RFID, kudo në botë.

UHF Reader

» Hardware » UHF Reader

Invengo XC2901-FUF Handheld UHF Reader

KATEGORIA DHE TAGS:
UHF Reader , , ,

model: XC2901-FUF

Provide a secondary software development kit,
Various hardware configurations are available.

hetim
 • specifikimet
 • Përshkrim

parametrat e performancës
Processor: Intel PXA 270 520MHZ
ruajtje: 128MB ROM dhe RAM 64MB
Sistemi operativ: dritaret CE5.0

parametrat fizik
përmasat: 165mm × 76mm × 59mm
peshë: 0.46kg (konfiguracioni i varur)

elektrik
bateri: Rechargeable bateri litium, më shumë se 3000mAh / 3.7V
përshtatës: 50-60Hz input, AC, 100V ~ 240V output DC 5V / 1.5A, akuzuar maksimale 1.5A aktuale
koha tarifimit: ≯4 orë, ngarkuar 1.5A aktuale
orëve të operimit: ≮8 orë, lexoni interval 10 sekonda
Ora gatishmërisë: ≮120 orë
Status Work: në kohë reale tensionit bateri monitorimit, fuqinë e mbetur dhe të akuzuar statusin
Konsumi i energjisë: më pak se 8W

mjedisi software
mjedis zhvillimi: HTML, XML
zhvillim të software kit: .Kornizë Net Compact 2.0, C # (.Kornizë Net gjuha menaxhohet), standarde Windows CE ndërfaqe aplikimi protokoll
software sinkronizimi: Microsoft Active Sync
program Demo: RFID, barcode, IC card, të shtypura, GPRS, Wi-Fi, etj.

Moduli UHF-RFID
standard i mbështetur: EPCglobal Class 1 gen2 & ISO 18000-6C
Mënyra debug: Fri-Pyetni
frekuenca operativ: 920-925MHz
prodhimit të energjisë: Max 27dbm, i rregullueshëm
Lexoni varg: 0-2.5m (konfiguracioni i varur)
Tag kujtesës mbështetur: maksimal 62 bytes EPC; maksimal 16 bytes TIME; maksimal 256 bytes dhënat e përdoruesit; customizable

Built-in antenë
polarizim: polarizimi rrethore
Antena fitim: 3DBI
VSWR: 1.5:1
frekuenca operativ: 920-925MHz
Qendra e frekuencave: 922.625MHz
Bandwidth: 5MH

modul Wi-Fi
Protokolli Supports ed: IEEE802.11b / g
shkalla e të dhënave: 802.11b 11Mbps maksimale; 802.11G 54Mbps maksimale
encryption: WEP 64-bit, WEP 128-bit, WPA / WPA2 dhe AES-CCMP
varg të Transmisionit: shtëpie 20 metra @ 54Mbps; i jashtëm 50 metra @ 54Mbps

modul GPRS (fakultativ)
frekuenca operativ: EGSM900, GSM1800, GSM850, GSM1900
Protokolli Supports ed: TCP, UDP, HTTP, FTP, SMTP, POP3

kartë SIM: Ndërfaqja e kartës SIM (1.8/3V), kartë qasje zbulimin
siguria komunikimi: GSM / GPRS authentication, algoritme encryption, hopping mbështetur

motor barcode (fakultativ)
sensor skanimi: 752X480 pixels, sensor CMOS
Gjatësia fokale: SR = 17.8cm SF = 11.4cm
toleranca Motion: 4 inç / sec.
kënd skanimi: ± 40 °
Mënyra scan: Mënyra shkaktojë, Mënyra interrupt
Përshtatja Ambient të lehta: errësira totale ndaj diellit të plotë (100,000 luks)
symbologies një-dimensionale: Code39, Code128, Codabar, UPC, EAN, interleaved 2 të 5, RSS, Code93, Codeblock etj.
Kodi dy-dimensionale: PDF417, MicroPDF417, MaxiCode, DataMatrix, Kodi QR, Aztec, AztecMesa, Code49, UCCComposite etj.

