RFID, kudo në botë.

LF / HF Reader

» Hardware » LF / HF Reader

ISO IEC 15693 & ISO 18000-3 protokoll frekuencë të lartë Long-distance Reader

KATEGORIA DHE TAGS:
LF / HF Reader , , , , , ,

model: SHY-0200

Single antenna up to 70cm, dual antenna up to 100cm.
Integrated multiple communication interfaces RS232, RS485, Wiegand.

Can be customized for multiple antenna, 3 antennas, 4 antennas, 6 antennas and 8 antennas gate, suitable for access control time attendance channels.

hetim
 • specifikimet
 • Përshkrim

frekuenca operativ: 13.56MHz
mbështet standardin: ISO / IEC 15693 dhe ISO / IEC 18000-3 standard
transmetojë pushtet: 1.5W
identifikim: distancën në largësinë më të 70cm vetme antenës, antenë të dyfishtë 100CM largët
njohja me shpejtësi: deri në 60pcs / sekondë
Ndërfaqja Antena: 1xSMA (50oh)
ndërfaqe komunikimi: 1 Rruga RS232 / USB, 1 rruga Wiegand 26/34
I / O port: jo
Mënyra e punës: Mënyra lexues, Mënyra scan (mund të vendosen me anë të softuerit)
udhëzime të punës: 1 ndërtuar në zile, 1 Puna me dy ngjyra treguar llambë
furnizimi me energji elektrike: DC 12V
Konsumi i energjisë: < 5W
vetitë fizike
madhësi: L134.5 × W106 × H27mm
peshë: 250G
parametrat mjedisore
temperatura e punës: -20℃ ~ + 60 ℃ (-4℉ - + 140 ℉)
temperatura Storage: -45℃ ~ + 85 ℃ (-49℉ - + 185 ℉)
Lageshtia relative: 5%-80%

SHY-0200 Series Long-distance High Frequency Reader is high power reader products,volume small, solid shell, beautiful.Products using industrial-grade design, able to adapt to the low temperature, poor working conditions. The reader supports compliance with ISO/IEC15693 and ISO18000-3 standard RFID electronic tags from multiple vendors; this product faster processing speed, with good anti-collision ability to identify, recognize RFID tags at speeds up to 60pcs/sec.

This product can be customized for multiple antenna, 3 antennas, 4 antennas, 6 antennas and 8 antennas gate, especially suitable for access control time attendance channels.

The Long-distance reader can be widely used in books/archives management, production line management, jewelry inventory, token anti-counterfeiting, drug management and channel access control attendance, identification and inconvenient reading RFID card occasions.

Karakteristikat kryesore
Shell uses the high strength aluminum alloy and ABS engineering plastic seal
Working frequency is 13.56MHz, support ISO/IEC15693 and ISO18000-3 standard
Fuqia maksimale e prodhimit: 1.5W
Product is stable, fast reading card, up to 60pcs per second
Long read distance, single antenna as far as 70cm, double antenna as far as 100cm
Integration of a variety of communication interface (RS232 / 485, Wiegand), convenient user for system integration
In combination with multiplexer, implement a reader to connect multiple antennas, reduce the cost of application
Integrated work a double color lamp, real-time understanding of module working condition
Provide DLL and demonstration software source code to facilitate further development

Typical application areas
Conference registration system
Quickly obstacle free passageway attendance System
Exhibition Center ticket System
Concert / game tickets management System
Home/school(student cards) management System
Articles/drug tracking management System
Asset Tracking Management System
Library Management System
Archives File Management System
Factory production line tracking and management System
Warehouse/Inventory Management System
Jewelry scan inventory/display systems analysis and decision

 

High-frequency Long-distance Reader Square Tray Antenna

The SHY-0200TX model Long-distance High-frequency Long-distance Reader Antenna supports compliance with ISO/IEC15693 standard multiple vendors reader and an electronic tag; with fast tag identification processing capability and good capacity for anti-conflict, identification of high speed electronic tags, using ABS plastic shell, i fortë; used in conjunction with medium/Long-distance reader can be used in many areas such as product identification, automatizimi industriale, production tracking , identifikimi kafshë, library/archives to identify management

ISO IEC 15693 ISO 18000-3 protocol High-frequency Reader Square Tray Antenna, from www.SeabreezeRFID.com

Antenna technical parameters
modeli i produktit: SHY-0200T
frekuenca operativ: 13.56MHz
mbështet standardin: ISO / IEC 15693 dhe ISO / IEC 18000-3 standard
Connecting interface: Shkolla e lartë
Fuqia maksimale mbështetje: 10W
Antena rezistencë e plotë: 50oh
Distanca Reading (Max): single antenna 50cm-75cm
temperatura e punës: -20℃ ~ + 60 ℃ (-4℉ - + 140 ℉)
temperatura Storage: -25℃ ~ + 70 ℃ (-13℉ - + 158 ℉)
material Strehimi: plastike ABS inxhinieri
madhësi: L480mm×W400mm×H30mm
ngjyra shell: e bardhë
peshë: 1.5kg

 

 

Form Enquiry ( ne do të kthehemi ju sa më shpejt të jetë e mundur )

emër:
*
Email:
*
mesazh:

verifikim:
3 + 7 = ?

Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • Shërbimi ynë

  RFID / IOT / Access Control
  LF / HF / UHF
  Card / Tag / Zbukurim / Label
  Manshetë / Keychain
  R / W Pajisja
  RFID Zgjidhja
  OEM / ODM

 • kompani

  Rreth nesh
  shtyp & Media
  Lajme / Blogs
  Karriera
  Awards & Shqyrtime
  Dëshmi
  Program Affiliate

 • Na kontaktoni

  Tel:0086 755 89823301
  web:www.seabreezerfid.com