designed for IoT applications. A low-cost high-performance RFID card reader meets the needs of customers using TCP/IP network and background communication. It is convenient to set up the school and factory students and mine personnel positioning and dynamic management system, cargo dynamic management system.
Provide demo software, API functions, etj, and can output various data formats according to user requirements.

Karakteristika kryesore
With TCP/IP network interface function
Dual antenna reception, omnidirectional receive signal
Strong anti-interference ability, free from external radio waves
Simple to use, support a variety of communication methods (RS232, RS485, Wiegand 26 / Wiegand 34 / Wiegand 66, TCP / IP)
Read tag type: read-only active tag
Equipment working status indication (indication light, sirenë)
Communication mode has active transmission and passive transmission
The buffer capacity of 1000 tags inside the device
The distance to read the tags can be set (0~31 grade)
External trigger to read tag information

aplikimi kryesor
menaxhimi i aseteve
Warehouse Management
Archives management
Personnel dynamic management

Form Enquiry ( ne do të kthehemi ju sa më shpejt të jetë e mundur )

emër:
*
Email:
*
mesazh:

verifikim:
2 + 7 = ?

Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • Shërbimi ynë

  RFID / IOT / Access Control
  LF / HF / UHF
  Card / Tag / Zbukurim / Label
  Manshetë / Keychain
  R / W Pajisja
  RFID Zgjidhja
  OEM / ODM

 • kompani

  Rreth nesh
  shtyp & Media
  Lajme / Blogs
  Karriera
  Awards & Shqyrtime
  Dëshmi
  Program Affiliate

 • Na kontaktoni

  Tel:0086 755 89823301
  web:www.seabreezerfid.com