RFID, kudo në botë.

PCB Material Resistant Harsh Mjedisit UHF Anti-metalike Tag

KATEGORIA DHE TAGS:
PCB Anti-metalike Tag , ,

rezistente performancë të mirë të lartë temperaturë, të përshtatshme për temperaturë të lartë projektin e linjës të prodhimit.

hetim
 • specifikimet
 • Përshkrim

Specifikimet fizike
madhësi (mm) 51x36x7mm (2,01×1.42xO.28inch)

rritje Metoda: Screws

material: FR4, najloni përforcuar

 

Specifikimet elektronike
patate të skuqura: Impinj Monza 4E, 4QT
Frekuenca operativ: 902~ 928MHz(SHBA)
865~ 868 MHz(SHBA)
protokoll komunikimi: EPC globale C1 gen2, ISO 18000-6C
EPC: 496 bit / 128 bit
User Memory: deri në 512 bit
TIME: 96 bit
Access Key: 32 bit
Key përhershëm Dështimi: 32 bit
Leximi Distance: 1~ 6m në varësi të llojit të lexuesit dhe mjedisin

Specifikimet mjedisore
Operacioni Temperatura:-50℃ ~ + 200 ℃
Storage Temperatura:-50℃ ~ + 200 ℃
Extreme temperatura e magazinimit:-60℃ ~ + 250 ℃
Vlerësimi IP: IP68
lagështi: 85%RH

PCB Material UHF Anti-metalike Tag është i përshtatshëm për respektimi në sipërfaqe metalike dhe duke punuar etiketa RFID, material PCB përmbledhur, antenë është një qark i brendshëm projektuar posaçërisht, chip është ngjitur në antenës dhe epoxy potting mbrojtjen e. Kjo etiketë affixed në sipërfaqe të objekteve metalike ende mund të arrijë punimin e tags zakonshëm RFID bashkangjitur në sipërfaqe të objekteve prej druri, kartona dhe objekte të tjera, dhe ka vlerë të madhe e aplikimit.
PCB UHF tag anti-metalike mund të encapsulated brenda chip ndryshme UHF dhe antenë të ndryshme UHF, të cilat kanë të ndryshme distancë read-shkruajnë dhe karakteristikat, por në përgjithësi, krahasuar me tag frekuencë të lartë me një distancë të lexuar, Aftësia anti-përplasje, Shpejtësia induksion Fast dhe karakteristika të tjera, por edhe të qëndrueshme dhe mund të përdoret në mjedise të ashpër. Mund të aplikohen gjerësisht në menaxhimin e logjistikës, ndjekja e produktit, siguria e produktit, menaxhimin magazinimin, kontrollin e prodhimit, menaxhimi i automjeteve, etj. Për shembull: menaxhimin cilindër rrezikshme-Gas; Menaxhimi i inspektimit pushtet-industri, rezistente në temperaturë të lartë PCB tag ashpër anti-metalike mund të përdoret në temperaturë të lartë linjat e prodhimit industrial, kanë një përvojë të mirë operative.

Madhësia Optional specifikim: diameter 10 cm 3mm, diameter 20 cm 1mm, 10× 3.5 x 1mm, 12X 4 x 1.6mm, 127 cm x 1.6mm, 12X 7 x 2.5mm, 17X 9 x 1.6mm, 22* 8 x 2.5mm, 25X 9 x 2.5mm, 18* 8 x 2.5mm, 36X 13 x 2.5mm, 40X 10 x 2.5mm, 50× 20 cm 3mm, 50× 25 cm 1mm, 51× 36 cm 7mm, 52X 13 x 2.5mm, 60X 25 x 3.4mm, 79× 20 cm 3mm, 80× 12 cm 3mm, 90× 11 cm 3mm, 95× 25 cm 3mm. Mund të rregulloje madhësinë specifikim.

Karakteristika kryesore
formë hollë, të aftë për distanca të gjata të leximit
qëndrueshmëri të jashtëzakonshme në sipërfaqe metalike
Ultra rezistencë të lartë temperaturë
rezistenca Ultra temperaturë të ulët

Aplikimet
BY5136 është një UHF tag pasiv me performancë të shkëlqyer, ndërsa ndjekja e aseteve metalike, sidomos në mjedise të ashpër, si:
Prodhim: moulds, pjesë këmbimi të cilat duhet ultra përpunimit temperaturë të lartë
automobil: automotive pikturë pjesë dhe ngrohje
Temperaturë të lartë linjat e prodhimit të përpunimit

formë hollë, të aftë për distanca të gjata të leximit
qëndrueshmëri të jashtëzakonshme në sipërfaqe metalike
Ultra rezistencë të lartë temperaturë
rezistenca Ultra temperaturë të ulët

 

avantazh konkurrues:
stafit me përvojë;
cilësi të shkëlqyeshme;
Cmimi me i mire;
ofrimit të shpejtë;
kapacitet të madh dhe një gamë të gjerë të produkteve;
Prano qëllim të vogla;
ODM dhe OEM produkte sipas kërkesës së klientit.

 

 

Form Enquiry ( ne do të kthehemi ju sa më shpejt të jetë e mundur )

emër:
*
Email:
*
mesazh:

verifikim:
4 + 3 = ?

Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • Shërbimi ynë

  RFID / IOT / Access Control
  LF / HF / UHF
  Card / Tag / Zbukurim / Label
  Manshetë / Keychain
  R / W Pajisja
  RFID Zgjidhja
  OEM / ODM

 • kompani

  Rreth nesh
  shtyp & Media
  Lajme / Blogs
  Karriera
  Awards & Shqyrtime
  Dëshmi
  Program Affiliate

 • Na kontaktoni

  Tel:0086 755 89823301
  web:www.seabreezerfid.com