RFID, kudo në botë.

Access Control

» Hardware » Access Control

Kodi QR Access Converter Kontrollit, QR Code USB për Wiegand, QR Code RS232 për Wiegand, output parazgjedhur WG26 / WG34

KATEGORIA DHE TAGS:
Access Control , , , ,

model: SMZ-711QW

Customizable Wiegand output format.

hetim
 • specifikimet
 • Përshkrim

QR Code RS232 për Converter Wiegand
norma baud Default: 9600.
Prodhimi i pajisjes skanimi duhet të jetë një ndërfaqe RS232 me parametrat e komunikimit përcaktuara në 9600 / n / 8/1 ose 115200 / n / 8/1.
output Default: Wiegand 26 / Wiegand 34.

QR Code USB për Wiegand Converter
Converter USB-Wiegand direkt përdor furnizimin me energji elektrike 12V e kontrollues të qasjes, dhe skaner USB është e lidhur me folenë USB të converter për funksionimin normal.
Barcode skanuar dhe QR code duhet të përmbajë informacionin dixhital dhe simbolin fund topi kthimit. standarde USB-Wiegand converter mund të njohë deri në 10 shifra, dhe informacione të tilla si letra dhe shenjat e pikësimit do të filtrohen nga, tilla si pas filtrimit ” http://abc12345.com%678″ janë lënë, duke lënë vetëm numra “12345678”. input dhe output formate të tjera ofrojnë të dhëna customization.
Converter USB-Wiegand nxjerr sinjalin Wiegand34 by default, i cili është i përshtatshëm për shumicën e standarteve Access Controller në treg. formate të tjera Wiegand të siguruar të dhëna customization.
lidhur ndërfaqe Pajisja USB duhet të jetë i vendosur të jetë në përputhje me protokollin USB fshehėn. Normale USB kodin QR skaner, kartë USB lexues, USB kartë magnetike makinë goditje e fortë, USB barcode gun, keyboard USB, etj. mund të njihet normalisht.
USB input converter furnizimit me energji elektrike: 9-15V 50mA
USB output converter furnizimit me energji elektrike: 5V 200mA
ndërfaqe USB protokoll: fshehėn

madhësia Converter: 75X 41 x 30mm
material shell: ABS

Smartphones and QR code scanning devices are widely used. The use of dynamic or static QR codes as identification and online payment has become an indispensable application method in modern society. Scanning QR code opening as a new access control management method is also increasingly popular.
The traditional access control system generally adopts an ID/IC card read head with Wiegand output as an information reading device, and authorizes the card holder through the access control panel and the access control management software. The output of the scanning device is only a universal interface such as a USB keyboard and an RS232 interface. These interfaces are incompatible with the Wiegand interface of most access control boards, which makes it impossible to use these scanning devices to access the access control system. For this purpose, Seabreeze Smart Card Co.,Ltd develops the USB to Wiegand Converter and the RS232 to Wiegand Converter is used to connect the scanning device and the access control board, and the scanning method is used to open the door by a specific use method.

Form Enquiry ( ne do të kthehemi ju sa më shpejt të jetë e mundur )

emër:
*
Email:
*
mesazh:

verifikim:
4 + 3 = ?

Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • Shërbimi ynë

  RFID / IOT / Access Control
  LF / HF / UHF
  Card / Tag / Zbukurim / Label
  Manshetë / Keychain
  R / W Pajisja
  RFID Zgjidhja
  OEM / ODM

 • kompani

  Rreth nesh
  shtyp & Media
  Lajme / Blogs
  Karriera
  Awards & Shqyrtime
  Dëshmi
  Program Affiliate

 • Na kontaktoni

  Tel:0086 755 89823301
  web:www.seabreezerfid.com