RFID, kudo në botë.

Zgjidhjet

» Zgjidhjet

RFID pa pengesa Konferenca Personeli Pjesëmarrja Zgjidhja Channel Gate

KATEGORIA DHE TAGS:
Zgjidhjet , , , , , , , , ,

model: FA-253

Supports multiple chip manufacturers' RFID electronic tags that comply with ISO/IEC15693 and ISO18000-3 standards protocol; channel identification distances up to 1.2 metër.

Can be customized for multiple antenna, 3 antennas, 4 antennas, 6 antennas and 8 antennas gate, suitable for access control time attendance channels.

hetim
 • specifikimet
 • Përshkrim

frekuenca e punës: 13.56MHz
protokolli standard: ISO / IEC15693 dhe ISO18000-3
card Pajtueshmërisë: NXP I CODE2, TI, ST
tensionit input: AC 100-240V
aktuale të punës: < 5A
fuqia RF: < 1-8W (i rregullueshëm)
Mënyra e punës: Mënyra host / Mënyra scan / Mënyra Channel
ndërfaqe komunikimi: RS232 / RS485 / ndërfaqe Wiegand dhe TCP / IP (fakultativ)
GPIO: Scalable
Infrared ndjerë: tri grupe të infra të kuqe
Shpejtësia maksimale e baud komunikimi: 38400 bps
Cards pik shpejtësi: > 100cope / sec
njohja distancë: 1-120cm (antenë të dyfishtë)
Mbështetja zonë të punës:
SHBA, Kanadaja dhe rajone të tjera në vijim U.S. FCC
Evropa dhe rajone të tjera në vijim ETSI EN 302 208 me & pa rregullore LBT
Kina kontinentale
Japoni
Korea
Malaysia
Taiwan
monitorimin e ambientit temperature: mbështetje
Metoda e ftohjes: kondicionim
Shfaqja Antena: (gjatësia x gjerësia x lartësia)1556x509x72mm, bazë(x gjerësi gjatësi): 545x180mm
madhësia Paketimi: 160x64x23cm copë
peshë: 25Kg / copë (vendosur i dyerve të dyfishtë me 50 kg peshë paketë)
material Body: Akrilik dhe fletë metalike
temperatura e punës: -20℃ ~ + 55 ℃
temperatura Storage: -20℃ ~ + 85 ℃
lagështia operativ: < 95% @ + 25 ℃

The ISO 15693 protocol high-frequency series of barrier-free channel gate identification devices integrate high-performance high-power readers and infrared sensors to quickly and accurately identify the entry and exit of carrying RFID cards and non-carry RFID cards personnel. The multi-directional identification of the channel and the access control attendance function can be further realized by the optional direction controller and the access controller.
This FA-253 series access control device supports reading multiple manufacturers' RFID tags conforming to ISO/IEC15693 and ISO18000-3 standards; the channel identification distance can be up to 1.2 metër (the recognition distance is related to the performance, size and on-site environment of the tag). This series of products can be widely used in accessibility conference sign-in, exhibition/concert/stadium/ordering conference and other access control systems, large factory enterprise access control attendance system.

This product can be customized for multiple antenna, 3 antennas, 4 antennas, 6 antennas and 8 antennas gate, especially suitable for access control time attendance channels.

Karakteristika kryesore
1. Integrated infrared sensor cutting analysis to accurately determine the entry and exit of carrying RFID cards personnel or non-carry RFID cards personnel to accurately prevent trailing;
2. Can integrate two-dimensional single-door two-way or two-door two-way controller and access controller (fakultativ);
3. With a variety of communication interfaces: RS232 / RS485 / ndërfaqe Wiegand dhe TCP / IP (fakultativ);
4. Built-in sound and light alarm/prompt function (red light green light);
5. Using industrial grade design, can work in low temperature environment, i papërshkueshëm nga uji, dustproof, lightning protection, anti-static design;
6. Can be customized according to the application needs of different customers;
7. The device has a noise detection function to detect whether there is electromagnetic interference in the environment.

Aplikacion
Conference sign-in management system
Exhibition Management System
Concert management system
Warehousing/counting management system
Jewelry store channel management system
Apartment residential access control system
Personnel attendance channel identification management system

 

Form Enquiry ( ne do të kthehemi ju sa më shpejt të jetë e mundur )

emër:
*
Email:
*
mesazh:

verifikim:
5 + 6 = ?

Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • Shërbimi ynë

  RFID / IOT / Access Control
  LF / HF / UHF
  Card / Tag / Zbukurim / Label
  Manshetë / Keychain
  R / W Pajisja
  RFID Zgjidhja
  OEM / ODM

 • kompani

  Rreth nesh
  shtyp & Media
  Lajme / Blogs
  Karriera
  Awards & Shqyrtime
  Dëshmi
  Program Affiliate

 • Na kontaktoni

  Tel:0086 755 89823301
  web:www.seabreezerfid.com