RFID, kudo në botë.

Compatible me TI 2048 Chip Card, Konform ISO / IEC 15693 protokoll

KATEGORIA DHE TAGS:
HF Chip Card , , ,

Product Model: H7081

The furthest sensing distance is 1.5 meters and the data can be stored for 50 vjet.

hetim
 • specifikimet
 • Përshkrim
 • Mjeshtëri Aviable

madhësi: i hollë: 85.5X 54 x 0.84mm
Trashësia Standard kartë hollë: 85.5X 54 x 1.05mm
Trashësia: 85.5X 54 x 1.80mm (me një vrimë portativ)
temperatura e punës: -20℃ ~ + 80 ℃ (-4℉ ~ + 176 ℉)
Materiale: PVC / PET / PETG / ABS / PHA / Letra,etj.

The fully compatible with TI 2048 chip produced in China, it is a high-frequency tag chip with a relatively long operating distance complying with the ISO/IEC 15693 protocol and the ISO/IEC 18000-3 protocol, with more optimized RF performance and ensuring farther operating distances; More reliable data storage and support for more secure data manipulation. Can be widely used in libraries, siguria e produktit, dangerous goods management, pharmaceutical management and other fields. This smart label ICs based on the ISO standards ISO/IEC 15693 dhe ISO / IEC 18000-3 which has enhanced RF performance and reliability of EEPROM.

Features
RF Interface
ISO / IEC 15693
Contactless transmission of data and supply energy (no battery needed)
Distanca operativ: up to 1.5m (depending on various parameters as e.g. field strength and antenna geometry)
frekuenca operativ: 13.56MHz
Fast data transfer: 26 Kbit / s
High data integrity: 16-bit CRC, framing
True anticollision
Application Family Identifier (AFI)
Data Storage Format Identifier (DSFID)
Write 2 Block is supported
EEPROM
2k bits of total memory, divided in 64 blloqe (4 bytes çdo)
Data retention of 50 vjet
Write endurance 100000 ciklet
siguri
Unique identifier for each device, UID is unchangeable.
Lock mechanism for each user memory block (write protection)
Lock mechanism for DSFID, AFI, EAS

Aplikimet
Libraries
Item level tagging in pharmaceutical supply chains
Counterfeit protection for consumer goods
Industrial applications

 

avantazh konkurrues:
stafit me përvojë;
cilësi të shkëlqyeshme;
Cmimi me i mire;
ofrimit të shpejtë;
kapacitet të madh dhe një gamë të gjerë të produkteve;
Prano qëllim të vogla;
ODM dhe OEM produkte sipas kërkesës së klientit.

 

shtypje: Shtypi ofset, silkscreen Shtypi, shtypje termike, shtypjen Ink-jet, shtypjen Digital.
karakteristika e sigurisë: ujëra, Laser larguarit, Holografik / OVD, bojë UV, ink Optical ndryshueshme, barcode Hidden / Barcode maskë, Nota Rainbow, Mikro-text.
Të tjerët: dhënat chip initialization / Encryption, Personalizuar shirit magnetik programed, panel Nënshkrimi, barcode, Numër serik, embossing, Kodi DOD, NBS postar konveks, Die-prerë.

Form Enquiry ( ne do të kthehemi ju sa më shpejt të jetë e mundur )

emër:
*
Email:
*
mesazh:

verifikim:
0 + 5 = ?

Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • Shërbimi ynë

  RFID / IOT / Access Control
  LF / HF / UHF
  Card / Tag / Zbukurim / Label
  Manshetë / Keychain
  R / W Pajisja
  RFID Zgjidhja
  OEM / ODM

 • kompani

  Rreth nesh
  shtyp & Media
  Lajme / Blogs
  Karriera
  Awards & Shqyrtime
  Dëshmi
  Program Affiliate

 • Na kontaktoni

  Tel:0086 755 89823301
  web:www.seabreezerfid.com