RFID, kudo në botë.

JAVA Card / Card CPU

» RFID Card » JAVA Card / Card CPU

FM12 Series CPU Chip Card, FM1208 CPU Card, FM1216 CPU Card, FM1232 CPU Card

KATEGORIA DHE TAGS:
JAVA Card / Card CPU , , , , ,

model: HC828

Performanca Chip mirë RFID, Card CPU mund të përdoret në Global, të zvogëluar shpenzimet e projektit tuaj, përmirësuar normën tuaj kënaqësisë projektit.

hetim
 • specifikimet
 • Përshkrim
 • Mjeshtëri Aviable

FM12 seri CPU chip kartë disa parametra
Chip Type: seri Fudan FM12 (16K) (FM1208, FM1216, FM1232)
standardet e protokollit: ISO7816, ISO / IEC 14443A
frekuencë: 13.56MHz
Distanca Sensing: 2~ 10cm
temperatura e punës: -25℃ ~ + 85 ℃
temperatura Storage: -55℃ ~ + 125 ℃
Fshini jetën: > 100,000 kohët
ruajtje: > 10 vjet
madhësi: ISO standarde CR80, L85.6 × × W54 T0.84(± 0.4)mm
material: PVC / ABS / PET / PETG, 0.13mm tela bakri
procesi encapsulation: Linja tejzanor automatike bimë automatike / touch saldim

FM12 seri CPU chip, është Fudan Shanghai Mikroelektronika Co., Ltd. projektuar ndërfaqe të vetme kontakt CPU chip (FM1232 kontakt dhe contactless ndërfaqe të dyfishtë), udhëzim CPU compatible Universal 8051 udhëzim, ndërtuar në hardware DES coprocessor, kujtesa dhënat 8Kbyte EEPROM. Compatible me karta ekzistuese logjika encryption.
FM12 patate të skuqura seri CPU Kapaciteti 64K EEPROM Byte, kapacitet të madh mund të mbështesin një varietet të aplikimeve, të tilla si zgjidhjen e transportit publik, mikro-pagesat dhe industritë e tjera financiare për të arritur një kartë multi-qëllim. Tregu i synimeve të dhënësit kartat e kontaktit e sigurimeve shoqërore, modul esam dhe contactless dhe ndërfaqe të dyfishtë të transportit publik, autostrada, dhe konsumatorit dhe qytetar të tjera të vogla kartë applications.Compatible FM11F08M, FM11RF08SH, FM11RF32M, seri FM11RF32SH e chip contactless.

FM12 kartat chip seri CPU kryesisht përfshijnë: FM1204, FM1208, FM1216, FM12CD32, kartat CPU etc.non-e Kontaktit dhe ndërfaqe të dyfishtë kartë CPU.
Aktualisht duke përdorur një gamë të gjerë të Fudan FM12 seri tipit kartë CPU:
FM1204M01 / FM1204ASM01 përputhje me Mifare,4k kartë CPU (4k CPU + 1k M1), mbështetur DES algorithm, COS konform standardeve PBOC2.0.
FM1208-09 standarde pastër card 8m CPU (8k CPU), mbështetur DES algorithm, Standardet COS PBOC2.0.
FM1208-10 / FM1208M01 përputhje me Mifare, 8k kartë CPU(7k CPU + 1k M1), mbështetur DES algorithm, COS konform standardeve PBOC2.0.
FM1208-23 në përputhje me kartën e CPU Mifare S70 (4k CPU + 4k M1), mbështetur DES algorithm, COS konform standardeve PBOC2.0.
FM1208-37 / FM12AG08M01 përputhje me Mifare, Administrata Encryption State SM1 kartë CPU (7k CPU + 1k M1), mbështetur DES algorithm, mbështetur Administrata Encryption State SM1 algoritmi, COS konform standardeve PBOC2.0.
FM1216-109 pastër 16k kartë CPU (16k CPU), mbështetur DES algorithm, COS konform standardeve PBOC2.0.
FM1216-110 përputhje me Mifare, 16k kartë CPU(15k CPU + 1k M1), mbështetur DES algorithm, COS konform standardeve PBOC2.0.
FM1216-302 pastër 16k ndërfaqe të dyfishtë kartë CPU (16k CPU), mbështetur DES algorithm, COS konform standardeve PBOC2.0.
FM12CD32-305, 32k ndërfaqe të dyfishtë kartën e CPU (32k CPU), COS konform standardit PBOC2.0, kontakti mbështetje ndërfaqe të sigurimeve shoqërore dhe të huamarrjes, mbështetja ndërfaqe kontaktit të holla elektronike, QPBOC.
shumë modele.

