RFID, kudo në botë.

Mifare Plus S / X Chip Card, Mifare Plus S Chip Card, Mifare Plus X Chip Card, MF1 Plus Chip Card

KATEGORIA DHE TAGS:
HF Chip Card , , ,

NXP Mifare Plus S/X Chip, high level security, mainly used for automatic payment and access control systems, can also be used for dual interface RFID cards.

Shkarkohetim
 • specifikimet
 • Përshkrim
 • Mjeshtëri Aviable

patate të skuqura: NXP Mifare Plus S / X (MF1SPLUSx0y1 / MF1PLUSx0y1)
EEPROM: 2K / 4K Bytes
frekuenca operativ: 13.56MHz
certifikimit të sigurisë: AES
standardet e protokollit: ISO / IEC 14443A
shkalla komunikimi: 106Kbps-848Kbps
R / W varg: 2.5~ 10cm
R / W herë: 1-5Znj
temperatura e punës: -20℃ ~ + 55 ℃
durim: > 200,000 kohët
Ruajtja e të dhënave: >10 vjet
madhësia Card: ISO kartë standarde 85.6 × 54 × 0.80mm, ose përshtatur
material Card: PVC / ABS / PET / PETG / Letra, 0.13mm tela bakri
procesi encapsulation: linjë automatike tejzanor bimë automatike, saldim touch

MIFARE Plus brings benchmark security to mainstream contactless smart card applications. It is the only mainstream IC compatible with MIFARE Classic offering a seamless upgrade path, with minimal effort, for existing infrastructure and services.

Mifare Plus S/X Chip for price sensitive bus automatic payment and access control system, Mifare Plus breakthrough significance in terms of security and performance. Relative to the Mifare Classic, Mifare Plus a higher level of security. Mifare Plus chip is the first generation dual interface card chip.
Higher security is the core of the Mifare Plus advantages. It uses the length of a 128bit key authentication and encryption AES algorithm. At the same time, the Mifare Plus on architecture also contains a series of other security features, për shembull, Mifare Plus at the same time use random card serial number (RIDs) and 7bytes (UIDs) Numri globale unik serial, can be used to protect the user's information.
Mifare Plus has including the advanced encryption standard (AES) encryption technology, multiple security, at the same time can help customers from the current Mifare Classic deployment is convenient to upgrade, after the system upgrade, the operator can easily will rise card security level, without the card issuer. Compatible with both the Mifare IC S50 and Mifare IC S70 cards, compatible with NFC technology, the increased security.
Mifare Plus divided into S (standard) and X (enhanced) two versions, each version distribution has 2k and 4k storage capacity of two models.
Provide white card, 4C*2 printing card, paper sticker, zinxhir kryesore, wristbands, TOKEN, and there are many kinds of sizes and the thin or thick.

Aplikimet
Qasja e kontrollit, Koha dhe Pjesëmarrja, prania në mbledhje, identifikim, logjistikë, automatizimi industriale, kartat e ndryshme të anëtarësimit, si Canteen, metro, Autobusi argumentet kartat, klubet dhe elektronike të tjera të konsumit, bileta elektronike, identifikimi kafshë, ndjekja objektiv, menaxhimin lavanderi, a variety of card and so on.

 

avantazh konkurrues:
stafit me përvojë;
cilësi të shkëlqyeshme;
Cmimi me i mire;
ofrimit të shpejtë;
kapacitet të madh dhe një gamë të gjerë të produkteve;
Prano qëllim të vogla;
ODM dhe OEM produkte sipas kërkesës së klientit.

 

 

shtypje: Shtypi ofset, silkscreen Shtypi, shtypje termike, shtypjen Ink-jet, shtypjen Digital.
karakteristika e sigurisë: ujëra, Laser larguarit, Holografik / OVD, bojë UV, ink Optical ndryshueshme, barcode Hidden / Barcode maskë, Nota Rainbow, Mikro-text.
Të tjerët: dhënat chip initialization / Encryption, Personalizuar shirit magnetik programed, panel Nënshkrimi, barcode, Numër serik, embossing, Kodi DOD, NBS postar konveks, Die-prerë.

Form Enquiry ( ne do të kthehemi ju sa më shpejt të jetë e mundur )

emër:
*
Email:
*
mesazh:

verifikim:
3 + 4 = ?

Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • Shërbimi ynë

  RFID / IOT / Access Control
  LF / HF / UHF
  Card / Tag / Zbukurim / Label
  Manshetë / Keychain
  R / W Pajisja
  RFID Zgjidhja
  OEM / ODM

 • kompani

  Rreth nesh
  shtyp & Media
  Lajme / Blogs
  Karriera
  Awards & Shqyrtime
  Dëshmi
  Program Affiliate

 • Na kontaktoni

  Tel:0086 755 89823301
  web:www.seabreezerfid.com