RFID, kudo në botë.

Card Various Material

» RFID Card » Card Various Material

Polycarbonate Material Card, PC Material Temperatura e lartë Resistant RFID Card

KATEGORIA DHE TAGS:
Card Various Material , , , , ,

modeli i produktit: HG4116

Opsionet e personalizimit: madhësia dhe specifikimet, trashësia, formë(kartelë ose Prelam Inlay), IC chip, RF frekuenca, shtypje, dhe procese të tjera të veçanta të prodhimit.

hetim
 • specifikimet
 • Përshkrim
 • Mjeshtëri Aviable

parametrat teknike
standardet e protokollit: ISO 11785/11784, ISO 14443, ISO 15693, ISO 18000-6B / 6C
Chip frekuencave: LF 125KHz / HF 13.56MHz / UHF 860-960MHz
Chip Type: ISO 11785/11784, ISO 14443, ISO 15693, ISO 18000-6B / 6C
Chip frekuencave: LF 125KHz / HF 13.56MHz / UHF 860 ~ 960MHz
Chip Type: M1 S50 / S70, M1 ULT10, M1 ULT C, ICODE2 SLI / SLI-S / L-SLI / SLIX, SLIX-L, MF DesFi 2K / 4K / 8K, Ti2048, EM4102, EM4200, EM4305, EM4450, TK4100, T5557, CET5500, Hitagl, Hitag2, Hitags, FMl208 (CPU),etj.
Distanca Reading: LF / HF 2.5-10cm
UHF 1-10m(Sipas antenës lexues dhe mjediset e aplikimit)
leximi kohë: 1-2Znj
temperatura operative: 1-2mm trashësi përshtatur temperaturën: -100℃ ~ + 130 ℃ (-148℉ ~ + 266 ℉)
2-4mm trashësi përshtatur temperaturën: -100℃ ~ + 150 ℃ (-148℉ ~ + 302 ℉)
lagështia operativ: 0-95%
durim: >100,000 times
ruajtja e të dhënave: >10 years
përmasat: ISO kartë standarde L85.6mm × W54mm ose të specifikojë madhësinë,formë
materialet e paketimit: PC(polycarbonate), 0.13mm tela bakri ose alumini etched
procesi i paketimit: tejzanor linjat bimore auto / Saldim automatike

PC (polycarbonate) is a new thermoplastic engineering plastic, polycarbonate having excellent performance of electrical insulation and mechanical properties, especially the impact resistance performance of the most prominent, i vështirë, high toughness, allowing the use of a wide range of temperature (-100℃ ~ + 130 ℃), the transparency of up to 90%, known as the transparent metal, flame retardant good performance, green non-toxic, easy processing molding.
The use of PC material for manufacturing RFID chip card, rezistente ndaj temperaturës së lartë,in the environment of high temperature will not bend, non-toxic environmental protection, beautiful and durable. You can create all kinds of size, thickness and shape, surface can be silk screen pattern, LOGO, Kodi QR, serial number.

aplikacionet tipike
Credit card, bank card, prepaid card, passport, Zgjidhje me një kartë, identification card, enterprise/campus card, bus card, highway fees, parking, menaxhimi i komunitetit, Gas stations, low temperature and high temperature operating environments,etj.

shtypje: Shtypi ofset, silkscreen Shtypi, shtypje termike, shtypjen Ink-jet, shtypjen Digital.
karakteristika e sigurisë: ujëra, Laser larguarit, Holografik / OVD, bojë UV, ink Optical ndryshueshme, barcode Hidden / Barcode maskë, Nota Rainbow, Mikro-text.
Të tjerët: dhënat chip initialization / Encryption, Të dhëna të ndryshueshme, Personalizuar shirit magnetik programed, panel Nënshkrimi, barcode, Numër serik, embossing, Kodi DOD, NBS postar konveks, Die-prerë.

Form Enquiry ( ne do të kthehemi ju sa më shpejt të jetë e mundur )

emër:
*
Email:
*
mesazh:

verifikim:
4 + 8 = ?

Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • Shërbimi ynë

  RFID / IOT / Access Control
  LF / HF / UHF
  Card / Tag / Zbukurim / Label
  Manshetë / Keychain
  R / W Pajisja
  RFID Zgjidhja
  OEM / ODM

 • kompani

  Rreth nesh
  shtyp & Media
  Lajme / Blogs
  Karriera
  Awards & Shqyrtime
  Dëshmi
  Program Affiliate

 • Na kontaktoni

  Tel:0086 755 89823301
  web:www.seabreezerfid.com