RFID, kudo në botë.

Seal / Tie / Logistics Tag

» RFID Përkushtuar Tag » Seal / Tie / Logistics Tag

Flakshëm RFID Tie Tag, UHF Cable Tie Tag

KATEGORIA DHE TAGS:
Seal / Tie / Logistics Tag , , , ,

Disposable RFID Tie Tag is mainly used in logistics express parcel management, Each cargo has a unique identity code.

hetim
 • specifikimet
 • Përshkrim

model: BY7903
chip RFID Optional: Aline H3 / G2XM / XL, Mifare 1K S50, Mifare S70 4K, NXP Ultralight, NXP Desfire, TI, I KODI 2, FM1108(në përputhje me Mifare 1K S50),etj.
standarde protokoll: ISO18000-6C / ISO15693 / ISO14443
ruajtje: 96bits EPC, 512bits zgjeruar kujtesës
frekuenca e punës: 860~ 960MHz / 13.56MHz
Lexoni varg: 0~ 8m(konfigurimit pajisje të lidhura me tags llojit dhe të lexoni / shkruani)
temperatura e punës: -25~ + 75 ℃
temperatura Storage: -35~ + 85 ℃
Metoda e instalimit: kapje e lehtë tërheq
material: PP / ABS / PVC
Ruajtja e të dhënave: 10vjet
Pluhur-provë klasën papërshkueshëm nga uji: IP65
Mbrojtjen e mjedisit: në përputhje RoHS
madhësi: 25× 41 cm 1mm, gjatësi 395mm(Madhësia mund të personalizohet),Mund të dal mallrat me Φ100mm
Tërhiqe: 180-200N / 430-460N
bllokohet: 95-110N / 210-215N

Disposable RFID Cable Tie can be customized according to different frequency and specifications. The electronic tag of the signage part is in an external position for bundling, which is not affected by the material of the material to be bound and can be stably read and used conveniently. Resistant to moisture, heat, etj, can be used in harsh environments.
Signs surface can be printed of the pattern, LOGO or code.

 

Flakshëm RFID Tie Tag, Disposable RFID Cable Tie Tag, Disposable UHF Cable Tie Tag, Disposable UHF Tie Tag, from SeabreezeRFID.com

 

Aplikimet
RFID electronic cable tie labels are widely used in logistics tracking management, such as animal epidemic prevention, food safety traceability, power line classification, telecommunication line management, menaxhimin depo, container sealing, express parcels, menaxhimit të aseteve, prisoner management, etj.

 

RFID electronic cable tie tag application examples
In the pork traceability system, pigs are placed in the pigsty and the electronic label is worn to record the status of their farming. At slaughterhouse processing, attach a label to each piece of pork, record the source of each piece of pork with tag information, and monitor all aspects of slaughtering and logistics. When sold in stores and supermarkets, the contents of the tag's chips can be read directly by the electronic scale - meaning that every eligible pork has an "ID." Customers buy pork, pork directly through the electronic tag attached to obtain, including pork weight, price, sales store number, place of origin, immune, etj. can be traced back to trace the important information.

Form Enquiry ( ne do të kthehemi ju sa më shpejt të jetë e mundur )

emër:
*
Email:
*
mesazh:

verifikim:
0 + 8 = ?

Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • Shërbimi ynë

  RFID / IOT / Access Control
  LF / HF / UHF
  Card / Tag / Zbukurim / Label
  Manshetë / Keychain
  R / W Pajisja
  RFID Zgjidhja
  OEM / ODM

 • kompani

  Rreth nesh
  shtyp & Media
  Lajme / Blogs
  Karriera
  Awards & Shqyrtime
  Dëshmi
  Program Affiliate

 • Na kontaktoni

  Tel:0086 755 89823301
  web:www.seabreezerfid.com