RFID, kudo në botë.

Card Various Material

» RFID Card » Card Various Material

PLA Bioplastics Material RFID Chip Card, PLA Biodegradable Green Material IC Card, PLA Material Smart Card

KATEGORIA DHE TAGS:
Card Various Material , , , , , , , , , , , ,

modeli i produktit: HG4125

Opsionet e personalizimit: madhësia dhe specifikimet, trashësia, formë(Card/Tag or Prelam Inlay), surface printing, laser number, shkrimi i të dhënave, dhe procese të tjera të veçanta të prodhimit.

hetim
 • specifikimet
 • Përshkrim
 • Mjeshtëri Aviable

Parametrat kryesore teknike
frekuenca e Response: 125KHz / 13.56MHz / 860 ~ 960MHz
standarde protokoll: ISO 14443A / ISO 15693 / ISO 18000-6C
Available IC chip: Mifare1 S50/S70, Mifare ultralight10, Mifare ultralightC, I KODI SLI / SLI-S / SLI-L / SLIX, Mifare Desfire2K / 4K / 8K, Ti2048, EM4200, EM4305, EM4450, TK4100, T5577, CET5500, Hitag2, Hitags, MFl PLUS 2K/4K, Alien Higgs4, Impinj M4QT, FMl208(CPU) and a variety of models of compatible chips
dimension: ISO7816 CR80 85.60×53.98×0.84mm or according to customer requirment
radius bazë fileto: 3.18± 0.3mm.
Cardbody material: PLA plastic, 0.13mm tela bakri
procesi encapsulation: Linja tejzanor automatike bimë automatike / touch saldim

Polylactic Acid (PLA) is a new biodegradable and biodegradable material, which is made from starch extracted from renewable plant resources (such as corn). The starch raw material is saccharized to get glucose, and then the glucose and certain strains are fermented to produce high purity lactic acid, and then the polylactic acid with certain molecular weight is synthesized by chemical synthesis method. It is pollution-free in the production process and has good biodegradability. After use, it can be completely desorbed by microorganisms in nature under specific conditions, and eventually generate carbon dioxide and water. It is recognized as an environment-friendly material without polluting the environment.
PLA environment-friendly material is biodegradable, so it is a good choice to replace PVC in making smart cards. PLA material can be used to encapsulate smart cards, IC cards, Kartat e CPU-së, business cards, etj, is a harmless human body degradable environmental protection material.

Aplikacion
identifikim, kontrollin e qasjes, channel gate control, Premium Gift Card, Kartëvizitë, aplikoni në qendrat tregtare, hotel kartë derë, bare, restorante, kafene, kinema, sallon bukurie, kafene neto, salla e lojrave, dhe fusha të tjera të industrisë së shërbimeve.

shtypje: Shtypi ofset, silkscreen Shtypi, shtypje termike, shtypjen Ink-jet, shtypjen Digital.
karakteristika e sigurisë: ujëra, Laser larguarit, Holografik / OVD, bojë UV, ink Optical ndryshueshme, barcode Hidden / Barcode maskë, Nota Rainbow, Mikro-text.
Të tjerët: IC chip data initialization/Encryption, Të dhëna të ndryshueshme, Personalizuar shirit magnetik programed, panel Nënshkrimi, barcode, Numër serik, embossing, Kodi DOD, NBS postar konveks, Die-prerë.

Form Enquiry ( ne do të kthehemi ju sa më shpejt të jetë e mundur )

emër:
*
Email:
*
mesazh:

verifikim:
0 + 8 = ?

Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • Shërbimi ynë

  RFID / IOT / Access Control
  LF / HF / UHF
  Card / Tag / Zbukurim / Label
  Manshetë / Keychain
  R / W Pajisja
  RFID Zgjidhja
  OEM / ODM

 • kompani

  Rreth nesh
  shtyp & Media
  Lajme / Blogs
  Karriera
  Awards & Shqyrtime
  Dëshmi
  Program Affiliate

 • Na kontaktoni

  Tel:0086 755 89823301
  web:www.seabreezerfid.com