RFID, kudo në botë.

EM4233 Chip Card, High Secure ISO15693 Protocol EM4233 Chip, EM4233 Chip zëvendëson EM4035 Chip dhe EM4135 Chip

KATEGORIA DHE TAGS:
HF Chip Card , ,

chip EM4233 sigurisë së lartë funksion mbrojtjen fjalëkalimin, përdorur kryesisht në menaxhimin e aseteve kryesore dhe sistemet e kontrollit të qasjes.

Shkarkohetim
 • specifikimet
 • Përshkrim
 • Mjeshtëri Aviable

Features Chip:
ISO15693 / ISO18000-3 standarde në përputhje
frekuenca operativ: 13.56MHz
varg të gjatë, afërsi të ulët të energjisë transponder IC
60 vjet ruajtja e të dhënave
64-bit ISO15693 Unique Identifier (UID)
2k bit EEPROM organizuar në 64 blloqe të 32 bit
1.625kujtesës k bit e anëtarit të dhënave (52 blloqe të 32 bit)
Mënyra Secure privacy të kontrolluara nga një 96 bit kyç sekret dhe një motor të lartë të sigurt kripto
Përndryshe mundësi për të zgjedhur një nivel më të ulët të modalitetit të sigurisë në bazë të identifikimit dhe një komandë 32 bit fjalëkalim apo si një kujtim të thjeshtë teksti.
Zgjuar dhe fleksibël Neni elektronike tipar Mbikqyrjes
Fjalëkalimi mbrojtur Shkatërrojë funksionin për të çaktivizuar përgjithmonë etiketë
tipar qetë Storage për të përshpejtuar proceset e inventarit
Data Storage Format Identifier (DSFID)
Aplikimi Field Identifier (AFI) mbështetur
bllokon EEPROM / pages Mbyllje mekanizma
Mbështetur të gjitha të detyrueshme dhe shumica e opsional ISO / IEC 15693 komandat dhe një seri të plotë të komandave me porosi
On-chip options tingëllues kondensator: 23.5PF dhe 97pF
Shkallë temperature: -40℃ ~ + 85 ℃
pads lidhjes optimizuar për asamblenë flip-chip
Ju gjithashtu mund të rregulloje karta të veçanta formë, kartat letër, RFID Keychains, Wristbands dhe produkte të tjera.

Cards Parametrat:
madhësi: ISO kartë standarde L 85.6 × W 54 × T 0.84(± 0.4)mm, ose të specifikojë madhësinë
material: PVC / ABS / PET / PETG / Letra, 0.13mm tela bakri
procesi encapsulation: tejzanor linjë automatike bimë automatike / touch saldim

Chip EM4233 është një varg të gjatë CMOS pasive qark i integruar të destinuara për përdorim në aplikimet që kërkojnë një contactless lexoni / shkruani kujtesës duke ofruar një nivel të lartë dhe të përshtatur të sigurisë.
configurable kujtesës 2k bit EEPROM përfshira në chip është i organizuar në 64 fjalët e 32 bit. Niveli i lartë i fleksibilitet në menaxhimin e kujtesës lejon që një fjalë e kujtesës mund të lexoni / shkruani mbrojtur dhe / ose të mbyllur veç e veç.
Ky brez i fundit i EEPROM memories ofron ruajtjes së të dhënave gjatë 60 vjet që mundësojnë zgjidhje për aplikimet e menaxhimit të aseteve afatgjata.
Privacy dhënat e konsumatorëve dhe të sigurisë është e garantuar me një motor të fuqishëm dhe të shpejtë kripto zbatuar në chip lidhur me një gjenerator të vërtetë të rastit dhe një 96 bit kyç sekret.
zgjeruara on-chip funksion sigurisë lejon një administrim fleksibël të të drejtave të qasjes kujtesës që e bën atë zgjidhje e drejtë për mbrojtje të avancuar vjedhje. Varësisht nga kërkesat e aplikimit, në aspektin e sigurisë, përdoruesi mund të qepur dhe të rregullojë nivelin e sigurisë duke zgjedhur ose një proces të vërtetë të përbashkët authentication, një procedurë login me një 32 bit fjalëkalim ose përdorin chip si një kujtim të thjeshtë teksti.
IC mbështet të gjitha ISO15693 komandat e detyrueshëm dhe shumë prej komandave opsionale. set e saj komandë është plotësuar nga komanda unike doganore që i japin për konsumatorët EM4233 një shkallë më të lartë të diferencimit në aspektin e sigurisë, fleksibilitet dhe Mbrojtja e të dhënave.
Çdo EM4233 përmban në kujtesa e një të saj 64 bit numër serial unik që nuk mund të ndryshohet dhe garanton unike e çdo pajisje.

Aplikimet
menaxhimin Library, Arkivat dhe koleksionet, Access Control, tagging aset afatgjatë, Furnizim Zinxhiri Menaxhim, Scenic Argetime Turistike bileta, etj.

 

avantazh konkurrues:
stafit me përvojë;
cilësi të shkëlqyeshme;
Cmimi me i mire;
ofrimit të shpejtë;
kapacitet të madh dhe një gamë të gjerë të produkteve;
Prano qëllim të vogla;
ODM dhe OEM produkte sipas kërkesës së klientit.

 

shtypje: Shtypi ofset, silkscreen Shtypi, shtypje termike, shtypjen Ink-jet, shtypjen Digital.
karakteristika e sigurisë: ujëra, Laser larguarit, Holografik / OVD, bojë UV, ink Optical ndryshueshme, barcode Hidden / Barcode maskë, Nota Rainbow, Mikro-text.
Të tjerët: dhënat chip initialization / Encryption, Personalizuar shirit magnetik programed, panel Nënshkrimi, barcode, Numër serik, embossing, Kodi DOD, NBS postar konveks, Die-prerë.

Form Enquiry ( ne do të kthehemi ju sa më shpejt të jetë e mundur )

emër:
*
Email:
*
mesazh:

verifikim:
4 + 3 = ?

Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • Shërbimi ynë

  RFID / IOT / Access Control
  LF / HF / UHF
  Card / Tag / Zbukurim / Label
  Manshetë / Keychain
  R / W Pajisja
  RFID Zgjidhja
  OEM / ODM

 • kompani

  Rreth nesh
  shtyp & Media
  Lajme / Blogs
  Karriera
  Awards & Shqyrtime
  Dëshmi
  Program Affiliate

 • Na kontaktoni

  Tel:0086 755 89823301
  web:www.seabreezerfid.com