RFID, kudo në botë.

Full Metal Anti-ashpër Mjedisit UHF Tag

KATEGORIA DHE TAGS:
Tjetër Anti-metalike Tag , , ,

modeli i produktit: BY3535

Painting and Spraying production line,Valuable asset tracking management,Oil and Gas industry.

hetim
 • specifikimet
 • Përshkrim

Parametrat teknike
Specifikimet RF
RF Air Protocol: EPC Global Class 1 gen2, ISO18000-6C
Frekuenca operativ: 866-868MHz(SHBA)/902-928MHz(SHBA)/920-925MHz(CN)
mjedisi Compatibility: Metalike dhe jo-metalike
Lexo varg në-Metal(2W ERP): Deri në 4m / 13.1 ft
Lexo Gama Off-Metal(2W ERP): Deri në 4m / 13.1 ft
polarizim: linear
Lloji IC: H3 Alien
Memory Konfigurimi: EPC 96bit / 64bit TID / 512bit User

sepcifications mekanike
tag Materiale: embed qeramike tag në metal
Materialet sipërfaqe: Performancë të lartë rrëshirë epoxy
përmasat: 35× 35 cm 5mm(1.38× 1,38 x 0.2in)/Diametri 25 × 6.5mm(0.980.26in ×)
peshë: 16g / 12g
Ngjyrë: Silver nga default, ngjyra të përshtatur janë në dispozicion

Environmetal sepcifications
Temperatura operative: -30° C ~ + 85 ° C / -22 ° F ~ + 185 ° F
Temperatura Ambient: -30° C ~ + 250 ° C / -22 ° F ~ + 482 ° F
IP Classfication: IP68
Shock dhe Vibration: MIL STD 810-F
garanci: 1 vit

opsione customization
encoding
Pre-encoding në bazë të konsumatorëve’ Specifikim, duke përfshirë EPC, kujtesës User dhe kërkesa të tjera.
shfaqje
Dizajni Customized pamjen, duke përfshirë edhe ngjyra, logo, barcode, text etj.
dimension
Dimension mund të personalizohet, kontrolloni me përfaqësuesin SeabreezeRFID për më shumë informacion.

Install Attachment (vetë-blerë)
Industria klasën ngjitës
Performancë të lartë rrëshirë epoxy
Saldim ose bashkim
Rivet ose vidë

BY3535 is a absolute rugged RFID tag designed specifically for tagging objects under most harsh environment. With its full metal jackets as the best protection to the tag embed in, BY3535 can be used at almost everywhere with no limitation whatsoever, it is perfectly suitable for oil and gas industry, tracking all kinds of equipments outdoor, and resists high temperature and pressure.

Full Metal Anti-ashpër Mjedisit UHF Tag, RFID Full Metal Anti-harsh Environment Tag, nga Seabreeze Smart Card Co, Ltd.

Revolution of IDeas
With the metal jacket surrounded, BY3535 can withstand the most harsh environment. It is the perfect solution for tagging outdoor metal equipments, or parts need high temperature production processes. It is ideally suitable for:
Car painting and spraying process
Tracking important outdoor parts
Oil and gas industry
Tools of molding
High value assets
Expensive measurement devices

Form Enquiry ( ne do të kthehemi ju sa më shpejt të jetë e mundur )

emër:
*
Email:
*
mesazh:

verifikim:
2 + 8 = ?

Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • Shërbimi ynë

  RFID / IOT / Access Control
  LF / HF / UHF
  Card / Tag / Zbukurim / Label
  Manshetë / Keychain
  R / W Pajisja
  RFID Zgjidhja
  OEM / ODM

 • kompani

  Rreth nesh
  shtyp & Media
  Lajme / Blogs
  Karriera
  Awards & Shqyrtime
  Dëshmi
  Program Affiliate

 • Na kontaktoni

  Tel:0086 755 89823301
  web:www.seabreezerfid.com