RFID, kudo në botë.

Të tjera Lloji Card

» RFID Card » Të tjera Lloji Card

Scratch Off Card, Scratchie Card, Ticket Scratch, Fjalëkalimi Veshje Film Card

KATEGORIA DHE TAGS:
Të tjera Lloji Card , , , ,

Scratch Cards can be custom sized and can also be made into paper cards.

hetim
 • specifikimet
 • Përshkrim

model: YX704
material: PVC
madhësi: CR80-ISO 86mmX54mm ose mbi kërkesën
Trashësia: 0.76mm ose konsumatori kërkohet trashësi janë avaiable
Ngjyrë: mund të jenë të shtypura në 1 në ngjyrë të plotë në të dy anët, dhe gjithashtu Pantone ngjyra ose ngjyra ekran mëndafshi
zeje: me shkëlqim, mat, heq off paneleve, shirit magnetik, barcode, vrimë grushta, Hot vulosje ari / argjendi ngjyra, Nënshkrimi Numri panel embossing, shtypje termike, shtypjen UV, engaving lazer, etj

Scratch Card (also called a scratch off, scratch ticket, scratcher, scratchie, scratch-it, scratch game, scratch-and-win or instant game) is a small token, usually made of cardboard, where one or more areas contain concealed information: they are covered by a substance (usually latex) that cannot be seen through, but can be scratched off.
Card surface is covered with numbers and letters and other text passwords coatings, and therefore also called scratch coating password card (Password coating film card), debit card or billing code card.

Scratch Off Card, Scratchie Card, Ticket Scratch, Fjalëkalimi Veshje Film Card, Coating Film Password Card, from SeabreezeRFID.com
Applications include gambling (especially lottery games), quizzes, and to conceal PINs for telephone calling cards and other prepaid services.
In some cases, the entire scratchable area needs to (or may be) scratched to see whether a prize has been won, or to reveal the secret code; the result for the cardholder does not change based on what portions are scratched off or not. In other cases, selected areas have to be scratched; this may apply in a quiz, where the area corresponding to the right answer is scratched, or in gambling, where depending on which areas are scratched one wins or loses. In these cases the card becomes invalid if too many areas are scratched. After losing one can scratch all areas to see if, how, and what one could have won with this card.

Aplikimet
Enterprises, school, club, advertising, traffic, super market, parking, bankë, government, sigurim, medical care, promotion, tourist tickets, visiting, etj.

paketim
250copë / kuti, 10boxes/carton for standard size card or customized boxes or cartons as required

Lead time
according to order quantity and production process, 7-10 days after approval for design document.

 

avantazh konkurrues:
stafit me përvojë;
cilësi të shkëlqyeshme;
Cmimi me i mire;
ofrimit të shpejtë;
kapacitet të madh dhe një gamë të gjerë të produkteve;
Prano qëllim të vogla;
ODM dhe OEM produkte sipas kërkesës së klientit.

 

 

 

Form Enquiry ( ne do të kthehemi ju sa më shpejt të jetë e mundur )

emër:
*
Email:
*
mesazh:

verifikim:
5 + 3 = ?

Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • Shërbimi ynë

  RFID / IOT / Access Control
  LF / HF / UHF
  Card / Tag / Zbukurim / Label
  Manshetë / Keychain
  R / W Pajisja
  RFID Zgjidhja
  OEM / ODM

 • kompani

  Rreth nesh
  shtyp & Media
  Lajme / Blogs
  Karriera
  Awards & Shqyrtime
  Dëshmi
  Program Affiliate

 • Na kontaktoni

  Tel:0086 755 89823301
  web:www.seabreezerfid.com