RFID, kudo në botë.

Card Various Material

» RFID Card » Card Various Material

PETG Material RFID Card, PETG Material ID Card

KATEGORIA DHE TAGS:
Card Various Material , , , , , , ,

modeli i produktit: HG4114

Opsionet e personalizimit: madhësia dhe specifikimet, trashësia, formë(kartelë ose Prelam Inlay), IC chip, RF frekuenca, shtypje, dhe procese të tjera të veçanta të prodhimit.

hetim
 • specifikimet
 • Përshkrim
 • Mjeshtëri Aviable

Parametrat kryesore teknike
standardet e protokollit: ISO 11785 / ISO 11784, ISO 14443 TYPEA / B, ISO 15693, ISO 18000-6B / 6C
Chip frekuencave: LF 125KHz / 134.2KHz / HF 13.56MHz / UHF 860 ~ 960MHz
Chip Type: MF S50 / S70, MF ULT10, MF ULT C, ICODE2 SLI / SLI-S / L-SLI / SLIX, MF DesFi 2K / 4K / 8K, Ti2048, EM4102, EM4200, EM4305, EM4450, TK4100, T5557, CET5500, Hitagl, Hitag2, Hitags, FMl208 (CPU),etj.
Distanca Reading: LF / HF 2,5 ~ 10cm
UHF 1 ~ 10M(Sipas antenës lexues dhe mjediset e aplikimit)
leximi kohë: 1-2Znj
temperatura operative: -20℃ ~ + 80 ℃
lagështia operativ: 0-95%
durim: >100,000 kohët
ruajtja e të dhënave: >10 vjet
përmasat: ISO kartë standarde L85.6mm × W54mm ose të specifikojë madhësinë,formë
materialet e paketimit: PETG,0.13mm tela bakri ose alumini etched
procesi i paketimit: tejzanor linjat bimore auto / Saldim automatike

Kartela e bërë nga materiali PETG ka avantazhet e rezistencës ndaj ndikimit, rezistencë të lartë dhe të ulët të temperaturës, antistatik, rezistenca ndaj gërryerjes, rezistenca e palosshme, forcë e lartë, rezistencë e shkëlqyer e naftës dhe kimike, dhe nuk i nënshtrohet erozionit nga acidet, alkalet, dhe vaj. Ndezshmëri e ulët, rezistencë e mirë ndaj zjarrit, pa mbështetje të djegies, prodhim i ulët i tymit, nuk ka substanca të dëmshme pas djegies. I përshtatshëm për kartat e kreditit, kartat bankare, kartat e parapaguara, Zgjidhje me një kartë, karta identiteti të zgjuar, karta të gjitha në një, paketim i nivelit të lartë, shtypje e lartë, etj.
PETG përputhet me konceptet e certifikimit të mbrojtjes së mjedisit dhe ushqimit FDA. PETG është përdorur gjithnjë e më shumë në industrinë e kartave për shkak të temperaturës së ulët të përpunimit, forcë më e lartë mekanike dhe fleksibilitet i shkëlqyeshëm, transparencë më e lartë se PVC, shkëlqim i mirë, shtypje e lehtë dhe mbrojtje e mjedisit jeshil. Në Europë, Shtetet e Bashkuara, dhe Japonia, Materialet PETG përdoren gjerësisht në dokumentet e pagesave elektronike dhe të identifikimit, dhe karta identifikimi të nivelit të lartë. VISA e ka njohur PETG si materialin e saj bazë të kartelave.

shtypje: Shtypi ofset, silkscreen Shtypi, shtypje termike, shtypjen Ink-jet, shtypjen Digital.
karakteristika e sigurisë: ujëra, Laser larguarit, Holografik / OVD, bojë UV, ink Optical ndryshueshme, barcode Hidden / Barcode maskë, Nota Rainbow, Mikro-text.
Të tjerët: dhënat chip initialization / Encryption, Të dhëna të ndryshueshme, Personalizuar shirit magnetik programed, panel Nënshkrimi, barcode, Numër serik, embossing, Kodi DOD, NBS postar konveks, Die-prerë.

Form Enquiry ( ne do të kthehemi ju sa më shpejt të jetë e mundur )

emër:
*
Email:
*
mesazh:

verifikim:
4 + 3 = ?

Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • Shërbimi ynë

  RFID / IOT / Access Control
  LF / HF / UHF
  Card / Tag / Zbukurim / Label
  Manshetë / Keychain
  R / W Pajisja
  RFID Zgjidhja
  OEM / ODM

 • kompani

  Rreth nesh
  shtyp & Media
  Lajme / Blogs
  Karriera
  Awards & Shqyrtime
  Dëshmi
  Program Affiliate

 • Na kontaktoni

  Tel:0086 755 89823301
  web:www.seabreezerfid.com