RFID, kudo në botë.

EM4450 Chip Card, EM4550 Chip Card

KATEGORIA DHE TAGS:
EM Card / LF Card , , ,

model: H4105

EM4450 chip / EM4550 chip, compatible with ISO11784 ISO11785 animal protocol, can be made to ID cards, access control cards/tags, animal ear tags,etj.

hetim
 • specifikimet
 • Përshkrim
 • Mjeshtëri Aviable

patate të skuqura: EM4450 / EM4550
frekuenca e punës: 125KHz / 134.2KHz
kapacitet: 1kbit
1 Kbit i EEPROM organizuar në 32 fjalët e 32 bit
32 bit Device Numri Serial (Lexoni Vetëm ROM Laser)
32 bit Pajisja e identifikimit (Lexoni Vetëm ROM Laser)
Mënyra e punës: R / W
Lexoni varg: 1~ 10cm
temperatura e punës: -40° C ~ + 85 ° C
temperatura Storage: -55° C ~ + 125 ° C
R / W jetën: 100,000 kohët
ruajtje: 10 vjet
material: PVC / ABS / PET / PETG / PS / Letra, 0.13mm tela bakri
madhësi: Standardet ISO CR80: 85.6× 54 × 0.84mm ose në përputhje me porosi
procesi encapsulation: Linja tejzanor automatike bimë automatike / touch saldim

The EM4450 chip is a CMOS integrated circuit intented for use in electronic Read/Write RF Transponders. The chip contains 1 KBit of EEPROM which can be configured by the user, allowing a write inhibited area, a read protected area, and a read area output continuously at power on.
The memory can be secured by using the 32 bit password for all write and read protected operations. The password can be updated, but never read. The fixed code serial number and device identification are laser programmed making every chip unique.
The EM4450 will transmit data to the transceiver by modulating the amplitude of the electromagnetic field, and receive data and commands in a similar way. Simple commands will enable to write EEPROM, to update the password, to read a specific memory area, and to reset the logic. The coil of the tuned circuit is the only external component required, all remaining functions are integrated in the chip.
The EM4450 chip replacing EM4150 chip.
EM4450/EM4550 can produce 134.2KHz frequency, ISO11784/ISO11785 animal protocol tags.

Aplikimet: Ticketing, Automotive Immobilizer with rolling code, High security free access control, Access Control, Industrial automation with portable database, Manufacturing automation, Prepayment Devices, Prepaid electricity meter, water meter, gas meter, Animal husbandry management, identity authentication, attendance system, hotel, employees' attendance, parking management, social security management, and other general areas.
Provide white cards, printed cards, paper stickers, key chains, TOKEN, and a variety of sizes and specifications and thin cards thick cards.

 

avantazh konkurrues:
stafit me përvojë;
cilësi të shkëlqyeshme;
Cmimi me i mire;
ofrimit të shpejtë;
kapacitet të madh dhe një gamë të gjerë të produkteve;
Prano qëllim të vogla;
ODM dhe OEM produkte sipas kërkesës së klientit.

 

shtypje: Shtypi ofset, silkscreen Shtypi, shtypje termike, shtypjen Ink-jet, shtypjen Digital.
karakteristika e sigurisë: ujëra, Laser larguarit, Holografik / OVD, bojë UV, ink Optical ndryshueshme, barcode Hidden / Barcode maskë, Nota Rainbow, Mikro-text.
Të tjerët: dhënat chip initialization / Encryption, Personalizuar shirit magnetik programed, panel Nënshkrimi, barcode, Numër serik, embossing, Kodi DOD, NBS postar konveks, Die-prerë.

Form Enquiry ( ne do të kthehemi ju sa më shpejt të jetë e mundur )

emër:
*
Email:
*
mesazh:

verifikim:
4 + 3 = ?

Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • Shërbimi ynë

  RFID / IOT / Access Control
  LF / HF / UHF
  Card / Tag / Zbukurim / Label
  Manshetë / Keychain
  R / W Pajisja
  RFID Zgjidhja
  OEM / ODM

 • kompani

  Rreth nesh
  shtyp & Media
  Lajme / Blogs
  Karriera
  Awards & Shqyrtime
  Dëshmi
  Program Affiliate

 • Na kontaktoni

  Tel:0086 755 89823301
  web:www.seabreezerfid.com