RFID, kudo në botë.

Access Control

» Hardware » Access Control

KR209G Access Control Reader, Wiegand, RS232, RS485, ABA format e prodhimit

KATEGORIA DHE TAGS:
Access Control , , , ,

Can customizable read for EM4102 and compatible ID card, Mifare 1k S50 dhe pajtueshmërinë card IC

hetim
 • specifikimet
 • Përshkrim

model: KR209G
Lexoni llojet e kartës: EM4102 dhe kartë compatible ID, Mifare 1k S50 dhe pajtueshmërinë card IC
format e prodhimit: Wiegand 26 bit (output parazgjedhur), Wiegand 34 bit (Lidhja tela gri mund të bëhet WG34 output)
Lexoni distancë: 5~ 10cm
frekuenca e punës: 125KHz / 13.56MHz
shpejtësia Response: < 0.2s
Lexoni interval kartë: < 0.5s
tension të punës: 9V ~ 16V DC (sugjerojnë përdorimin DC 12 V)
Static aktuale: < 35ma
dinamike e tanishme: < 70ma
Ndërfaqja extension: zgjeruar RS485 / RS232 / ABA format e prodhimit
Kushtet e punës: Temperatura -25 ℃ ~ + 75 ℃, lagështia 10% ~ 90%
Ndërtuar në Gjuha: sirenë
I papërshkueshëm nga uji dhe i papërshkueshëm nga pluhuri: po
Built-in antenë: po
antistatike: 15kv
Mbi-aktuale mbi-tension mbrojtjen e: po
Distanca Connection: Wiegand≤100 metra, metra RS485≤1200, RS232 / metra ABA≤10
Ngjyrë: e zezë
madhësi: gjatësia 133 cm gjerësi 39.5 mm lartësia 25mm
material shell: PVC dhe pluhur-veshura, brendshme mund të jetë derdhur zam zi rrëshirë (efektiv i papërshkueshëm nga uji)

KR209 access card reader preclude the use of advanced RF receiver circuit design and industrial-grade embedded microcontrollers, combined with efficient decoding algorithm to complete the 64bits Read-Only uem4100-compatible ID card receiver with high sensitivity, low operating current , Single DC power supply, low price, high performance. Built-in buzzer and LED indicator, simple and clear. Easy installation, complete functions, wide range of uses, is ideal for all types of access control systems.

Karakteristikat kryesore
Three-dimensional appearance, with EM, Mifare read head optional
Working current is less than 60mA
With output protection
Anti-metal shield and card reader mutual interference ability
Wiegand 26bit standard format data output
Comes with a Wiegand 26 to Wiegand 34 conversion.
In line with international standards of wiring, expandable RS232, RS485 output.
Moisture and dustproof, all sealed design and installation is simple, can be installed outdoors and other harsh conditions, no mechanical wear durable
In line with China national GB/T17626.4 standards/IEC61000-4-4 standard electrical fast transient burst immunity test (4000V, 5KHz highest test parameters).

Instructions for use
When the card is close to the card reader, the red light turns green and then turns red, the buzzer sounds to send the data, the same ID card, the interval between two readings is shorter than 500mS, no data is sent . After the card reader, if ID, IC card is still in the RF card sensor area, the reader will not do any tips, do not send data. Different ID, IC card into the RF card sensing area, card reader continuous reading, and output data.

Applicable
identifikim, kontrollin e qasjes, pjesëmarrje, charging, siguri, patrol, building intercom, parking management system, highway, one-card solution, e-commerce and other RFID applications.

 

avantazh konkurrues:
stafit me përvojë;
cilësi të shkëlqyeshme;
Cmimi me i mire;
ofrimit të shpejtë;
kapacitet të madh dhe një gamë të gjerë të produkteve;
Prano qëllim të vogla;
ODM dhe OEM produkte sipas kërkesës së klientit.

 

Form Enquiry ( ne do të kthehemi ju sa më shpejt të jetë e mundur )

emër:
*
Email:
*
mesazh:

verifikim:
3 + 9 = ?

Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • Shërbimi ynë

  RFID / IOT / Access Control
  LF / HF / UHF
  Card / Tag / Zbukurim / Label
  Manshetë / Keychain
  R / W Pajisja
  RFID Zgjidhja
  OEM / ODM

 • kompani

  Rreth nesh
  shtyp & Media
  Lajme / Blogs
  Karriera
  Awards & Shqyrtime
  Dëshmi
  Program Affiliate

 • Na kontaktoni

  Tel:0086 755 89823301
  web:www.seabreezerfid.com