RFID, kudo në botë.

UHF poliestër Washing Tag, Poliestër Laundry Tag

KATEGORIA DHE TAGS:
Laundry Tag , , , ,

model: YB4168

Multiple sizes are available or customized.

hetim
 • specifikimet
 • Përshkrim

Karakteristikat elektrike
chip brendshme: NXP U CODE 7, NXP U CODE 7m
protokoll komunikimi: Class EPC 1 Gen 2, ISO 18000-6C përputhje
kapacitet: NXP U CODE 7: 128 EPC bit, asnjë kujtim përdorues
NXP U CODE 7m: 128 EPC bit, 32 memorie bit përdorues
frekuenca operativ: 902~ 928MHz
Distanca Reading:
lexues fikse:
8717mm ×: 7m (22 këmbët)
6020mm ×: 5.5m (18 këmbët)
lexues handheld:
8717mm ×: 5m (16 këmbët)
6020mm ×: 4m (13 këmbët)
*Gama finale lexuar varet nga pajisja e leximit RFID dhe mjedisin e aplikimit.

Karakteristikat fizike
madhësi: 87× 17mm ose 60 × 20mm, mund të personalizohet
material: 50% pambuk, 50% poliestër
temperatura operative: -40℃ ~ + 85 ℃ (-40℉ ~ 185 ℉)
temperatura Storage: -40℃ ~ + 120 ℃ (-40℉ ~ 248 ℉), 50% RH
jeta e shërbimit: 200 lan ose 3 vjet e përdorimit.

Performanca cikli Wash
temperatura maksimale: 220℃ (428℉), 30s, 2.5 bare
Tunnel larje: 100℃ (212℉), 60minuta, 120 bare
Drum tharje: 160℃ (320℉), 30minuta
Tunnel hekurosje: 185℃ (365℉), 30minuta
procesi sterilizimi: 134℃ (273.2℉), 20minuta, RH 85%
120bars presion Dehydrator
rezistenca korrozioni: reziston washability të gjitha kimikateve të përbashkëta

UHF Polyester Washing Tags has excellent reading performance, the highest heat and pressure resistance, easy to be implanted into garments and other textile products, and can efficiently achieve fast processing, sorting, automatic inventory, picking and other work links, optimization work efficiency. Suitable for industrial washing, hotel staff clothing management, large enterprise employee clothing management.

Main characteristics
Available in different sizes
Excellent read performance
Good chemical resistance
Outstanding mechanical pressure resistance

Aplikimet
Automated operation in the laundry process
Improve the accuracy of information between the laundry and its customers
Hospital uniform and hotel sheets washing tracking
Large-scale enterprise work clothing management

Form Enquiry ( ne do të kthehemi ju sa më shpejt të jetë e mundur )

emër:
*
Email:
*
mesazh:

verifikim:
3 + 8 = ?

Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • Shërbimi ynë

  RFID / IOT / Access Control
  LF / HF / UHF
  Card / Tag / Zbukurim / Label
  Manshetë / Keychain
  R / W Pajisja
  RFID Zgjidhja
  OEM / ODM

 • kompani

  Rreth nesh
  shtyp & Media
  Lajme / Blogs
  Karriera
  Awards & Shqyrtime
  Dëshmi
  Program Affiliate

 • Na kontaktoni

  Tel:0086 755 89823301
  web:www.seabreezerfid.com