FM12 seri CPU chip Parametrat specifike:
Jo-kontakt kartë CPU chip-FM1208 seri
Single ndërfaqe patate të skuqura kartë kontakt CPU
Mbështetje ISO 14443 Një standard i komunikimit
8cores bit CPU
DES encryption algorithm
8dhënat KByte EEPROM
Qendra testi kartë Banka e një numri të testeve
2006.12 "PBOC2.0 portofolin Elektronike / librezë kursimi" zbulim
2008.2 "Numri i rastit gjenerator të rastit" zbulim
2009.8 "PBOC2.0 portofolin Elektronike / librezë kursimi" zbulim

patate të skuqura-FM1216 kartë të dyfishtë ndërfaqe CPU seri
16 KByte ndërfaqe të dyfishtë patate të skuqura kartë CPU
Mbështetje ISO14443 A / B dhe protokoll ISO7816
8cores bit CPU
memoria programore: 64KByte ROM
16 dhënat KByte EEPROM
SSF33 mbështetje, I, RSA encryption algorithm
FM11RF08 Compatible, FM11RF32, Mifare 1k S70 dhe të tjera jo-kontakt card logjika encryption (disa modele)
testimin e palës së tretë
Rishikimi i parë nga Administrata e Kriptimi Shtetit dhe testimin e sigurisë e patate të skuqura me kartë ndërfaqe të dyfishtë, State modeli sekret "chip sigurisë SSX0910 ."
Nëpërmjet qendra test card bankë "PBOC2.0 portofolin elektronike / librezë kursimi elektronike" zbulim
Nëpërmjet Qendrës Certification China Information Security EAL4 + Certification

patate të skuqura-FM1232 kartë të dyfishtë ndërfaqe CPU seri
32card KByte CPU chip ndërfaqe të dyfishtë
Mbështet ISO14443 A / B (kalimi automatik) dhe protokolli ISO7816
8cores bit CPU
memoria programore: 64KByte ROM
32dhënat KByte EEPROM
SSF33 mbështetje, SM1, I, ECC, RSA encryption algorithm
FM11RF08 Compatible, FM11RF32, Mifare 4K S70 dhe të tjera pjesë jo-kontakt të modelit logjik kartën encryption
testimin e palës së tretë
Nëpërmjet kartë bankare Qendra Test "PBOC2.0 portofolin elektronike / librezë kursimi elektronike " përpara nisjes së avionit
Nëpërmjet kartë bankare Qendra Test "PBOC2.0 rekord huamarrja, cash elektronik, QPBOC" përpara nisjes së avionit

Performanca Chip mirë RFID, Card CPU mund të përdoret në Global, të zvogëluar shpenzimet e projektit tuaj, përmirësuar normën tuaj kënaqësisë projektit.

 

 

avantazh konkurrues:
stafit me përvojë;
cilësi të shkëlqyeshme;
Cmimi me i mire;
ofrimit të shpejtë;
kapacitet të madh dhe një gamë të gjerë të produkteve;
Prano qëllim të vogla;
ODM dhe OEM produkte sipas kërkesës së klientit.

 

 

shtypje: Shtypi ofset, silkscreen Shtypi, shtypje termike, shtypjen Ink-jet, shtypjen Digital.
karakteristika e sigurisë: ujëra, Laser larguarit, Holografik / OVD, bojë UV, ink Optical ndryshueshme, barcode Hidden / Barcode maskë, Nota Rainbow, Mikro-text.
Të tjerët: dhënat chip initialization / Encryption, Personalizuar shirit magnetik programed, panel Nënshkrimi, barcode, Numër serik, embossing, Kodi DOD, NBS postar konveks, Die-prerë.

Form Enquiry ( ne do të kthehemi ju sa më shpejt të jetë e mundur )

emër:
*
Email:
*
mesazh:

verifikim:
3 + 5 = ?

Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • Shërbimi ynë

  RFID / IOT / Access Control
  LF / HF / UHF
  Card / Tag / Zbukurim / Label
  Manshetë / Keychain
  R / W Pajisja
  RFID Zgjidhja
  OEM / ODM

 • kompani

  Rreth nesh
  shtyp & Media
  Lajme / Blogs
  Karriera
  Awards & Shqyrtime
  Dëshmi
  Program Affiliate

 • Na kontaktoni

  Tel:0086 755 89823301
  web:www.seabreezerfid.com