RFID, kudo në botë.

Hitag 1 Chip Card, Hitag 2 Chip Card

KATEGORIA DHE TAGS:
EM Card / LF Card ,

The HITAG 1/HITAG 2 chip can be made into key ring, wristband or animal tag.

hetim
 • specifikimet
 • Përshkrim
 • Mjeshtëri Aviable

Kapaciteti Storage: 2048 bit / 256bit, 32 bit ID unike numrin serial
Frekuenca operativ: 125KHz / 134.2KHz
protokoll komunikimi: ISO 11784 / ISO11785
Lexoni varg: 2.5~ 10cm
Lexoni kohë: 1~ 2ms
temperatura e punës: -20℃ ~ + 55 ℃
durim: 100,000 kohët
ruajtja e të dhënave: >10 vjet
madhësi: 85.6x54x0.80mm
materialet e paketimit: PVC / ABS / PET / PETG / Letra

HITAG 1/HITAG 2 chip is Philips company products, a low-power low-frequency radio RFID integrated circuits, the circuit is manufactured by the ITAG transponder ( or rf cards ) is mainly used in non-contact authentication,identifikimi kafshë,and other fields.
The HITAG 1 / HITAG 2 integrated circuit is a high-performance chip that duplexes data transmission in dual mode. The data is stored in a non-volatile sensor internal memory (EEPROM). The proximity card is used as a passive device. prandaj, no battery pack is required for power supply, and its power is taken to a part of the magnetic field energy of the RF carrier electromagnetic field generated by the reader/writer. Its data transmission is modulated by this RF carrier.
Kapaciteti Storage: 2048 bits for HITAG 1, 256 bits for HITAG 2.
The Hitag 1/Hitag 2 tag tags needs to be read and written by a special reader.

aplikimi kryesor
Animal identification, livestock, asset tracking, kontrollin e qasjes, Koha dhe Pjesëmarrja sistemet, metrology, ski ticketing, electronic key, gas tank identification, process control, token, gaming and casino management, library management, airline baggage tags, bus prepaid card, highway tolls, parking lot card, identification card, logistics and distribution.

shtypje: Shtypi ofset, silkscreen Shtypi, shtypje termike, shtypjen Ink-jet, shtypjen Digital.
karakteristika e sigurisë: ujëra, Laser larguarit, Holografik / OVD, bojë UV, ink Optical ndryshueshme, barcode Hidden / Barcode maskë, Nota Rainbow, Mikro-text.
Të tjerët: dhënat chip initialization / Encryption, Personalizuar shirit magnetik programed, panel Nënshkrimi, barcode, Numër serik, embossing, Kodi DOD, NBS postar konveks, Die-prerë.

Form Enquiry ( ne do të kthehemi ju sa më shpejt të jetë e mundur )

emër:
*
Email:
*
mesazh:

verifikim:
2 + 7 = ?

Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • Shërbimi ynë

  RFID / IOT / Access Control
  LF / HF / UHF
  Card / Tag / Zbukurim / Label
  Manshetë / Keychain
  R / W Pajisja
  RFID Zgjidhja
  OEM / ODM

 • kompani

  Rreth nesh
  shtyp & Media
  Lajme / Blogs
  Karriera
  Awards & Shqyrtime
  Dëshmi
  Program Affiliate

 • Na kontaktoni

  Tel:0086 755 89823301
  web:www.seabreezerfid.com