RFID, kudo në botë.

Produkte të tjera IOT

» Produkte të tjera IOT

UHF Long-varg Numërimit Reader me dorezë të gjatë, UHF Handheld Storage Bluetooth Reader, I papërshkueshëm nga pluhuri dhe i papërshkueshëm nga uji

KATEGORIA DHE TAGS:
Produkte të tjera IOT, UHF Reader , , , ,

model: RU3100

Frekuenca UHF mund të personalizohet.
Distanca ndjerë është deri në 20 metra.
I papërshkueshëm nga pluhuri dhe dizajn i papërshkueshëm nga uji.

hetim
 • specifikimet
 • Përshkrim

chip Reader: Impinj R2000
protokoll: ISO 18000-6C / EPC Global Class1 gen2
frekuencë: 860~ 868MHz / 902 ~ 928MHz (mund të rregullohen në bazë të vendeve të ndryshme ose rajone)
antenë: Built-in antenë linear polarizuar
pushtet: deri në + 30dBm (1 vat), 1dBm njësi rregullueshëm
komunikim: Bluetooth, USB virtual Mënyra serial port
Fuqia ngarkues Input: AC 100 ~ 240V, 50~ 60Hz, prodhimit të energjisë: DC5V / 2.0A
tarifimit ndërfaqe: USB TypeC
tregues LED: RFID tregues, tregues Bluetooth, akuzuar tregues
bateri: 18650 litium-ion 3100 mA / h bateri rechargeable, 4.2V
Tag ID magazinimit: 65,000 fletët
Lexoni normë: deri në 200 fletët / sec
Distanca efektive: Tipike distancë efektive 20 metra (Distanca efektive është e lidhur për emërtim dhe mjedisin e punës, leximin e çimentos etiketat më shumë se 1 metër)
Bar lloj kodi: 1D skanim lazer kokë / 2D image skanim kokë
Një-dimensionale kodi: UPC / EAN, Code128, Code39, Code93, Code11, interleaved 2 të 5, MSIDiscrete 2 të 5, Chinês 2 të 5, Matrix 2of 5, 1D inversi, Codabar, GSI Databar
Kodi QR: PDF417, MicroPDF417, Data Matrix(i anasjellë), Maxicode,Kodi QR(i anasjellë), mikro QR, Aztec(i anasjellë)
temperatura e punës: -10℃ ~ + 55 ℃
temperatura Storage: -20℃ ~ + 75 ℃
ekran: 1.3"LCD White OLED (128*64)
buton: button pushtet, button scan, up butonin, button poshtë, button F1, Zgjidh button
madhësi: 262× 105 cm 42mm
peshë: 247G (me bateri)

RU3100 Ultra-të lartë Frekuenca Handheld Bluetooth Reader, ndërtuar në të lartë të performancës modul UHF antenë dhe lineare polarizuar, kombinuar me pronarit algoritme efikase të përpunimit, mundëson shpejtë të lexojnë dhe shkruajnë përpunimin e tags elektronike. lidhjes Bluetooth avancuar, unike user-mirëdashësi dhe të dizajnit industrial e bëjnë atë një zgjedhje ideale për aplikimet RFID të tilla si menaxhimin e aseteve, numërimit inventarit, gjurmimit të produktit dhe anti-falsifikim sistemet.
RU3100 mund të përdorni USB ose Bluetooth për të komunikuar me smartphones, pajisje portative, kompjuterë dhe pajisje të tjera për Wired / komunikim pa tel, transferimi i të dhënave.
Mbështetur zhvillimin e mesme, të siguruar materiale të zhvillimit SDK dhe mbështetje teknike, dhe të japë shembuj kodin për referencë.

Feature kryesore UHF Handheld Storage Bluetooth Reader, UHF Long-distance Numërimit Machine, UHF Long-varg Numërimit Reader me dorezë të gjatë, nga Seabreeze Smart Card Co, Ltd.
Bluetooth ndërfaqe komunikimi wireless për gamë të gjerë të lidhjes
Bazuar në dizajnin R2000, ajo mbështet EPC CLASS1 G2-përputhje tags elektronike dhe multi-etiketë funksion të shkëlqyer anti-përplasje.
Frekuenca operativ 902 ~ 928MHz (mund të rregullohen në bazë të vendeve të ndryshme ose rajone)
Duke punuar në Frekuenca Hopping-Përhapjen Spektri(FHSS) ose transmetimit frekuencë fiksuar
prodhimit të energjisë deri në 30dBm (i rregullueshëm)
Built-in antenë polarizuar linearisht me një lexim distancë tipike e 20 metra (Distanca efektive është e lidhur për emërtim dhe mjedisin e punës)
Të dhënat mund të kopje e ruajtur në nivel lokal, asnjë humbje të energjisë
Kapaciteti i magazinimit Label deri në 65,000 fletët
Ultra dizajn të ulët të energjisë me të ndërtuar në bateri litium kapacitet të lartë
3 grupe të LEDs, ndërtuar në zile, ndërtuar në vibrator sigurojë të shëndoshë dhe të lehta të statusit të punës tregues
Sigurojë kit SDK zhvillimit për të mbështetur zhvillimin e mesme
I papërshkueshëm nga pluhuri dhe dizajn i papërshkueshëm nga uji

 

Form Enquiry ( ne do të kthehemi ju sa më shpejt të jetë e mundur )

emër:
*
Email:
*
mesazh:

verifikim:
3 + 3 = ?

Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • Shërbimi ynë

  RFID / IOT / Access Control
  LF / HF / UHF
  Card / Tag / Zbukurim / Label
  Manshetë / Keychain
  R / W Pajisja
  RFID Zgjidhja
  OEM / ODM

 • kompani

  Rreth nesh
  shtyp & Media
  Lajme / Blogs
  Karriera
  Awards & Shqyrtime
  Dëshmi
  Program Affiliate

 • Na kontaktoni

  Tel:0086 755 89823301
  web:www.seabreezerfid.com