RFID, kudo në botë.

Frekuenca e ulët TI Chip Card, 134.2KHz TI Chip Card

KATEGORIA DHE TAGS:
EM Card / LF Card , ,

Long-distance access control card complying with ISO 11784/11785 international standard protocol.

hetim
 • specifikimet
 • Përshkrim

prodhues Chip: TI (Texas Instruments)
patate të skuqura: TI (Texas Instruments), HDX (Half Duplex)
frekuencë: 134.2kHz
kapacitet: RI-TRP-R4FF, RI-TRP-R4FF-30, 64 Bit Read-Only
RI-TRP-W4FF, RI-TRP-W4FF-30, 80 Bit Lexo / Shkruaj
standardet marrëveshje: ISO11784, ISO11785 përputhje
Mënyra e punës: lexoni / shkruani
shpejtësia e komunikimit: 106KBoud
Lexoni dhe shkruani në distancë: 100cm
Erase jetën: 100,000 (kohët)
temperatura operative: -25° C ~ + 50 ° C
madhësi: 85.6X 54 x 1.3mm
material: PVC
peshë: 12 gram
standard Ekzekutiv: ISO 7810

Texas Instruments’LF Card transponders are providing superior performance and operate at a resonance frequency of 134.2kHz. Specific products are compliant to ISO/IEC 11784/11785 global open standards. Texas Instruments LF transponders are manufactured with TI’spatented tuning process to provide consistent read and write performance. Prior to delivery, the transponders undergo complete functional and parametric testing, in order to provide the high quality customers have come to expect from TI. The transponder is well suited for usage in a broad range of applications including, but not limited to, kontrollin e qasjes, vehicle identification, container tracking, asset management and waste management applications.

Features
Best in Class Performance Through Patented HDX Technology
Patented Transponder Tuning Provides Stable and High Read/Write Performance
64 Bit Read Only and 80 Bit Read/Write Types Are Available
ISO 11784/11785 Compliant
Insensitive to Almost All Non Metallic Materials
Ordinary long-distance Proximity cards

Aplikimet
RFID identification systems, sensor systems, automation systems, industrial production, menaxhimin depo, logjistike të menaxhimit, asset tracking forklifts, manipulators, patrol inspection, anti-theft, pulse transponders, enterprise / campus card, Highway fees, parking, kontrollin e qasjes, community management

Form Enquiry ( ne do të kthehemi ju sa më shpejt të jetë e mundur )

emër:
*
Email:
*
mesazh:

verifikim:
5 + 9 = ?

Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • Shërbimi ynë

  RFID / IOT / Access Control
  LF / HF / UHF
  Card / Tag / Zbukurim / Label
  Manshetë / Keychain
  R / W Pajisja
  RFID Zgjidhja
  OEM / ODM

 • kompani

  Rreth nesh
  shtyp & Media
  Lajme / Blogs
  Karriera
  Awards & Shqyrtime
  Dëshmi
  Program Affiliate

 • Na kontaktoni

  Tel:0086 755 89823301
  web:www.seabreezerfid.com