RFID, kudo në botë.

Module / Antena

» Hardware » Module / Antena

Parking Lot Pjesëmarrja Access Multi-channel Reader Module, Custom Multi-channel Access Control Module Reader

KATEGORIA DHE TAGS:
Module / Antena , , , , , ,

modeli i produktit: SMRF125-5

Can customize 5-Way, 10-Way and other multi-channel ID card reading modules.

hetim
 • specifikimet
 • Përshkrim

Parametrat teknike
Furnizimi me energji elektrike: DC5V
aktual: 30mA
frekuenca operativ: 125KHz ± 1kHz
Mënyra e punës: Lexo vetem
card mbështetje: uEM4001 / uEM4102 ose compatible kartë ID EM (125KHz, 64-i ndarë, 64-bit Manchester kodimin)
Distanca Reading: max 6cm, Varg sensing varet formë kartë dhe madhësisë antenë
Metoda leximi: lexuar kartën sipas radhës
shpejtësia Reading: <250Znj
temperatura e punës: -10℃ ~ + 75 ℃
madhësia Module: 28.329.6mm ×

SMRF125-5 model ID Card Read Module, can connect 5 reader antennas, read the card number on each antenna at the same time, and output the card number through the serial port.
The inductance of the induction antenna is 345uH±5%, the common antenna size is 50×70mm or 40×60mm, and the round diameter 35mm. Quantity 50 or more, antenna size can be customized.
Multi-channel ID card reader module can be customized.
SMRF125-5 reader module is mainly used in parking lot, identifikim, pjesëmarrje, kontrollin e qasjes, channel and other systems.Parking Attendance Access Multi-channel Reader Module, Custom Multi-channel ID Card Reader Module, Multi-way Parking Lot Access Control Read Module, SeabreezeRFID LTD.

Working principle
After the module is powered on, it is in the waiting command state (connecting the power and antenna). After receiving the reading command, the module will read the card number corresponding to a certain reading card coil according to the command, and then return data. After all the returned data is sent, the module enters the waiting command state again and waits for the next reading.
The module input/output is TTL-RS232 ASCII data output (serial output, niveli TTL) 9600 bps,n,8,1 (norma baud 9600 no check digit data 8 bit 1 stop bit) (can also output according to customer requirements).

 

Form Enquiry ( ne do të kthehemi ju sa më shpejt të jetë e mundur )

emër:
*
Email:
*
mesazh:

verifikim:
3 + 9 = ?

Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • Shërbimi ynë

  RFID / IOT / Access Control
  LF / HF / UHF
  Card / Tag / Zbukurim / Label
  Manshetë / Keychain
  R / W Pajisja
  RFID Zgjidhja
  OEM / ODM

 • kompani

  Rreth nesh
  shtyp & Media
  Lajme / Blogs
  Karriera
  Awards & Shqyrtime
  Dëshmi
  Program Affiliate

 • Na kontaktoni

  Tel:0086 755 89823301
  web:www.seabreezerfid.com