RFID, kudo në botë.

Të tjera Lloji Card

» RFID Card » Të tjera Lloji Card

RFID Barcode Card, QR Code Card, UV Printo Barkodi kartë plastike

KATEGORIA DHE TAGS:
Të tjera Lloji Card , , , ,

Cards surface can customized printing personalized barcode patterns.

hetim
 • specifikimet
 • Përshkrim
 • Mjeshtëri Aviable

RFID Code Bar Card Parametrat kryesore
frekuenca e Response: 125KHz / 13.56MHz / 860 ~ 960MHz
standarde protokoll: ISO 14443, ISO 15693, ISO 18000-6C / 6B
chip RFID: Mifare 1K S50, Mifare S70 4K, Mifare Ultralight10, Mifare UltralightC, I KODI SLI / SLI-S / SLI-L / SLIX, Mifare Desfire2K / 4K / 8K, Mifare PLUS2K / 4K, Ti2048, EM4200, EM4305, EM4450, EM4102, TK4100, T5557, T5577, CET5500, Hitagl, Hitag2, Hitags, FMl208(CPU), H3 Alien, Impinj M5, etj.
dimension: ISO7816 CR80 85,60 × 53,98 × 0.80mm ose sipas requirment klientit
radius bazë fileto: 3.18± 0.3mm.
Cardbody Material: PVC / PET / PETG / ABS / Letra, 0.13mm tela bakri
procesi encapsulation: linjë automatike tejzanor bimë automatike, saldim touch
shtypje: katër-ngjyra kompensuar shtypjen, shtypjen ekran dhe proces tjetër shtypje

QR Code is often used as an element of plastic cards, adding card features such as product information or personal information, company websites, etj. for easy reading. Barcode cards can also be packaged chips made of RFID cards. Also in the card surface hot laser silver or laser gold, plus magnetic stripe, etj, to add more features.
UV bar code card, if the surface of the bar code UV printing effect, then the bar code will have a three-dimensional feeling, and wear-resistant.

 

avantazh konkurrues:
stafit me përvojë;
cilësi të shkëlqyeshme;
Cmimi me i mire;
ofrimit të shpejtë;
kapacitet të madh dhe një gamë të gjerë të produkteve;
Prano qëllim të vogla;
ODM dhe OEM produkte sipas kërkesës së klientit.

 

 

Barcode card knowledge

Barcode card Arranged in a set of rules of stripe, blank and the corresponding characters of bar code information in the record, the common barcode symbols print by black stripe and white blank, when shine light on the bar code, black stripe and white blank to produce a strong contrast, use a different reflectivity of the stripe and blank to read information.
Barcode card is divided into two kinds of One-dimensional code and QR code. One-dimension code is commonly used, such as daily commodity barcode on the outer packing is One-dimensional code. Its information storage capacity is small, can store only a code, when using through this code to taken data in a computer network. QR code is developed in recent years, it can in the limited space to store more information, including text, images, shenjat e gishtave, signature, etj, and can used break away the computer.
Barcode card making simple, ordinary barcode according to certain requirements to print or copy, lower cost, but its read equipment (especially the QR code read equipment) expensive. Unlike magnetic card and IC card, barcode card information cannot be changed, in addition, safety performance is poor, the standard is not unified, which limits its application.
Bar code to load information is Numbers, letters, these Numbers and letters is after according to certain standard number encoded string.
Barcode encoding technology mainly involves coding rules and standards. Barcode encoding rule is to make standards and codes of the main basis of bar code identification.

At present, the international commonly used code system has the following kinds:
(1) UPC code: in 1973,the United States took the lead in the domestic commercial application in the system. The code system is mainly used for commercial system. This code length is fixed for 12 digit.
(2) EAN code: in 1977,the European economic community countries according to the UPC code standards formulated the European goods code EAN code. EAN code has two types: EAN-13 code and EAN-8 code.
(3) interleaved 2 të 5 Code: a variable length of continuous self checking system of digital Code.
(4) Code 39 (Code 3 të 9): length variable discrete self checking letters word type Code system.
(5) Codabar: length variable discrete self checking system of digital code. Commonly used in warehouse, and air express parcel management, blood bank.
(6) Code 128: a variable length of continuous alphanumeric code system.
(7) China Post Code: China Post express special Code.
(8) Other Code: Code 93, Code 49, Code 2 të 5, 11 kod, Matrix 2 të 5 kod.

 

 

shtypje: Shtypi ofset, silkscreen Shtypi, shtypje termike, shtypjen Ink-jet, shtypjen Digital.
karakteristika e sigurisë: ujëra, Laser larguarit, Holografik / OVD, bojë UV, ink Optical ndryshueshme, barcode Hidden / Barcode maskë, Nota Rainbow, Mikro-text.
Të tjerët: dhënat chip initialization / Encryption, Personalizuar shirit magnetik programed, panel Nënshkrimi, barcode, Numër serik, embossing, Kodi DOD, NBS postar konveks, Die-prerë.

Form Enquiry ( ne do të kthehemi ju sa më shpejt të jetë e mundur )

emër:
*
Email:
*
mesazh:

verifikim:
0 + 6 = ?

Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • Shërbimi ynë

  RFID / IOT / Access Control
  LF / HF / UHF
  Card / Tag / Zbukurim / Label
  Manshetë / Keychain
  R / W Pajisja
  RFID Zgjidhja
  OEM / ODM

 • kompani

  Rreth nesh
  shtyp & Media
  Lajme / Blogs
  Karriera
  Awards & Shqyrtime
  Dëshmi
  Program Affiliate

 • Na kontaktoni

  Tel:0086 755 89823301
  web:www.seabreezerfid.com