RFID, kudo në botë.

LF / HF Reader

» Hardware » LF / HF Reader

EM Card / IC Card Dual Frequency Reader, 125KHz / 13.56MHz Dual Band Reader

KATEGORIA DHE TAGS:
LF / HF Reader , , , ,

Support read-only EM4102 card and Mifare IC S50, Mifare IC S70 card.

hetim
 • specifikimet
 • Përshkrim

model: RBS-580
Mbështetja e frekuencave: 125KHz & 13.56MHz
Mbështetja Card: EM4100 & Mifare S50 / S70 Mifare
dhënat e prodhimit: (8H-10D)(E parazgjedhur)
Gjatësia USB kabllo: 1.2m
pushtet: DC 5V
aktuale të punës: <50mA
Interface: USB
Temperatura operative: -20° C ~ + 70 ° C
material: ABS
madhësi: 110X 81 x 26mm

RBS-580 model Dual-band Card Reader, is a readable 125KHz low-frequency EM4102 card serial number, but can also read 13.56MHz high-frequency Mifare card serial number two-in-one reader. USB port without-drive, prizë dhe luaj, read card number like the keyboard entering, improve the speed of cards enter data.

Features
No-driver USB working mode, prizë dhe luaj
Support read-only EM4102 card serial number
Support read-only Mifare S50, Mifare S70 card serial number
Reading distance up to 6CM
A buzzer and an LED
USB interface desktop reader
Output data format is optional (default 8H-10D)

Test and run:
When power is applied, the LED lights green and the buzzer beeps, then the LED turns red and the card issuer starts to work.
When reading the ID card data, the LED will turn green, at the same time, the buzzer will ring once and the LED light will turn red, indicating that the card number is read normally.

Aplikacion
Qasja e kontrollit
identifikim
Membership management
Time attendance management
Production process management

 

avantazh konkurrues:
stafit me përvojë;
cilësi të shkëlqyeshme;
Cmimi me i mire;
ofrimit të shpejtë;
kapacitet të madh dhe një gamë të gjerë të produkteve;
Prano qëllim të vogla;
ODM dhe OEM produkte sipas kërkesës së klientit.

 

 

Form Enquiry ( ne do të kthehemi ju sa më shpejt të jetë e mundur )

emër:
*
Email:
*
mesazh:

verifikim:
0 + 6 = ?

Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • Shërbimi ynë

  RFID / IOT / Access Control
  LF / HF / UHF
  Card / Tag / Zbukurim / Label
  Manshetë / Keychain
  R / W Pajisja
  RFID Zgjidhja
  OEM / ODM

 • kompani

  Rreth nesh
  shtyp & Media
  Lajme / Blogs
  Karriera
  Awards & Shqyrtime
  Dëshmi
  Program Affiliate

 • Na kontaktoni

  Tel:0086 755 89823301
  web:www.seabreezerfid.com