RFID, kudo në botë.

Kartë ultra e lehtë EV1, Kartë me çip ultra të lehtë EV1, EV1 COB ultra i lehtë, Meshë ultra e lehtë EV1

KATEGORIA DHE TAGS:
HF Chip Card , , ,

modeli i produktit: H904

hetim
 • specifikimet
 • Përshkrim
 • Mjeshtëri Aviable

parametrat teknike
IC chip model: MIFARE Ultralight EV1
protokoll komunikimi: ISO14443-A
RF frekuenca: 13.56MHz
kapacitet: 80/164 bytes
Transmetimi i të dhënave: 106kbps
Shkruaj përballim (ciklet): 100,000 kohët
madhësia Card: CR80 85.6×54×0.84mm
material: PVC, PET, PETG, ABS, polycarbonate, letër, 0.13tela bakri mm
temperatura e punës: -20℃ ~ + 50 ℃ (lagështi 90%)

Ultralight EV1 is a widely used contactless IC chip. It is a password-protected memory chip. It has relatively high security and low price. It is very suitable for electronic identification. It can also be used as a data store, but with less space.
Designed to streamline the application mode using Mifare RF chip. On the basis of the amount of storage on streamlining the chip, this chip can be suppressed in a thinner size card, the cost is more suitable for short-distance transport multi-site system.
MIFARE Ultralight EV1 is the next generation of paper ticketing smart card IC for limited-use applications that offers solution developers and operators the maximum flexibility for their ticketing schemes and additional security options.
Enabling easy integration in existing infrastructures is guaranteed by compatibility with MIFARE based systems. The integrated originality checker is an effective cloning protection that helps to prevent counterfeit of tickets.

karakteristikat kryesore
Fully ISO/IEC 14443A 1-3 i urtë
Backwards compatible to MIFARE Ultralight
106 kbit/s communication speed
Anti-collision support
Fast read command
384 dhe 1024 Bits user memory product variants
OTP, Lock Bits, configurable counters
Three independent 24-bit one-way counters
Protected data access through 32-bit password
NXP Semiconductors originality signature
Preparation for Virtual Card functionality
Unique 7 bytes serial number
Numri i operacioneve të vetme shkruani: 10000

Aplikacionet kryesore
Limited-use tickets in public transport
Event ticketing (stadiums, exhibitions, leisure parks, etj)
Besnikëri

shtypje: Shtypi ofset, silkscreen Shtypi, shtypje termike, shtypjen Ink-jet, shtypjen Digital.
karakteristika e sigurisë: ujëra, Laser larguarit, Holografik / OVD, bojë UV, ink Optical ndryshueshme, barcode Hidden / Barcode maskë, Nota Rainbow, Mikro-text.
Të tjerët: rezistent ndaj konsumit dhe i shpejtë, Të dhëna të ndryshueshme, Personalizuar shirit magnetik programed, panel Nënshkrimi, barcode, Numër serik, embossing, Kodi DOD, NBS postar konveks, Die-prerë.

Form Enquiry ( ne do të kthehemi ju sa më shpejt të jetë e mundur )

emër:
*
Email:
*
mesazh:

verifikim:
5 + 3 = ?

Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • Shërbimi ynë

  RFID / IOT / Access Control
  LF / HF / UHF
  Card / Tag / Zbukurim / Label
  Manshetë / Keychain
  R / W Pajisja
  RFID Zgjidhja
  OEM / ODM

 • kompani

  Rreth nesh
  shtyp & Media
  Lajme / Blogs
  Karriera
  Awards & Shqyrtime
  Dëshmi
  Program Affiliate

 • Na kontaktoni

  Tel:0086 755 89823301
  web:www.seabreezerfid.com