RFID, kudo në botë.

RFID Cable Tag, RFID Underground Pipeline Inspektim Tag, Pajisjet e inspektimit RFID Tag, Naftës dhe Gazit tubacionit RFID Nameplate

KATEGORIA DHE TAGS:
Tjetër Anti-metalike Tag, Përkushtuar Tag Të tjera , , , , , , ,

Product Model: BY7804

Customizable sizes, shapes and RFID chip types.

hetim
 • specifikimet
 • Përshkrim

Parametrat kryesore teknike
protokoll komunikimi: ISO 15693 / ISO 18000-6C (EPC C1 gen2)
frekuenca operativ: HF 13.56MHz / UHF 840 ~ 960MHz
chip Integruar: TI2048, ICODE 2, Alien Higgs3, etj. (mund të paketohen në kërkesë)
Kapaciteti Storage: 1k / 2k (mund të personalizohet)
Lexim dhe shkrim në distancë: 10cm ~ 4m (përshtatur sipas nevojave të projektit)
temperatura e punës: -25℃ ~ + 85 ℃
materiale paketimi: PVC + 3M + rrëshirë epoksi
Trajtim sipërfaqësor: ngjitës i butë kristal
Label ngjitës: 3M VHB ngjitës shkumë
madhësia produkt: 2642mm ×,3050mm ×,4060mm ×,5035mm ×,8654mm ×, optional me ose pa vrima
Metoda e instalimit: optional paste / vidë / pako

The RFID electric power cable inspection tag is mainly designed with anti-metal absorbing technology, good RF sensing in metal environments. The RFID chip can store user-specified content and other updated information. It has the characteristics of anti-metal, bending resistance, high and low temperature resistance, corrosion resistance and water resistance. The label is beautiful and generous, and it is easy to identify. Optional direct paste or bundle or screw fixing.
Tag surface can be customized according to customer's documents or design printed graphics LOGO or text.

Karakteristika kryesore
Data and power supply is transmitted in a contactless manner (no battery power required)
Distanca operativ: 10cm ~ 4m (përshtatur sipas nevojave të projektit)
frekuenca operativ: 13.56MHz / 840 ~ 960MHz (in line with industrial safety, the license is free to use worldwide)
True anti-collision: allows multiple tags to be read simultaneously
Support data encryption, each sector password is managed separately
Me shume se 10 years of data retention
The erasing cycle is more than 100,000 kohët
Each tag has an unchangeable unique identifier (serial number) that guarantees global uniqueness for each tag

Application areas
Urban construction facility management, municipal engineering, metro, underground pipelines, cylinders and power grids, hazardous chemicals management, smart cities, IoT applications, identifikimi të produktit, vehicle identification, fixed asset management, etj.

 

Form Enquiry ( ne do të kthehemi ju sa më shpejt të jetë e mundur )

emër:
*
Email:
*
mesazh:

verifikim:
0 + 3 = ?

Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • Shërbimi ynë

  RFID / IOT / Access Control
  LF / HF / UHF
  Card / Tag / Zbukurim / Label
  Manshetë / Keychain
  R / W Pajisja
  RFID Zgjidhja
  OEM / ODM

 • kompani

  Rreth nesh
  shtyp & Media
  Lajme / Blogs
  Karriera
  Awards & Shqyrtime
  Dëshmi
  Program Affiliate

 • Na kontaktoni

  Tel:0086 755 89823301
  web:www.seabreezerfid.com