RFID, kudo në botë.

UHF Tire Menaxhimi Tag, Gome Material Tyre Tag, Automjeteve Menaxhimi i Transportit Tag

KATEGORIA DHE TAGS:
ditë Tire , , ,

The Tag Tightly attached to the tire, not easy to fall off.

hetim
 • specifikimet
 • Përshkrim

patate të skuqura: Alien Higgs3
frekuencë: UHF 860 ~ 960MHz
standarde protokoll: ISO 18000-6C, EPC Class1 gen2
informacion Store: EPC-96bit, User Memory-512bit, TIME-64bit
Lexim dhe shkrim kohë: 0.1Znj
Mënyra e punës: lexim / shkrim
Lexoni distancë: 0~ 10M, në bazë të performancës së antenës lexues dhe mjedisit të përdorimit
furnizimi me energji elektrike: pasiv
herë erasable: 100,000 kohët
Ruajtja e të dhënave: 10 vjet
Materiale: gomë
madhësi: 101X 35 x 0.5 ± 0.1 mm

UHF RFID Tire Tag is a kind of RFID tag that can be read and written permanently attached to the inner side of the tire and is produced by the specially formulated double curing chemical or heating production process.The flexible structure is durable and can withstand the deformation of the tire throughout its life cycle, Can be renovated many times to withstand the high temperatures in the process of tire retreading, after hundreds of thousands of kilometers of the actual road test, did not lead to potential defects in the tire.
After the tire is manufactured, it is glued to the inner sidewall. The factory-written tag's ID is unique to prevent cloning. After installation to the tire reading distance is 0~2M.
ODM and OEM products according to customer requirements.

Scope of application:
Automobile tire production and sales management, maintenance management and so on.

Form Enquiry ( ne do të kthehemi ju sa më shpejt të jetë e mundur )

emër:
*
Email:
*
mesazh:

verifikim:
3 + 6 = ?

Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • Shërbimi ynë

  RFID / IOT / Access Control
  LF / HF / UHF
  Card / Tag / Zbukurim / Label
  Manshetë / Keychain
  R / W Pajisja
  RFID Zgjidhja
  OEM / ODM

 • kompani

  Rreth nesh
  shtyp & Media
  Lajme / Blogs
  Karriera
  Awards & Shqyrtime
  Dëshmi
  Program Affiliate

 • Na kontaktoni

  Tel:0086 755 89823301
  web:www.seabreezerfid.com