RFID, kudo në botë.

JAVA Card / Card CPU

» RFID Card » JAVA Card / Card CPU

Compatible me Java Chip Card, Interface Dual, Çmim i ulët

KATEGORIA DHE TAGS:
JAVA Card / Card CPU , , ,

model: HCJ72B

The technical specifications compatible with JAVA cards such as J3A081 or J3H081 can be configured according to project requirements.

hetim
 • specifikimet
 • Përshkrim
 • Mjeshtëri Aviable

Kryesore teknike Parametrat
Processor
CPU: 32-bit SC000 ARM
kohëmatës: 2 copa 16 Timers / 32bit
orën e sistemit: burim clock 40MHz
ora jashtëm: 1MHz ~ 10MHz
kujtim
RAM: 10K Bytes
EEPROM:
80KBytes
Me shume se 500,000 herë fshihet dhe shkruani
Ora ruajtja e të dhënave është më i madh se 30 vjet
faqe Mbështetje fshij / page shkruaj
ROM: 320 KBytes (280Kbytes përdoruesit, CMS 40Kbytes)
Interface
ISO / IEC 14443 TYPEA:
Mbështet pritjes frame / transmetimit kornizë
Mbështetje bit-i mençur anti-përplasje
Mbështetje përpunimit hardware 14443-3 udhëzime dhe udhëzimet logjike legalizuara encryption
Më e lartë shkalla e komunikimit 848kbit / s
ISO / IEC 7816:
Compatible me ISO / IEC 7816 T = 0 / T = 1 protokoll
Mbështetje për përpara dhe të kundërt konventat configurable
Mënyra barazi configurable
GPIO: 4

Karakteristikat elektrike
forca në terren puna: 1.5A / m ~ 7.5A / m
tension të punës: 1.62V ~ 5.5V
temperatura e punës: -25℃ ~ + 85 ℃
ESD: >4000V

Parametrat Card
madhësi: karta e CR80 L 85.6 mm W 54 x T 0.84(± 0.4)mm
material: PVC / ABS / PET / PETG / PHA, 0.13mm tela bakri
procesi encapsulation: Linja tejzanor automatike bimë automatike / touch saldim

 

HCJ72B model chip is a dual-interface smart IC card chip developed by China Chip Design Company and compatible with J3A081 and J3H081 JAVA chips. The HCJ72B chip CPU is ARM's 32-bit SC000. It uses EEPROM data storage. Support ISO/IEC 14443 TYPEA, ISO / IEC 7816 T=0/T=1 communication protocol. Supports DES/3DES, SSF33, SM1/SM2/SM3/SM4, and RSA hardware algorithms. Meet the financial payment chip security requirements.

aplikimi kryesor
Resident health
City bus
Micropayment
Financial standard payment

shtypje: Shtypi ofset, silkscreen Shtypi, shtypje termike, shtypjen Ink-jet, shtypjen Digital.
karakteristika e sigurisë: ujëra, Laser larguarit, Holografik / OVD, bojë UV, ink Optical ndryshueshme, barcode Hidden / Barcode maskë, Nota Rainbow, Mikro-text.
Të tjerët: dhënat chip initialization / Encryption, Personalizuar shirit magnetik programed, panel Nënshkrimi, barcode, Numër serik, embossing, Kodi DOD, NBS postar konveks, Die-prerë.

Form Enquiry ( ne do të kthehemi ju sa më shpejt të jetë e mundur )

emër:
*
Email:
*
mesazh:

verifikim:
5 + 8 = ?

Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • Shërbimi ynë

  RFID / IOT / Access Control
  LF / HF / UHF
  Card / Tag / Zbukurim / Label
  Manshetë / Keychain
  R / W Pajisja
  RFID Zgjidhja
  OEM / ODM

 • kompani

  Rreth nesh
  shtyp & Media
  Lajme / Blogs
  Karriera
  Awards & Shqyrtime
  Dëshmi
  Program Affiliate

 • Na kontaktoni

  Tel:0086 755 89823301
  web:www.seabreezerfid.com