RFID, kudo në botë.

Dual Card Interface / Multi Card Frekuenca

» RFID Card » Dual Card Interface / Multi Card Frekuenca

UHF + HF dyfishtë frekuencë karte, Alien H3 + Mifare 1K S50 Dual-frekuencave Card

KATEGORIA DHE TAGS:
Dual Card Interface / Multi Card Frekuenca , , , , , , ,

UHF+HF Dual-frequency Cards, Ultra high-frequency and high-frequency chips combine to achieve perfect data storage and identification.

hetim
 • specifikimet
 • Përshkrim
 • Mjeshtëri Aviable

model: F1790
patate të skuqura: H3 Alien + Mifare 1K S50(ose FM11RF08)
kujtim: 96bit / 512bit + 1KByte
Protokolli standard: ISO / IEC 18000-6C, EPC Class1 gen2, ISO 14443 TYPEA
frekuencë: 860~ 960MHz dhe 13.56MHz
Mënyra e punës: R / W
Distanca Induksioni: UHF: qëndrueshme lexim distance 6-8m (UHF Reader, P = 5W, 12DBI)
HF: 2~ 10cm
temperatura operative: -20℃ ~ + 70 ℃ (-4℉ - + 158 ℉)
durim: >100,000 kohët
Ruajtja e të dhënave: 10 vjet
madhësia Card: 85.5X 54 x 0.8mm
Materiale: PVC / PET / PETG / ABS / Letra,etj.

This is UHF+HF dual-frequency cards of Mifare 1K S50 and Alien Higgs3 RFID inlay encapsulation together, Can read two kinds of frequency at the same time. Adopt the frequency hopping work pattern, have the strong antijamming ability, the user can customize and read and write the standard data, make the special application system efficiency more quickly, the reading distance is more than 8 metra. 1024bits memory capacity, the global only 64 bits ID number, ultra-wide working frequency band design, not only meets relevant industry regulations, but also can be flexibly developed and applied, and can simultaneously read and write multiple tags (deri në 50 pieces/s or more) without Due to the limitation and influence of the number of tags in the work area, the 928-bit storage area allows users to perform encrypted read, shkruaj, erase and rewrite operations. It also opens up a dedicated dedicated character area dedicated to designated users.
The Mifare 1K S50 chip can be replaced by the FM11RF08 (FM S50) patate të skuqura. FM11RF08 chip is made in China, it is fully compatible with Mifare 1K S50 chip, the same performance and features, with low cost advantages.

Aplikimet
Vehicle management
Parking lot
Qasja e kontrollit
Logistics
Residential area
Supermarket
Library
menaxhimi i aseteve
identifikim
Personnel management

 

avantazh konkurrues:
stafit me përvojë;
cilësi të shkëlqyeshme;
Cmimi me i mire;
ofrimit të shpejtë;
kapacitet të madh dhe një gamë të gjerë të produkteve;
Prano qëllim të vogla;
ODM dhe OEM produkte sipas kërkesës së klientit.

 

 

shtypje: Shtypi ofset, silkscreen Shtypi, shtypje termike, shtypjen Ink-jet, shtypjen Digital.
karakteristika e sigurisë: ujëra, Laser larguarit, Holografik / OVD, bojë UV, ink Optical ndryshueshme, barcode Hidden / Barcode maskë, Nota Rainbow, Mikro-text.
Të tjerët: dhënat chip initialization / Encryption, Personalizuar shirit magnetik programed, panel Nënshkrimi, barcode, Numër serik, embossing, Kodi DOD, NBS postar konveks, Die-prerë.

Form Enquiry ( ne do të kthehemi ju sa më shpejt të jetë e mundur )

emër:
*
Email:
*
mesazh:

verifikim:
4 + 8 = ?

Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • Shërbimi ynë

  RFID / IOT / Access Control
  LF / HF / UHF
  Card / Tag / Zbukurim / Label
  Manshetë / Keychain
  R / W Pajisja
  RFID Zgjidhja
  OEM / ODM

 • kompani

  Rreth nesh
  shtyp & Media
  Lajme / Blogs
  Karriera
  Awards & Shqyrtime
  Dëshmi
  Program Affiliate

 • Na kontaktoni

  Tel:0086 755 89823301
  web:www.seabreezerfid.com