RFID, kudo në botë.

Të tjera Lloji Card

» RFID Card » Të tjera Lloji Card

RFID Coin Tag

KATEGORIA DHE TAGS:
Të tjera Lloji Card , , , , ,

Të gjitha patate të skuqura contactless RFID mund të encapsulated, kështu që RFID Coin Card për të përshtaten me një gamë shumë të gjerë.

hetim
 • specifikimet
 • Përshkrim

chip RFID: TK4100, TK4001, T5557, T5577, EM4100, EM4305, TI, Mifare 1k S50, Mifare 4K S70, Icode2, UtraLight, FM11RF08, Alien H3, etj
madhësi: Φ14 / 20mm / 25mm / 30mm, trashësi 0.35 ~ 4mm (Ose madhësia e caktuar )
kujtim: 64/ bit 330bits / 1kbyte
frekuenca e punës: 125KHz / 134.2KHz / 13.56MHz / 860 ~ 960MHz
protokoll komunikimi: ISO18000-2, ISO11784,FDX-B,ISO11785, ISO14443A, ISO15693, ISO 18000-6C / 6B
R / W distance: 2~ 10cm, UHF tag coin lexuar distance 10 ~ 100cm
R / W herë: 1~ 2ms
temperatura e punës: -20℃ ~ + 85 ℃
herë erasable: >100,000 kohët
Data Storage: >10 vjet
material: ABS / PVC / PET / PETG / Letra / PVC transparente
Procesi i prodhimit: predhë patate encapsulation dhe spirales, ultratinguj
Mbrojtja klasën IP: IP67 / IP68
peshë: 1g-4g

 

RFID PVC Coin Card (ose Coin Card Tag, Card Round, Card PVC i papërshkueshëm nga uji, RFID Transparent Coin Card, RFID Qarkorja Card) janë bërë e materialeve me cilësi të lartë PVC, patate të skuqura, mbështjellje dhe materiale të tjera. Ato janë prodhuar me pajisje profesionale laminating dhe janë strukturore të shëndoshë dhe plotësisht i papërshkueshëm nga uji. Kartela monedhë mund të përdoret si një pjesë RFID elektronike të instalimit të pavarur të objekteve të tjera për të luajtur një rol të pa tel identifikimi.
Të gjitha patate të skuqura contactless RFID mund të encapsulated, kështu që RFID Coin Card për të përshtaten me një gamë shumë të gjerë.
Sipërfaqe të modeleve të shtypura, LOGO ose spray ID numër, Kodi QR, pluhur-provë, i papërshkueshëm nga uji, anti-dridhje, produkti mund të shpuar. Ose ka bërë tag transparente. Monedha tag me 3M ngjitës në shpinë, të lehtë për të ngjitur.

Përzgjedhja chip RFID
patate ndryshme RFID (EM4100, EM4102, TK4100, Atmel T5557, Atmel T5567, Atmel T5577, EM4069, EM4150, Hitag1, HITAG2, HITAGS, 88RF25612, Mifare 1K S50, Mifare S70 4K, 1-CODE-11, LEGIC MIM256, SR176, SR1X4K, ultralight, TI2048, ISO 18000-6C, ISO 18000-6B). Nga 125Khz ulët të frekuencave lexuar-vetëm patate të skuqura ID, AtmelT5567, seri Hitag, në frekuencë të lartë 13.56MHz Mifare, I kodin SLI, etj, si edhe karte UHF PVC monedhes.RFID Coin Tag, RFID Coin Card, RFID PVC Round Tag, RFID Coin Card Tag, NFC Coin Tag, RFID PVC Round Card, RFID PVC Round Tag. SeabreezeRFID LTD.

Features
Procesi laminating solid PVC, mund të bëjë shtypjen me porosi të 2 modelet e (si LOGO, Portrete, modele ngjyra, etj);
madhësia e vogla, ideale për një shumëllojshmëri të projekteve të artikujve të identifikimit dhe logjistike industriale;
Në dispozicion në një shumëllojshmëri të madhësive dhe opsionet e disponueshme (diametër 14/15/17/18/20/22/25/30/35/40 / 50mm ose me porosi) me një trashësi prej 0.35 - 4.0mm ose trashë;
Sipërfaqja mund të shënojë në ikonën, kodim, Kodi ID, Kodi lazer, DOD, chip numrin serial ose shenja të tjera;
i papërshkueshëm nga pluhuri, i papërshkueshëm nga uji, anti-korrozioni, anti-dridhje;
Pamja e vogla dhe të hollë, i fortë, nuk zbehet;
Shtresa anti-metalike mund të jetë i instaluar direkt në sipërfaqe metalike (RFID anti-metalike etiketa monedhash);
Ofrojnë një shumëllojshmëri të personalizuar prodhojnë teknologji.

Aplikimet
One-Card Solutions, menaxhimit të inventarit, Menaxhim Prone, identifikimi të produktit, patate të skuqura lojrave, kontrollin e qasjes, ndjekja logjistikës, vijimi konferencë, identifikimi biologjike, njohja objekt, automatizimi industriale, biletë vetëm vajtje, biletë metro, identifikim, Koha dhe Pjesëmarrja sistemet, ose bërë nga kartën RFID anti-metalike, ngjitur me sipërfaqen e metalit të përdorur.

 

avantazh konkurrues:
stafit me përvojë;
cilësi të shkëlqyeshme;
Cmimi me i mire;
ofrimit të shpejtë;
kapacitet të madh dhe një gamë të gjerë të produkteve;
Prano qëllim të vogla;
ODM dhe OEM produkte sipas kërkesës së klientit.

 

Form Enquiry ( ne do të kthehemi ju sa më shpejt të jetë e mundur )

emër:
*
Email:
*
mesazh:

verifikim:
0 + 6 = ?

Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • Shërbimi ynë

  RFID / IOT / Access Control
  LF / HF / UHF
  Card / Tag / Zbukurim / Label
  Manshetë / Keychain
  R / W Pajisja
  RFID Zgjidhja
  OEM / ODM

 • kompani

  Rreth nesh
  shtyp & Media
  Lajme / Blogs
  Karriera
  Awards & Shqyrtime
  Dëshmi
  Program Affiliate

 • Na kontaktoni

  Tel:0086 755 89823301
  web:www.seabreezerfid.com