RFID, kudo në botë.

Kontaktoni Card Reader

» Hardware » Kontaktoni Card Reader

USB2.0 PC / SC USB IC / ID Smart Card Reader, EMV Card Reader

KATEGORIA DHE TAGS:
Kontaktoni Card Reader ,

RBJ9540 Evaluation Kit is designed for customers to test and check the features on demonstration PCB.

hetim
 • specifikimet
 • Përshkrim

model: RBJ9540
madhësi: 100X80X16mm
peshë: 80G
Ngjyrë: e bardhë, e zezë
(Sigurojë shofer CD disk)

RBJ9540 is a highly integrated single chip Smart Card reader controller. Highly integration enables the lowest BOM cost of smart card reader. The RBJ9540 EMV Card Reader supports multiple international standards including ISO7816 for IC card standard, PC / SC 2.0 for windows smart card standard, Microsoft WHQL, EMV for Europay MasterCard Visa standard and USB-IF CCID standard. The application of RBJ9540 can be generally applied to Smart Card read/write terminal device, such as ATM, POS terminal, Public telephone, E-Commerce, personal consumption on Internet, personal certification, prepay system, loyalty system,etj.
RBJ9540 evaluation kit is designed for customers to test and check the features on demonstration PCB, and also available for future development and design reference purpose.

Features
1. Card Mbështetje: ATM/CAC/ID/IC/SIS/Credit Cards
2. Supported Card Types: 5V, 3V and 1.8V Smart Cards ISO 7816 Klasa A, B dhe C
3. standard: ISO 7816 & EMV2 2000 Level 1
4. Host Interface: USB 2.0 CCID1 (compliant with USB 1.1)
5. Support T0, T1 protocol
6. Smart Card Interface Speed: 420 kbps (when supported by card)
7. Furnizimi me energji elektrike: Bus Powered
8. PC/SC Driver Support:
Windows98, WindowsME, Windows2000, WindowsXP(32bit), Windows2003 Server
Windows CE 5.0 (depending on hardware)
WindowsVista (32bit/64bit)
Windows7 and Above
Linux

Form Enquiry ( ne do të kthehemi ju sa më shpejt të jetë e mundur )

emër:
*
Email:
*
mesazh:

verifikim:
2 + 8 = ?

Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • Shërbimi ynë

  RFID / IOT / Access Control
  LF / HF / UHF
  Card / Tag / Zbukurim / Label
  Manshetë / Keychain
  R / W Pajisja
  RFID Zgjidhja
  OEM / ODM

 • kompani

  Rreth nesh
  shtyp & Media
  Lajme / Blogs
  Karriera
  Awards & Shqyrtime
  Dëshmi
  Program Affiliate

 • Na kontaktoni

  Tel:0086 755 89823301
  web:www.seabreezerfid.com