RFID, kudo në botë.

ISO 15693 Protokolli RFID Chip Card, Frekuencë të lartë Long Distance Smart Card

KATEGORIA DHE TAGS:
HF Chip Card , , , , , ,

modeli i produktit: H4700

Long Distance Smart Card Chip series: seri I KODI SLI, TI256, Ti2048(Tag-it HF-I), LRi2K, LRiS2K, EM4233, EM4035, EM4135, PicoPass 2KS/PicoPass 16KS/PicoPass 32kS.

hetim
 • specifikimet
 • Përshkrim
 • Mjeshtëri Aviable

Kryesore teknike Parametrat
protokoll komunikimi: ISO / IEC 15693
frekuenca operativ: 13.56MHz
chip përbashkët RF: seri I KODI SLI, I CODE SLIX-L, TI256, Ti2048(Tag-it HF-I),LRi2K,LRiS2K,EM4233, EM4035, EM4135, PicoPass 2KS / 16KS / 32kS
R / W portokall: deri në 1.5M
R / W herë: 1~ 2ms
temperatura e punës: -20℃ ~ + 85 ℃
Fshini jetën: > 100,000 kohët
Ruajtja e të dhënave: > 10 vjet
madhësi: 85.5X 54 x 0.80mm, ose specifikimet porosi
material: PVC, ABS, PET, PC(polycarbonate), PETG, letër

Në fushën e RFID, band frekuencë të lartë ka dy protokolle të përdorura ISO14443 dhe ISO15693. ISO14443 është përdorur në përgjithësi për etiketat anti-falsifikuar dhe kartat e anëtarësimit. Ajo karakterizohet nga një distancë të afërt të identifikimit (përgjithësisht brenda 10cm) dhe të sigurisë së lartë. ISO15693 protokoll është përdorur në përgjithësi për aplikimet ku një frekuencë të lartë fushë qartë magnetike është e nevojshme dhe distanca është relativisht e gjatë. Distanca largësinë leximi është 2 metra. The feature is that the reading distance is much farther than the ISO14443. Nëse ju të rritur fuqinë lexuesit, ju mund ta lexoni atë më larg. Ju mund të lexoni më shumë etiketa, të tilla si etiketat që janë të afërt me njëri-tjetrin dhe madje edhe mbivendosje.

aplikimet kryesore
libra bibliotekës menaxhimit, menaxhimi i bizhuteri, menaxhimit të aseteve, menaxhimin e chip casino, kontrollin e qasjes, frekuentimin e kohës, Konferenca e hapur shenjë-në, etj.

 

avantazh konkurrues:
stafit me përvojë;
cilësi të shkëlqyeshme;
Cmimi me i mire;
ofrimit të shpejtë;
kapacitet të madh dhe një gamë të gjerë të produkteve;
Prano qëllim të vogla;
ODM dhe OEM produkte sipas kërkesës së klientit.

 

 

shtypje: Shtypi ofset, silkscreen Shtypi, shtypje termike, shtypjen Ink-jet, shtypjen Digital.
karakteristika e sigurisë: ujëra, Laser larguarit, Holografik / OVD, bojë UV, ink Optical ndryshueshme, barcode Hidden / Barcode maskë, Nota Rainbow, Mikro-text.
Të tjerët: dhënat chip initialization / Encryption, Të dhëna të ndryshueshme, Personalizuar shirit magnetik programed, panel Nënshkrimi, barcode, Numër serik, embossing, Kodi DOD, NBS postar konveks, Die-prerë.

Form Enquiry ( ne do të kthehemi ju sa më shpejt të jetë e mundur )

emër:
*
Email:
*
mesazh:

verifikim:
1 + 8 = ?

Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • Shërbimi ynë

  RFID / IOT / Access Control
  LF / HF / UHF
  Card / Tag / Zbukurim / Label
  Manshetë / Keychain
  R / W Pajisja
  RFID Zgjidhja
  OEM / ODM

 • kompani

  Rreth nesh
  shtyp & Media
  Lajme / Blogs
  Karriera
  Awards & Shqyrtime
  Dëshmi
  Program Affiliate

 • Na kontaktoni

  Tel:0086 755 89823301
  web:www.seabreezerfid.com