RFID, kudo në botë.

Tejzanor Pastrimi Resistant, Temperatura e lartë Resistant acid dhe alkali Resistant Harsh Mjedisit UHF Anti-metalike Tag

KATEGORIA DHE TAGS:
PCB Anti-metalike Tag , ,

modeli i produktit: BY4631

Temperatura afat-gjatë magazinimit: -45° C ~ + 200 ° C
temperatura Peak: +230° C @ 1 orë

hetim
 • specifikimet
 • Përshkrim

Parametrat kryesore teknike
Protokolli Air: EPC Class1 gen2, ISO18000-6C
frekuenca operativ: 902~ 928MHz (standarde amerikan)/865~ 868MHz (standarde evropiane), bende porosi të tjera të frekuencave
type Chip: H3 Alien, opsionale Impinj M4QT ose NXP Ucode 7M
storage Chip: chip H3: 96bits EPC mund të zgjerohet për të 480bits), 512bits magazinimit përdorues
TIME: Numri TID është globalisht unike dhe nuk mund të ndryshohet
Lexojnë dhe shkruajnë kohë: 0.1ZNJ
Distanca Sensing: 2-8M
R / W performance: lexueshëm dhe shkruajtshme (mund të shkruani përmbajtje në chip në mënyrë të përsëritur)
ruajtja e të dhënave: 10 vjet
garanci: 1 vit
Sipërfaqja e objektit përdorur nga tag-un: aplikuar në sipërfaqe metalike
material Paketa: performancë të lartë inxhinieri plastike
ngjyra produkt: gri e zezë, mund të personalizohet ngjyra të tjera
pesha produkt: 21 gram
RoHS: në përputhje RoHS
temperatura e punës: -25° C ~ + 95 ° C
Temperatura afat-gjatë magazinimit: -45° C ~ + 200 ° C
temperatura Peak: +230° C @ 1 orë

produkt Size
madhësia e përgjithshme: 46X 31 x 7.5 mm
Hole diametër: Φ3.2mm
Distanca në mes Center 2 vrima: 39.6mm

fakultativ
Pre-shkruaj: mbështetje
Laser gdhendje sipërfaqe text: mbështetje
Laser sipërfaqe coding: mbështetje
ekran mëndafshi Sipërfaqja: Mbështetja pikturë njëngjyrëshe sipërfaqe ose mëndafshi ekran multi-color
Double-njëanshëm kasetë në anën e pasme: fakultativ, por ajo nuk ka mbështetjen e lidhjes efektiv në temperatura mbi 100 ° C
Produkt ngjyra pamjen customization: mbështetje (5000cope ose më shumë)

BY4631 high temperature resistance UHF anti-metal tags is designed and manufactured for use in extreme harsh environments, mounted on a metal surface, long-term resistance to high temperature, long-term resistance to acidity and alkaline environment, and can withstand ultrasonic cleaning.
The BY4631 high temperature metal resistant tag is flexible installation, can be mounted with rivets or screws.
The BY4631 tag can withstand reliability: high temperature testing, high and low temperature alternating testing, acid and alkali testing, vibration testing, ultrasonic cleaning testing.
The BY4631 tag is tested for performance consistency before shipment, including the European Tag Performance Conformance Tester, EPC and User Area Write Test, ensuring excellent reliability and performance consistency for each tag manufactured.

Product application range
1. Automobile production line
It can be automated with metal parts through phosphating, rinsing, electrophoresis, spraying, high temperature baking process, the tags waterproof, moisture, acid, alkali, high temperature, ultrasonic, high voltage resistance; metal parts for auto parts and metal crates management. The tags has good performance, is durable, and the installation is stable and does not fall off.
2. Production line high temperature resistant metal tray management
electronic product production line pallet management. The tags can withstand high temperature reflow, high temperature baking, ultrasonic cleaning.
3. Warehouse shelf management
Manage metal shelves. Small tags size, high intensity and long reading distance.
4. menaxhimi i aseteve, tooling and fixture management
Assets with metal surfaces, IT asset management, metal tooling and metal fixture management. The tags size is small, and the performance is excellent and the life is long.
5. menaxhimi i aseteve
Office facilities management, laboratory instrument management; logistics asset management, management of metal beds, metal stools, metal assets. The tags is small, durable and difficult to remove illegally
6. Special vehicle management
Manage engineering construction vehicles and forklifts. The tags is durable, resistant to harsh weather conditions, and has good read and write performance.

 

Form Enquiry ( ne do të kthehemi ju sa më shpejt të jetë e mundur )

emër:
*
Email:
*
mesazh:

verifikim:
0 + 5 = ?

Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • Shërbimi ynë

  RFID / IOT / Access Control
  LF / HF / UHF
  Card / Tag / Zbukurim / Label
  Manshetë / Keychain
  R / W Pajisja
  RFID Zgjidhja
  OEM / ODM

 • kompani

  Rreth nesh
  shtyp & Media
  Lajme / Blogs
  Karriera
  Awards & Shqyrtime
  Dëshmi
  Program Affiliate

 • Na kontaktoni

  Tel:0086 755 89823301
  web:www.seabreezerfid.com