RFID, kudo në botë.

ABS Material Temperatura e lartë i papërshkueshëm nga uji Resistant RFID Anti-metalike Tag

KATEGORIA DHE TAGS:
Tjetër Anti-metalike Tag , ,

model: BY8741

The tags is made of high temperature resistant engineering plastic and has high temperature resistance and waterproof and dustproof properties.

hetim
 • specifikimet
 • Përshkrim

frekuenca e aplikueshme: HF 13.56MHz / UHF 860 ~ 960MHz
protokoll komunikimi: ISO 14443 TYPEA, EPC C1 gen2, ISO 18000-6C
Mënyra e punës: pasiv
Distanca Reading: Frekuencë e lartë: 1~ 10cm (Distanca varet nga pushteti lexues dhe madhësia antenës, antenë lexues dhe tags drejtim polarizimi)
UHF: lexuesit fikse deri në 9m; lexuesit handheld deri në 3m (Distanca varet nga pushteti lexues dhe madhësia antenës, antenë lexues dhe tags drejtim polarizimi)
jeta e shërbimit: i fshirë 100,000 kohët
ruajtja e të dhënave: 10 vjet
temperatura Storage / lagështi: -25℃ ~ + 50 ℃ / 20%~ 90% RH
temperatura operative / lagështi: -50℃ ~ + 60 ℃ / 20% ~ 90% RH
materiale substrate: ABS
material Antena: PET + gravurë alumini
madhësi: 87× 41 cm 8mm

ABS material high temperature resistant waterproof UHF anti-metal tags, is an electronic tags suitable for metal environment applications. The electronic tags can be mounted on any media surface (including metal) and can be applied to various applications such as metal, plastik, dru, etj, even liquid tanks. It can be quickly identified by the RFID card reader. The mounting method can be fixed by the mounting hole of the label, or it can be installed with the label backing paste.
It should be noted that the viscosity of the label adhesive is relatively high, please use the adhesive to select the position before installing.
The label surface can be printed with LOGO, pattern or code.

The tags is made of high temperature resistant engineering plastic and has high temperature resistance and waterproof and dustproof properties.

Application field
Library management system
File management system
Drug tracking management system
Warehousing/counting management system
Production line item tracking management system
Jewelry retail/display analysis decision system
Clothes tag and packing box general logistics or assembly line production, personnel attendance, etj.

Form Enquiry ( ne do të kthehemi ju sa më shpejt të jetë e mundur )

emër:
*
Email:
*
mesazh:

verifikim:
1 + 3 = ?

Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • Shërbimi ynë

  RFID / IOT / Access Control
  LF / HF / UHF
  Card / Tag / Zbukurim / Label
  Manshetë / Keychain
  R / W Pajisja
  RFID Zgjidhja
  OEM / ODM

 • kompani

  Rreth nesh
  shtyp & Media
  Lajme / Blogs
  Karriera
  Awards & Shqyrtime
  Dëshmi
  Program Affiliate

 • Na kontaktoni

  Tel:0086 755 89823301
  web:www.seabreezerfid.com