RFID, kudo në botë.

identifikimin e kafshëve

» identifikimin e kafshëve

ISO 11784/11785 FDX-B Protokolli Animal Tag Lexo / Shkruaj Module

KATEGORIA DHE TAGS:
identifikimin e kafshëve , , , ,

modeli i produktit: SM-RW250

High performance animal ID tag read/write module.

hetim
 • specifikimet
 • Përshkrim

Parametrat kryesore teknike
frekuenca e punës: 134.2KHz (devijim 1kHz)
standarde protokoll: ISO 11784/11785 FDX-B
tension të punës: DC 5V
aktuale të punës: më pak se 50mA
prodhim: niveli TTL, mund të jetë e lidhur direkt me portin serik të synuar microcontroller
norma baud: 9600
Distanca Reading: 30mm diametër Ear tag: 6cm
unazë këmbë: 4cm
1.5× 8.5mm Glass tub tag: 2.5cm
2× 12mm Glass tub tag: 4cm
temperatura e punës: -30° C ~ + 85 ° C
madhësia Module: 2525mm ×
Antena Madhësia spirale: 5070mm ×

The SM-RW250 model animal tag read/write module reads animal tags conforming to ISO 11784/ISO 11785 FDX-B format and its compatible RFID cards, such as pigeon foot rings, ear tags and injected glass tubular tags, etj, TTL level serial output It can be directly connected to the serial port of the target MCU. It can read or write data. It has excellent performance and simple operation. It is suitable for animal management project application, and is also suitable for RFID card project application with 134.2KHz frequency.

Form Enquiry ( ne do të kthehemi ju sa më shpejt të jetë e mundur )

emër:
*
Email:
*
mesazh:

verifikim:
1 + 4 = ?

Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • Shërbimi ynë

  RFID / IOT / Access Control
  LF / HF / UHF
  Card / Tag / Zbukurim / Label
  Manshetë / Keychain
  R / W Pajisja
  RFID Zgjidhja
  OEM / ODM

 • kompani

  Rreth nesh
  shtyp & Media
  Lajme / Blogs
  Karriera
  Awards & Shqyrtime
  Dëshmi
  Program Affiliate

 • Na kontaktoni

  Tel:0086 755 89823301
  web:www.seabreezerfid.com