RFID, kudo në botë.

Access Control

» Hardware » Access Control

 • specifikimet
 • Përshkrim

Moduli Wiegand Rrjeti TCP / IP converter përdor TCP server / protokoll klient ose server PZHU / protokollin KLIENTIT, të cilat mund të bihet dakord me zhvilluesi software.
Adresa e parazgjedhur IP është 192.168.0.7 (mund të ndryshohet sipas nevojave aktuale)
Default dëgjuar port: 20108 (mund të ndryshohet)

madhësia Converter: 83X 71 x 25mm
strehim: aliazh alumini

Interfaces të tilla si RS232, RS485, dhe USB në converter protokollit janë të bashkuar, por protokollet nuk janë uniforme. Nuk ka standarde ndërkombëtare, standardet kombëtare, dhe standardet e industrisë. prandaj, komercialisht produktet në dispozicion kanë të dhëna të ndryshme për të njëjtën ndërfaqe (dhëna është në format e ndryshme të tilla si heksadecimal, gjatësi, dhe format). Kartë Rrjeti lexues është një lexues kartë induktiv. Pas çdo lexim kartë, numri pajisja, IP adresa numri dhe karta numrin e pajisjes janë dërguar në një IP-ë specifike e rrjetit. Sinjali mund të merret dhe të përpunuara nga një PC, një server rrjet ose pajisje të tjera rrjet. (të tilla si ngjarjet e kartës leximi regjistrimit, Menaxhimi i frekuentimin kohë, menaxhimi i patrullë), ju gjithashtu mund të dërgoni komandave e kontrollit të pajisjeve të tjera (të tilla si kontrolluesit e hyrjes) për të filluar operimin e funksioneve të veçanta (të tilla si hapja derën). Seabreeze Smart Card Co, Ltd ofron converters rrjetit për LAN dhe WAN. Nëpërmjet parametrat e sistemit, numri pajisja ID, numri i IP, Numri i kartes, dhe koha kartë ngarkuar nga lexues letrash me bira të rrjetit mund të nxirren.
Converter vjen me dy interfaces Wiegand dhe një ndërfaqe rrjeti RJ45, të cilat mund të realizojnë të dyanshëm konvertimin e të dhënave në mes të dy interfaces Wiegand dhe rrjetit; Formatet e Wiegand26 dhe Wiegand34 mbështeten nga default, dhe mund të jenë përshtatur sipas kërkesave të përdoruesit.

Wiegand konvertimit modul rrjetit TCP / IP funksionet themelore
1. The interface e rrjetit përdor një modul të pjekur rrjetit, 10/100M adaptive;
2. DHCP mbështetje ose IP fikse;
3. Mbështetje TCP SERVER / KLIENTIT; SERVER UDP / KLIENTIT;
4. settings mbështetëse të tilla si portë DNS;
5. Adresa MAC Custom;
6. Ajo mund të kandidojë nëpër porta, çelsin dhe routers, dhe është i zbatueshëm për LAN ndryshme, rrjeti ndërmarrje, Internet dhe mjedise të tjera të rrjetit;
7. zorrë aliazh alumini për instalim të lehtë dhe përdorim;
8. The interface RS485 është e rezervuar në bordin e qark për aplikime të zgjeruara.

Converter kërkon një furnizimit me energji elektrike të 9-24V 100ma. (Ju lutemi të përcaktuar nëse ndeshjet e tensionit të furnizimit lexues gjatë përdorimit të furnizimit me energji elektrike 24V)

 

Form Enquiry ( ne do të kthehemi ju sa më shpejt të jetë e mundur )

emër:
*
Email:
*
mesazh:

verifikim:
4 + 4 = ?

Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • Shërbimi ynë

  RFID / IOT / Access Control
  LF / HF / UHF
  Card / Tag / Zbukurim / Label
  Manshetë / Keychain
  R / W Pajisja
  RFID Zgjidhja
  OEM / ODM

 • kompani

  Rreth nesh
  shtyp & Media
  Lajme / Blogs
  Karriera
  Awards & Shqyrtime
  Dëshmi
  Program Affiliate

 • Na kontaktoni

  Tel:0086 755 89823301
  web:www.seabreezerfid.com