RFID, kudo në botë.

etched Antena

» RFID Zbukurim » etched Antena

Fragile Label Etch Antena

KATEGORIA DHE TAGS:
etched Antena , , ,

Fragile Label Etch Antenna can be customized for HF or UHF, antenna material (alumin ose bakër) and size can be specified. You need to provide a DWG format CAD design file.

hetim
 • specifikimet
 • Përshkrim

model: YB4429
substrate: PET
material Antena: alumin ose bakër
frekuencë: 13.56MHz + 200KHz / 860MHz + 960KHz
mbështet patate të skuqura: wafers RFID nga prodhuesit globale
Procesi Antena: gravurë
madhësia e Antena: customizable
temperatura e punës: -5℃ ~ + 60 ℃
temperatura Storage: -5℃ ~ + 60 ℃

The antenna production process of the Fragile Label Etch Antenna is the same as that of an ordinary etched antenna. Their difference is mainly in different material structures. The fragile etched antenna adds a special material between the aluminum/copper thin layer and the PET substrate layer. The characteristic of the fragile antenna is to realize the uniqueness of the electronic label, ie, "the tear is destroyed immediately", RFID Fragile Label Etch Antenna, RFID Easy Tear Tag Antenna, RFID Fragile Tag Etch Antenna, RFID Easy Tear Label Antenna, from SeabreezeRFID.comand when it is made into a label, it is attached to a flat and clean surface such as a seal, glass, plastik, and carton packaging. When the fragile tag is lifted, the tag or antenna cannot be completely lifted at this time and will be torn to achieve the effect of destroying the tag, so that the tag cannot be reused repeatedly.

The Fragile Label Etch Antenna can use HF 13.56MHz or UHF 860MHz-960MHz. material Antena (alumin ose bakër) and size can be specified. You need to provide a DWG format CAD design file.
The Fragile Label Etch Antenna is used to produce tear is destroyed immediately RFID electronic tag.

 

 

Custom RFID gravurë Antena

Konsumatori ofron HF / UHF antenë dizajn vizatim, format file AUTO CAD (.DWG), Ne citon në 24 orë, shpenzimi cituar përfshin shpenzimet pjatë bërjen dhe kuotimit të produktit, konfirmon detajet teknike, pas nënshkrimit të marrëveshjes, ne do të sigurojë paraqitjen antenë brenda 24 hours – Customer Confirmation – Customer Confirm plate layout and pay plate fee – we arranges production plan – Plate making and sample production – Provide 20~400pcs free antenna samples to customer confirmation.
Nëse konsumatori nuk ka një dizajn të antenës, atëherë ju keni nevojë për të siguruar specifikimet e madhësisë antenë, Modelet lidhura chip (për shembull: ultralight, I CODE SLI-S, H3 Alien, Impinj Monza 5), modeli juaj të detyrueshme machine. Ne marrim informacionin e mësipërm brenda 24 orë për të siguruar të projektimit antenë dhe pjatë çmimi bërë tarifat dhe çmimet e produktit. Antena Dizajn Vizatim Dizajn Koha: HF Antena 7 ditë pune, UHF Antena 24 ditë pune.

Form Enquiry ( ne do të kthehemi ju sa më shpejt të jetë e mundur )

emër:
*
Email:
*
mesazh:

verifikim:
0 + 5 = ?

Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • Shërbimi ynë

  RFID / IOT / Access Control
  LF / HF / UHF
  Card / Tag / Zbukurim / Label
  Manshetë / Keychain
  R / W Pajisja
  RFID Zgjidhja
  OEM / ODM

 • kompani

  Rreth nesh
  shtyp & Media
  Lajme / Blogs
  Karriera
  Awards & Shqyrtime
  Dëshmi
  Program Affiliate

 • Na kontaktoni

  Tel:0086 755 89823301
  web:www.seabreezerfid.com