RFID, kudo në botë.

Buried Tag / Çimento Tag

» RFID Përkushtuar Tag » Buried Tag / Çimento Tag

 • specifikimet
 • Përshkrim

Parametrat kryesore teknike
protokolli Chip: EPC Class1 gen2, ISO 18000-6C
frekuenca operativ: 865-868MHz ose band specifikuar frekuenca
Lloji IC: IMPINJ R6-P
kujtim: EPC 128 bit, përdorues 512 bit, TIME 96 bit
Mënyra e punës: lexoni / shkruani
Lexuesi fikse varg lexuar (30dBm / 8dBi): 600cm-SHBA, 600cm-BE
Lexuesi Handheld varg lexuar (R2000 / 3dBi): 230cm
madhësia produkt: L:50× W:13x H:1mm
material: plastik
Ngjyrë: zezë ose me porosi me ngjyra
procesi i instalimit: potting
sipërfaqja e aplikueshme: komponent çimento
peshë: 2G
parametrat mjedisore
Vlerësimi i papërshkueshëm nga uji: IP66
temperatura Storage: -30℃ ~ + 90 ℃
temperatura operative: -20℃ ~ + 80 ℃

tag konkrete RFID është një chip me radio frekuencave (RFID) Funksioni i ngulitur në bllok provë konkrete, dhe të dhënat përkatëse informacioni konkret është shkruar, dhe korrespondues modul përvetësimi dhënat, Moduli përpunimin e të dhënave, modul të dhënat e transmetimit dhe ekranit modul të dhënat janë realizuar. Remote Monitorimi i të dhënave konkrete për të parandaluar mashtrimin e të dhënave. aktualisht, teknologji RFID është bërë gradualisht fabrika e çimentos, përmirësimin e nivelit të menaxhimit të sistemit të cilësisë së çimentos, reduktimin e kostove të menaxhimit, dhe rritjen e teknologjisë domosdoshme dhe të menaxhimit do të thotë të konkurrencës kryesore.
Ajo mund të aplikohet brenda komponentit të çimentos me një thellësi rritje prej rreth 3cm. përmbajtja e ujit ndikon leximi distancë. Building rebar gjithashtu ndikon në performancën.

aplikimi tipik
Magazina historike
menaxhimin mur Building
nëntokësore vendndodhja tubacioni Mark informacion Urban
Vaj industria petrokimike dhe të tubacionit të gazit duke shënuar
bllok betoni testi futur me çip RFID

Form Enquiry ( ne do të kthehemi ju sa më shpejt të jetë e mundur )

emër:
*
Email:
*
mesazh:

verifikim:
1 + 7 = ?

Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • Shërbimi ynë

  RFID / IOT / Access Control
  LF / HF / UHF
  Card / Tag / Zbukurim / Label
  Manshetë / Keychain
  R / W Pajisja
  RFID Zgjidhja
  OEM / ODM

 • kompani

  Rreth nesh
  shtyp & Media
  Lajme / Blogs
  Karriera
  Awards & Shqyrtime
  Dëshmi
  Program Affiliate

 • Na kontaktoni

  Tel:0086 755 89823301
  web:www.seabreezerfid.com