RFID, kudo në botë.

Module / Antena

» Hardware » Module / Antena

Mifare IC Card Block Encrypt Read Shkruaj Module

KATEGORIA DHE TAGS:
Module / Antena , , , ,

Supports Mifare 1K S50, Mifare S70 4K, FM11RF08, FM1208 and their compatible family of contactless smart cards.

hetim
 • specifikimet
 • Përshkrim

model: SMS-139
frekuenca operativ: 13.56MHz
card mbështetje: Mifare 1K S50, Mifare S70 4K, FM1RF08, FM1208 dhe karta e saj në përputhje smart
Protokolli Mbështetje: ISO14443 TYPEA
Lexoni varg: 30~ 80mm (ndryshme në varësi të antenës, Integrimi antenë lexues distancë prej rreth 6.5 cm)
Shkalla e transferimit Card: 848kbit / s
Interface: UART, unë2C, RS232, Wiegand, RS485, custom SPI
Furnizimi me energji elektrike: +5V për integrimin antena
aktuale mesatare: 70mA / DC 5V
Procesi i prodhimit: Përdorimi i sipërfaqes malin teknologji
temperatura Storage: -40℃ ~ + 85 ℃
temperatura operative: -30℃ ~ + 70 ℃
madhësi: Split 30 × 80 × 7mm
Integrimi Antena 30 × 50 × 7mm, 30× 34.35 x 2.5mm
Pin ndarje: 2.0mm
peshë: 20G

Mifare IC Card Block Encrypt Read/Write Module series encapsulates the complex ISO14443 protocol and read / write card-related operations. All read and write operations on the MF1 card become a few simple instructions. Users do not need to understand the complex ISO14443A protocol, only need to understand the structure of the card used by a simple instruction to operate the card reader module, which consists of all the complex operation of the MCU card reader module to complete.Mifare IC Card Block Encrypt Read Shkruaj Module, Mifare 1K S50 Card Block Encrypt Read Write Module, SeabreezeRFID LTD.
The Block Encrypt R/W Module is widely used in non-contact smart water meters, power meters, gas meters, electronic door locks, traffic One Card Solutions reader, desktop card reader, access attendance card reader, car electronic induction lock supporting, zyrë / qendrat tregtare / Safety control box, a variety of security systems and production process control.

karakteristika të produktit
Module is simple, lehtë për t'u përdorur, cost-effective;
Using NXP highly integrated reader chip;
Supports Mifare 1K S50 / Mifare S70 4K, FM1208 and their compatible family of contactless smart cards;
Read and write card distance (up to 50~80mm depending on the application);
According to need, choose SPI, I2C, UART, RS232, RS485 or Wiegand interface to connect with any MCU;
When using the UART interface, with automatic baud detection, when with 232 level conversion can be directly connected with the computer;
Choose 5V power supply, low power consumption
With control line and controllable buzzer signal output, optional onboard LED and buzzer;
Can read and write module EEPROM, with password loading function;
Support automatic detection card function, no need to send frequently on the host computer to find card instructions;
Provide C51 function library for secondary development
madhësia e vogla (antenna integrated module 30×80×7mm)

Form Enquiry ( ne do të kthehemi ju sa më shpejt të jetë e mundur )

emër:
*
Email:
*
mesazh:

verifikim:
2 + 5 = ?

Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • Shërbimi ynë

  RFID / IOT / Access Control
  LF / HF / UHF
  Card / Tag / Zbukurim / Label
  Manshetë / Keychain
  R / W Pajisja
  RFID Zgjidhja
  OEM / ODM

 • kompani

  Rreth nesh
  shtyp & Media
  Lajme / Blogs
  Karriera
  Awards & Shqyrtime
  Dëshmi
  Program Affiliate

 • Na kontaktoni

  Tel:0086 755 89823301
  web:www.seabreezerfid.com