RFID, kudo në botë.

Shirit magnetik Device Card

» Hardware » Shirit magnetik Device Card

Magnetik Card shirit dhe Card RFID 2 në 1 lexues, Multi-funksion Card Reader

KATEGORIA DHE TAGS:
Shirit magnetik Device Card ,

port USB, të dy lexojnë kartën e shiritit magnetik, lexoni dhe shkruani funksionin e kartës RFID.

hetim
 • specifikimet
 • Përshkrim

parametrat teknike
Energji elektrike
furnizimi me energji elektrike: furnizimit me energji elektrike USB
aktual: 45~ 65mA
komunikim: USB kabllo
Produkt
material: ABS
madhësi: L 100mm X W 34mm x H 30mm
peshë: 90G
Ngjyrë: e zezë
mjedis
temperatura e punës: -20℃ ~ + 55 ℃
lagështia pune: 10%~ 90% Lagështia relative
temperatura Storage: -30℃ ~ + 70 ℃
Store lagështia: 10%~ 90% Lagështia relative

kartë magnetike
read kartë: 1/2/3 udhë optional
goditje e fortë: dyanshëm kartë shpullë
Jeta magnetike kokë: për 500000 kohët
vlefshmëria e të dhënave: ndërtuar në zile, leximi tregues gabim
compatibility standarde Card: ISO 7811, pas, CADMV

kartën RFID
frekuenca operativ: 13.56MHz
Ndërfaqja Smart Card: ISO14443-A, NXP Mifare dhe chip compatible
Distanca Induksioni: rreth 15mm
sirenë: kontrolli sirenë programueshëm on / off
compatibility kartën RFID: ISO 14443A, Mifare 1K S50, Mifare S70 4K, Mifare Ultra Light, Mifare Desfire, Mifare Plus

operacion
Sistemi operativ: Windows 7, Windows2008, WindowsVista, Windows2003, Windows2000, WindowsXP, Linux

C-MR-100T Kartë shirit magnetik dhe karta RFID 2 në 1 lexues, është një lexues letrash me shumë funksione, një koleksion i lexuesit të kartave të shiritave magnetikë dhe funksioni i lexuesit të kartave të frekuencës radio. Mund t'ju ndihmojë të lexoni kartën e shiritit magnetik dhe të lexoni / shkruani kartën RFID, Ndërfaqja USB mund të realizojë lidhjen me makinën PC dhe pajisjet e ngjashme.
C-MR-100T Kartelë magnetike e shiritit Lexuesi mbështet kartën e rrëshqitjes me dy kahje, sipas kërkesave të ndryshme të përdoruesit, mund të lexoni kartën e shiritit magnetik 1, 2, 3 informacion për gjurmët, plotësojnë plotësisht standardet ANSL / ISO. Lexuesi RFID mbështet funksionimin e kartave të chipit NXP Mifare 1K, mund të realizojë kartat e lëshimit të sigurisë dhe të plotësojë nevojat e shumicës së fushës së sigurisë.
C-MR-100T e përdorur gjerësisht në pjesëmarrje, kontrollin e qasjes, numri i rrugës dhe ura, stacionet e gazit / naftës, parqet e makinave, Transporti publik, mjekësore dhe të gjitha llojet e tarifave, vlera e ruajtur, aplikacionet e pyetjeve të tilla si sistemi i menaxhimit të kartave të mençur, mund të përshtatet lehtësisht sipas nevojave dhe aplikacioneve tuaja.

Features
Peshë e lehtë, pamje e bukur dhe praktike
Boot on selfn testn, pa furnizim me energji shtesë
Buzzer buzzer dhe karta e treguesit të dritës LED të gjelbër, lexoni suksesin
ndërfaqe USB, prizë dhe lojë e vërtetë, nuk keni nevojë të instaloni edhe shoferin
Lexoni kartën magnetike dhe lexoni / shkruani funksionin e kartës së induksionit
Lexoni të Gjithë 1,2,3 gjurmoni kartën magnetike, mbështesin kartën e shkuljes me dy drejtime
kartë magnetike 1, 2, 3 pista është opsionale
Opsionet e integruara të kriptimit të të dhënave: trefish DES, veçori të përparuara të sigurisë
Përputhshmëria siç është ISO, AAMVA, Standardet CADMV
Mbështetni kartën e çipit NXP Mifare 1K. Distanca e induksionit prej rreth 15 mm
Siguroni një funksion të plotë dinamik bibliotekar, japin interpretimin e zhvillimit, pikat kryesore, shembuj, dhe kodin burimor të shembullit të gjuhës së ndryshme të zhvillimit (duke përfshirë: C # 2003, ndërtues C ++, Adelphi, PowerBuilder, VB.net2003, VB6.0, Java)

Form Enquiry ( ne do të kthehemi ju sa më shpejt të jetë e mundur )

emër:
*
Email:
*
mesazh:

verifikim:
0 + 4 = ?

Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • Shërbimi ynë

  RFID / IOT / Access Control
  LF / HF / UHF
  Card / Tag / Zbukurim / Label
  Manshetë / Keychain
  R / W Pajisja
  RFID Zgjidhja
  OEM / ODM

 • kompani

  Rreth nesh
  shtyp & Media
  Lajme / Blogs
  Karriera
  Awards & Shqyrtime
  Dëshmi
  Program Affiliate

 • Na kontaktoni

  Tel:0086 755 89823301
  web:www.seabreezerfid.com