RFID, kudo në botë.

ABS Material Temperatura e lartë i papërshkueshëm nga uji Resistant RFID Anti-metalike Tag

KATEGORIA DHE TAGS:
Tjetër Anti-metalike Tag , ,

model: BY5056

Etiketat janë bërë nga plastika inxhinierike rezistente ndaj temperaturës së lartë dhe ka rezistencë ndaj temperaturës së lartë dhe veti të papërshkueshme nga uji dhe pluhuri.

hetim
 • specifikimet
 • Përshkrim

frekuenca e aplikueshme: HF 13.56MHz / UHF 860 ~ 960MHz
protokoll komunikimi: ISO 14443 TYPEA, EPC C1 gen2, ISO 18000-6C
Mënyra e punës: pasiv
Distanca Reading: Frekuencë e lartë: 1~ 10cm (Distanca varet nga pushteti lexues dhe madhësia antenës, antenë lexues dhe tags drejtim polarizimi)
UHF: lexuesit fikse deri në 9m; lexuesit handheld deri në 3m (Distanca varet nga pushteti lexues dhe madhësia antenës, antenë lexues dhe tags drejtim polarizimi)
jeta e shërbimit: i fshirë 100,000 kohët
ruajtja e të dhënave: 10 vjet
temperatura Storage / lagështi: -25℃ ~ + 50 ℃ / 20%~ 90% RH
temperatura operative / lagështi: -50℃ ~ + 60 ℃ / 20% ~ 90% RH
materiale substrate: ABS
material Antena: PET + gravurë alumini
madhësi: 50× 56 cm 9mm

Etiketa anti-metalike UHF rezistente ndaj temperaturës së lartë të materialit ABS, është një etiketë elektronike e përshtatshme për aplikime në mjedis metalik. Etiketat elektronike mund të montohen në çdo sipërfaqe mediatike (duke përfshirë metalin) dhe mund të aplikohet në aplikime të ndryshme si metali, plastik, dru, etj, edhe tanke të lëngshme. Mund të identifikohet shpejt nga lexuesi i kartave RFID. The mounting method can be fixed by the mounting hole of the tag, or it can be installed with the tag backing paste.
It should be noted that the viscosity of the tag adhesive is relatively high, ju lutemi përdorni ngjitësin për të zgjedhur pozicionin përpara se ta instaloni.
The tag surface can be printed with LOGO, model ose kod.

Etiketat janë bërë nga plastika inxhinierike rezistente ndaj temperaturës së lartë dhe ka rezistencë ndaj temperaturës së lartë dhe veti të papërshkueshme nga uji dhe pluhuri.

Fusha e aplikimit
Sistemi i menaxhimit të bibliotekës
Sistemi i menaxhimit të skedarëve
Sistemi i menaxhimit të gjurmimit të drogës
Sistemi i menaxhimit të magazinimit/ numërimit
Sistemi i menaxhimit të ndjekjes së artikujve të linjës së prodhimit
Sistemi i vendimeve të analizës së shitjes me pakicë/ekranit të bizhuterive
Etiketa e rrobave dhe kutia e paketimit logjistika e përgjithshme ose prodhimi i linjës së montimit, frekuentimi i personelit, etj.

Form Enquiry ( ne do të kthehemi ju sa më shpejt të jetë e mundur )

emër:
*
Email:
*
mesazh:

verifikim:
1 + 7 = ?

Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • Shërbimi ynë

  RFID / IOT / Access Control
  LF / HF / UHF
  Card / Tag / Zbukurim / Label
  Manshetë / Keychain
  R / W Pajisja
  RFID Zgjidhja
  OEM / ODM

 • kompani

  Rreth nesh
  shtyp & Media
  Lajme / Blogs
  Karriera
  Awards & Shqyrtime
  Dëshmi
  Program Affiliate

 • Na kontaktoni

  Tel:0086 755 89823301
  web:www.seabreezerfid.com