RFID, kudo në botë.

Embedded UHF Tire Spring Tag, Anti-vjedhje gomave Menaxhimi Spring Tag

KATEGORIA DHE TAGS:
ditë Tire , , , , ,

madhësia e vogla, soft, suitable for embedded tires.

hetim
 • specifikimet
 • Përshkrim

chip RFID: H3 Alien
frekuencë: UHF 860 ~ 960 MHz (Në përputhje me standardet ETSI)
standarde protokoll: ISO 18000-6C, EPC Class1 gen2
informacion Store: EPC-96bit, User Memory-512bit, TIME-64bit
Mënyra e punës: lexoni / shkruani
Lexoni distancë: 0-2M (Sipas performancës antenës dhe mjedisit të përdorimit)
furnizimi me energji elektrike: pasiv
përdorimi i sugjeruar: Temperatura -25 ℃ ~ + 230 ℃
Store lagështia: 20%-90%
temperatura e punës: -40℃ ~ + 230 ℃
toleranca afatgjatë temperatura: +90℃
herë erasable: 100,000 kohët
Ruajtja e të dhënave: 10 vjet
forca elastik: i përgjithshëm
zgjatim: i përgjithshëm
material: temperaturë të lartë material rezistente
përmasat: 84mm gjatësi × diametër 1mm (tel), 4mm gjerësi (patate të skuqura)
peshë: 2G

UHF Embedded Tyre Tag, Anti-falsifikim
Anti-theft Tyre Management Spring Tag, Embedded UHF Tyre Tag, Anti-counterfeiting Tyre Management Spring Tag, Anti-theft Tyre Management Spring Tag, Embedded UHF Tire Spring Tag, Anti-theft Spring Tire Tag

UHF RFID embedded tire tag design, high temperature, especially in the tire curing process, and can last the entire life of the tire, track the tire from manufacture to the user, until the scrapped the whole process. Operates in the band 860~960MHz and has a reading distance of up to 1 metër. Complies with ISO 16000-6C or EPC class 1 Gen2 standards.
The label is embedded in the tire mold prior to tire manufacture and vulcanization so that the tire can be electronically tracked. It has a factory-programmed tag identification number to prevent cloning, with a 96-bit programmable EPC number and 192-bit user memory with lockout.
ODM and OEM products according to customer's needs.

Scope of application: Anti-counterfeiting anti-theft tyre management, tire track management, tire production management, tire sales management.

 

Form Enquiry ( ne do të kthehemi ju sa më shpejt të jetë e mundur )

emër:
*
Email:
*
mesazh:

verifikim:
1 + 8 = ?

Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • Shërbimi ynë

  RFID / IOT / Access Control
  LF / HF / UHF
  Card / Tag / Zbukurim / Label
  Manshetë / Keychain
  R / W Pajisja
  RFID Zgjidhja
  OEM / ODM

 • kompani

  Rreth nesh
  shtyp & Media
  Lajme / Blogs
  Karriera
  Awards & Shqyrtime
  Dëshmi
  Program Affiliate

 • Na kontaktoni

  Tel:0086 755 89823301
  web:www.seabreezerfid.com