RFID, kudo në botë.

identifikimin e kafshëve

» identifikimin e kafshëve

 • UHF Automatically Adjust Poultry Foot Ring, UHF Long-distance Chicken Duck Goose Automatically Adjust Foot Ring

  KATEGORIA DHE TAGS:
  identifikimin e kafshëve , , , ,

  modeli i produktit: B3011

  B3011 model foot ring tags can be automatically adjusted as the animal grows, therefore, it is suitable for tracking management of all poultry and birds.

  hetim
  • specifikimet
  • Përshkrim

  Parametrat kryesore teknike
  materiale paketimi: ABS / PVC + epoxy importuar (zam hard / zam butë)
  protokollet e komunikimit: ISO 14443 TYPEA / B, ISO 15693, Class EPC 1 Gen 2, ISO 18000-6C / B
  Lexim dhe shkrim në distancë: 5~ 10cm, UHF tag leximi distancë deri në 30cm
  temperatura e punës: -20° C ~ + 85 ° C
  durim: 100,000 kohët
  niveli mbrojtja: IP67 / IP68

  Parametrat kryesore teknike
  protokoll komunikimi: EPC C1G2, ISO 18000-6C
  frekuenca e punës: 840~ 960MHz
  IC chip: Higgs 3
  Distanca Sensing: 1-3M (according to reader module antenna size and site environment)
  material: Guaskë: PE
  Filling: epoxy resin
  Ngjyrë: e bardhë
  Specifikim: 30.8×22×18mm (adjustable inner diameter Φ12-21mm)
  peshë: 2.5 gram
  temperatura operative: -20° C ~ + 55 ° C, no freezing
  temperatura Storage: -30° C ~ + 75 ° C, no freezing
  Chemical resistance: meet IP67 standard, i papërshkueshëm nga uji, sunscreen, and anti-soaking

  The B3011 model UHF poultry foot ring tag is widely used to identify poultry, chickens, ducks, geese, pigeons and other birds, electronic consumption, identifikimi të produktit, animal management, food traceability, breeding of poultry, breeding/epidemic prevention, pigeon competition quarantine, etj. Information management and its tracking use mainly provide traceability of animals and their food.

  UHF Automatically Adjust Poultry Foot Ring, RFID Long-distance Chicken Duck Goose Automatically Adjust Foot Ring, Shenzhen Seabreeze SmartCard Co.,Ltd.

  The recognition distance of B3011 model UHF poultry foot ring can reach 3 metra, open-type adjustable design, automatic adjustment, i papërshkueshëm nga uji, sun-proof, and anti-soaking. The surface can be printed with LOGO or number (QR Code or serial number), and the foot ring can be automatically adjusted as the animal grows. prandaj, it is suitable for tracking management of all poultry and birds.

   

  Form Enquiry ( ne do të kthehemi ju sa më shpejt të jetë e mundur )

  emër:
  *
  Email:
  *
  mesazh:

  verifikim:
  5 + 9 = ?

  Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • Shërbimi ynë

  RFID / IOT / Access Control
  LF / HF / UHF
  Card / Tag / Zbukurim / Label
  Manshetë / Keychain
  R / W Pajisja
  RFID Zgjidhja
  OEM / ODM

 • kompani

  Rreth nesh
  shtyp & Media
  Lajme / Blogs
  Karriera
  Awards & Shqyrtime
  Dëshmi
  Program Affiliate

 • Na kontaktoni

  Tel:0086 755 89823301
  web:www.seabreezerfid.com