RFID, kudo në botë.

Produkte të tjera IOT

» Produkte të tjera IOT

RFID Shielding Card, RFID elektromagnetike mbrojtur Card

KATEGORIA DHE TAGS:
Produkte të tjera IOT, Të tjera Lloji Card , , , , ,

model: HG4740

Shield series products have shielding card holder, physical shielding cards, functional shielding cards, and LED light shielding cards.

hetim
 • specifikimet
 • Përshkrim

madhësi: 85.5X 54 x 1.3mm ± 0.05mm, ose përshtatur
material: PVC / PET / PETG / ABS
temperatura e punës; -20℃ ~ + 70 ℃
mbrojtur distancë: 45mm (në varësi të mjedisit)
jeta e shërbimit: 10 vjet
shtypje: ekran mëndafshi, shtypjen kompensuar, shtypjen e sigurisë

RFID Shield Card is specially used to shield smart card wireless signal (such as payment card, credit card, bus card, membership card, etj) 13.56MHz high frequency. This is a smart anti-theft card that prevents illegal elements from stealing card information. Put the smart card on your body with the anti-theft card developed by the Seabreeze Smart Card Co.,Ltd. When you carry your card with you, your payment card wireless signal will be effectively blocked, and others can't use his portable reader to steal your card information. So can carry the card safely to prevent information leakage.
If use an LED light shield card, then when the dedicated stealing signal device is close to you and try to read your card information, the anti-theft card LED will glow, equivalent there is a warning.
Shield series products have shielding card holder, physical shielding cards, functional shielding cards, and LED light shielding cards.

Application areas
Credit card, prepaid card, ID card, city One Card Solutions, bus card, subway card, staff attendance card, corporate One Card Solutions, membership card, commercial retail card, medical insurance card, school One Card Solutions.

 

avantazh konkurrues:
stafit me përvojë;
cilësi të shkëlqyeshme;
Cmimi me i mire;
ofrimit të shpejtë;
kapacitet të madh dhe një gamë të gjerë të produkteve;
Prano qëllim të vogla;
ODM dhe OEM produkte sipas kërkesës së klientit.

 

Form Enquiry ( ne do të kthehemi ju sa më shpejt të jetë e mundur )

emër:
*
Email:
*
mesazh:

verifikim:
0 + 5 = ?

Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • Shërbimi ynë

  RFID / IOT / Access Control
  LF / HF / UHF
  Card / Tag / Zbukurim / Label
  Manshetë / Keychain
  R / W Pajisja
  RFID Zgjidhja
  OEM / ODM

 • kompani

  Rreth nesh
  shtyp & Media
  Lajme / Blogs
  Karriera
  Awards & Shqyrtime
  Dëshmi
  Program Affiliate

 • Na kontaktoni

  Tel:0086 755 89823301
  web:www.seabreezerfid.com