RFID, kudo në botë.

Kontakt Chip Card

» RFID Card » Kontakt Chip Card

Compatible me SLE4442 Chip Card, SHJ4442 Kontakt Chip Card

KATEGORIA DHE TAGS:
Kontakt Chip Card ,

SHJ4442 is China developed production of memory card chip. This chip uses 0.6µm CMOS EEPROM process, is fully compatible with SLE4442 chip, but the cost is very low, very suitable for common project applications.

hetim
 • specifikimet
 • Përshkrim
 • Mjeshtëri Aviable

256×8bit EEPROM organization
Byte-wise addressing
Irreversible byte-wise write protection of lowest 32 addresses (bajt 0..31)
32×1bit protection memory organization
Two-wire link protocol
End of processing indicated at data output
Answer-to-Reset acc.to ISO standard 7816-3
Minimum of 100,000 times write/erase cycles
Data retention for at least 10 vjet
Programming time 2.5ms per byte for both erasing and writing
Contact configuration and serial interface in accordance to ISO standard 7816(synchronous Transmission)
Data can only be changed after enrty of the correct 3-byte programmable security code(PSC) (security memory)
Compatible with SLE4442 chips
Operating temperature range: -20℃ ~ + 60 ℃

Chip card parameters:
madhësi: ISO kartë standarde L 85.6 × W 54 × T 0.84(± 0.4)mm
material: PVC/ABS/PET/PETG/PS,etj.
Can do white card or color printing card

SHJ4442 is China developed production of memory card chip. This chip uses 0.6µm CMOS EEPROM process, has 256×8 Bits EEPROM with write protect fuction and programmable security code. With its contact configuration in accordance to ISO standard 7816 (sychronous transmission), SHJ4442 can be widely used in different types of IC menory cards.
SHJ4442 contact chip is fully compatible with SLE4442 chip, but the cost is very low, very suitable for common project applications.

tipike Aplikimi
Member Score Cards, Prepaid cards of internet bar, Medical insurance cards, Electronic door locks, Prepaid Water and Electricity Metering Cards and so on.

 

avantazh konkurrues:
stafit me përvojë;
cilësi të shkëlqyeshme;
Cmimi me i mire;
ofrimit të shpejtë;
kapacitet të madh dhe një gamë të gjerë të produkteve;
Prano qëllim të vogla;
ODM dhe OEM produkte sipas kërkesës së klientit.

shtypje: Shtypi ofset, silkscreen Shtypi, shtypje termike, shtypjen Ink-jet, shtypjen Digital.
karakteristika e sigurisë: ujëra, Laser larguarit, Holografik / OVD, bojë UV, ink Optical ndryshueshme, barcode Hidden / Barcode maskë, Nota Rainbow, Mikro-text.
Të tjerët: dhënat chip initialization / Encryption, Personalizuar shirit magnetik programed, panel Nënshkrimi, barcode, Numër serik, embossing, Kodi DOD, NBS postar konveks, Die-prerë.

Form Enquiry ( ne do të kthehemi ju sa më shpejt të jetë e mundur )

emër:
*
Email:
*
mesazh:

verifikim:
2 + 3 = ?

Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • Shërbimi ynë

  RFID / IOT / Access Control
  LF / HF / UHF
  Card / Tag / Zbukurim / Label
  Manshetë / Keychain
  R / W Pajisja
  RFID Zgjidhja
  OEM / ODM

 • kompani

  Rreth nesh
  shtyp & Media
  Lajme / Blogs
  Karriera
  Awards & Shqyrtime
  Dëshmi
  Program Affiliate

 • Na kontaktoni

  Tel:0086 755 89823301
  web:www.seabreezerfid.com