Folësit Screen Keyboard Port LEDs
ekran LCD: 2.8 inç LCD me ngjyra, touch screen klasën industriale, backlight ndritshme të bardhë, ndriçimi backlight rregullueshëm, 240× 320 rezolutë, ngjyra ekran
ekran touch: ekran resistive touch, majë shkruese, ndërtuar në ruajtje slot stilolaps
tastierë: Multi-multiplexing çelësat, jeta kyçe 300,000 kohët, blu LED tastierë Shkod
folës: Ndërtuar në Gjuha 0.5W mono
tregues: treguesi i rrjetit (e gjelbër), tregues status të energjisë (i kuq)
zgjerimin e brendshme: MicroSD / zgjerim kartë TF (deri 2GB), Ndërfaqja kartë smart IC, card PSAM Interface Card encryption
portet e jashtme: RS232 serial port (port serial mbështet pajisjet e jashtme të zgjerimit), port USB, fuqia portë hyrëse

mjedisi aplikimi
temperatura operative: -10℃ ~ + 55 ℃ (+14℉ ~ + 131 ℉)
temperatura Storage: -20℃ ~ + 70 ℃ (-4℉ ~ + 158 ℉)
lagështi: 5%RH ~ 95% RH (jo-kondensimit)
Vlerësimi IP: IP54
testi Drop: 0.5M rënie në beton-10 herë pa dështim
Anti-shok: GB / T2423.10-2008 / IEC60068-2-6: 1995 përshpejtim 4.9 m / s2, Frekuenca operativ 5-100Hz makinë amplitudë (pik mm) 25/f (f = 5 ~ 10Hz), 250/f2 (f = 10 ~ 100Hz)
vërtetim: Radio Frequency Transmission Equipment Lloji Miratimi Certifikata
aksesorë: bateri, përshtatës pushtet, kabllo të dhënave / kabllo akuzuar, touch pen, rrip dore, rast që mbante butë, ngarkuesin e baterisë (fakultativ)

Invengo XC2901-FUF handheld UHF reader is a multi-functional handheld terminals, unique 32-bit embedded operating system kernel and standard C# language programming tools, to provide users with open and friendly platform for secondary development. Windows CE5.0 operating system, to integrate various system driver (wireless transmission module, the expansion of function module), run the. Net programs,Java program application. Can be used alone, also can be used as the server/client, coordinate with other equipment. In livestock farming, distribution, supervision, tracking traceability applications, XC2901-FUF Handheld Reader provides fast, efficient two-dimensional code reading animal ear tag information, print related badges, and wirelessly transmitted to the data server. Supports two-dimensional code ear tags can also be read UHF animal ear tags and other types of tags, reading speed, distance, anti tag dirty and broken, high safe, effectively improve work efficiency. The XC2901-FUF Handheld Reader can be widely used in animal husbandry and aquaculture, food traceability, security management, magazinimin, logjistike të menaxhimit,library management, mobile police, Menaxhim Prone, supply chain management, production data collection,etj.

Shape is small and exquisite, carry convenience
The handheld UHF reader size is 165×76×59mm, weighing less than 460g, easily grasp, operacion, can be carried in a pocket is put in the clothes. In the aspect of structure on the principle of human body engineering design, feel comfortable, use for a long time also won't feel particularly tired.

Flexible expansion module
According to the actual application needs of customers, equipped with different functional modules, expand the application field. Remove unnecessary function module, effectively reduce the purchase of equipment cost and total cost of ownership.

Strong and durable, not easily damaged
Hard shell machine interface closely. The key part of the anti-collision plastic bag design, normal circumstances, even if the fall down many times from 1 meter to the cement floor can still work normally.

Intelligent control, energy conservation and environmental protection
Using intelligent power management solutions, standby power consumption is low. Support passive mode, not transmitted power intermittent condition. Excellent power management not only save energy and prolong the service life of equipment.

UHF RFID performance excellence
Using high-performance UHF RFID module. Tag identification capability is excellent, read and write distance, high success rate, stable and reliable performance. Can be customized to other working band RFID module,support for multiple protocols RFID module, strengthen the expansibility.

Interface is simple, powerful
Equipped with two external data interface, the mini USB print interface, 30 Pin USB interface. 30 Pin USB interface for main cable external interface, can be used as application development to sync with computer or transfer data.

Data encryption, authorization management
Support smart IC card interface, PSAM card encryption interface. It can be widely applied to areas of higher security requirements, the operator authorization management. Effective protection of customer information security.

Form Enquiry ( ne do të kthehemi ju sa më shpejt të jetë e mundur )

emër:
*
Email:
*
mesazh:

verifikim:
3 + 5 = ?

Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • Shërbimi ynë

  RFID / IOT / Access Control
  LF / HF / UHF
  Card / Tag / Zbukurim / Label
  Manshetë / Keychain
  R / W Pajisja
  RFID Zgjidhja
  OEM / ODM

 • kompani

  Rreth nesh
  shtyp & Media
  Lajme / Blogs
  Karriera
  Awards & Shqyrtime
  Dëshmi
  Program Affiliate

 • Na kontaktoni

  Tel:0086 755 89823301
  web:www.seabreezerfid.com