RFID, kudo në botë.

Kartë Rreth / Asesora

» Kartë Rreth / Asesora

Furnizimi UID Chip, Në mënyrë të përsëritur shkruar të dhëna UID Chip, Në mënyrë të përsëritur Shkruaj UID Serial Chip Numri, Mund të modifikoj UID Chip e 00 zonë

KATEGORIA DHE TAGS:
Kartë Rreth / Asesora , , , , ,

model: YY080

UID Clone Chip, you can modify the 0 sector 0 bllok, you can modify the serial number, used for cloning access control cards and identification cards.

hetim
 • specifikimet
 • Përshkrim

Plotëson ISO / IEC 14443 standardet TYPEA
dhënat contactless dhe transferimin e energjisë
frekuenca e punës: 13.56MHz
norma baud komunikimi: 106Kbit / s
Distanca pune: jo më shumë se 100mm (lidhur me antenë)
Mekanizmi Anti-përplasje
Lokacioni kujtesës EEPROM është 1k bytes dhe është i ndarë në 16 sektorët. Çdo sektor është i ndarë në 4 blloqe të 16 bytes çdo.
Qasja në njësinë e magazinimit mund të përcaktohet fleksibile nga përdoruesi sipas kërkesave
ruajtja e të dhënave: >10 vjet
fshirjet e të dhënave: >100,000 kohët
Triple Mekanizmi ndërsjellë të legalizuara (ISO / IEC DIS9798-2)
Encrypt të gjitha të dhënat gjatë komunikimit
Në një sistem duke përdorur një çelës hierarkik, ka dy grupe të veçanta të çelësat në dispozicion për çdo sektor.
4-byte numër unik serial (sipas ISO / IEC 14443-3 Cascade Niveli 1)
temperatura operative: -25℃ ~ + 70 ℃

The YY080 model UID chip is used to produce UID cards, which can be used to produce blank cards for copying. It is a Mifare 1K S50 card that can modify UID.
The UID card can be changed to the 00 area, and the serial number can be modified. The ordinary IC card has been solidified by the manufacturer. prandaj, some IC card serial numbers used in the access control are used as identification cards, and UID chip cards are used for cloning access control cards and identification cards.
The UID cloning chip can be made into CR80 standard size access control card, coin tag, mobile phone sticker, keychain, wristband, token and other shapes according to the project requirements.
Seabreeze Smart Card Co.,Ltd has long supplied a large quantity of UID wafers and UID chips. As an RFID smart card manufacturer, we have the advantage of price and supply. We can provide wafers, which can be bundled into chips.

Product description
We supply the YY080 model UID chip that conforms to the ISO/IEC 14443 TypeA protocol for contactless RF card chips. The chip has a storage capacity of 1K bytes, an operating frequency of 13.56MHz, and a working distance of no more than 10 cm. Supporting anti-collision function and triple mutual authentication mechanism, it is a multi-purpose low-cost non-contact RF card chip with high security and logic processing functions, which can be widely used in low-cost access control and identity card clone replication, public transportation, Various types of billing payment cards, access control and data acquisition systems.

 

Form Enquiry ( ne do të kthehemi ju sa më shpejt të jetë e mundur )

emër:
*
Email:
*
mesazh:

verifikim:
5 + 6 = ?

Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • Shërbimi ynë

  RFID / IOT / Access Control
  LF / HF / UHF
  Card / Tag / Zbukurim / Label
  Manshetë / Keychain
  R / W Pajisja
  RFID Zgjidhja
  OEM / ODM

 • kompani

  Rreth nesh
  shtyp & Media
  Lajme / Blogs
  Karriera
  Awards & Shqyrtime
  Dëshmi
  Program Affiliate

 • Na kontaktoni

  Tel:0086 755 89823301
  web:www.seabreezerfid.com