RFID, kudo në botë.

Zgjidhjet

» Zgjidhjet

 • specifikimet
 • Përshkrim

Parametrat kryesore teknike
varg Frekuenca: 902~ 928MHz, 865~ 868MHz (mund të rregullohen në bazë të vendeve të ndryshme ose rajone)
protokoll ndërfaqe Air: mbështetja ISO18000-6B, ISO18000-6C, EPC Class1 gen2
Mënyra e punës: Mënyra aktive, modaliteti komandues, Mënyra shkaktojë
RF output: 0-33 dBm rregullueshme
furnizimi me energji elektrike: DC12V, 3A (mbështetjen pushtet përshtatës 220V AC)
Konsumi i energjisë: fuqia mesatare <20W
ndërfaqe komunikimi: RS232, RS485, TCP / IP, Wiegand 26/34
width Channel: 1~ 8 metra (standard 2 metra)
madhësi: 1500× 480 cm 180mm
peshë: 60KG
material: Antena pjesë: ABS plastike
temperatura e punës: -20℃ ~ + 60 ℃
temperatura Storage: -40℃ ~ + 80 ℃
lagështi: 5-95% pa kondensim
niveli mbrojtja: IP51
funksioni Alarm: konfigurim të shëndoshë dhe alarmi të lehta pajisje
zhvillimi i mesëm: Të sigurojë paketën e zhvillimit SDK dhe fotografi bibliotekës Lidhje dinamike

UHF channel reader is a product developed by Seabreeze Smart Card Co.,Ltd. It is the first choice for open and large flow applications such as library, warehouse data storage, fixed asset management, access control attendance and production process control. It has long sensing distance and excellent performance. It is widely used in warehouse logistics materials management, fixed asset management, anti-theft alarm channel, personnel information collection and management.

 

Karakteristika kryesore
Read card distance is far, deri në 8 metra, excellent performance
Adopt ISO18000-6B/ISO18000-6C/EPC Class1 Gen2 international standard air interface protocol
902~ 928MHz, 865~868MHz communication frequency optional
Broad spectrum frequency hopping mode, strong environmental adaptability
Rich communication interface, TCP / IP, RS232, RS485, WiFi, Wiegand 26 / Wiegand 34 fakultativ
Customizable GPS, GPRS network interface communication function
Advanced tags collision processing algorithm, high reading rate
Supports fast anti-collision analysis and data processing functions for electronic tags
Equipped with high performance RFID channel antenna
Can be directly connected to the host, controller and other related equipment, or can be used offline alone

UHF channel readers are widely used in:
Intelligent library door anti-theft system
Intelligent file anti-theft management system
School student access management
Personnel access control attendance automatic sensing card management system
Conference accessibility automatic sign-in system
Fixed asset tracking management system
Fixed asset inventory anti-theft alarm system
Warehouse inventory and outbound data acquisition system
Logistics warehousing management system
UHF channel system access control attendance channel system equipment
Accessible RFID access open access system
RFID Accessible Meeting Sign-in System
RFID intelligent library access control anti-theft channel system
Logistics industry pallet management, asset tracking, etj.
Electronic ticket attendance, kontrollin e qasjes, conference sign-in, personnel access and management, etj.

 

Form Enquiry ( ne do të kthehemi ju sa më shpejt të jetë e mundur )

emër:
*
Email:
*
mesazh:

verifikim:
3 + 9 = ?

Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • Shërbimi ynë

  RFID / IOT / Access Control
  LF / HF / UHF
  Card / Tag / Zbukurim / Label
  Manshetë / Keychain
  R / W Pajisja
  RFID Zgjidhja
  OEM / ODM

 • kompani

  Rreth nesh
  shtyp & Media
  Lajme / Blogs
  Karriera
  Awards & Shqyrtime
  Dëshmi
  Program Affiliate

 • Na kontaktoni

  Tel:0086 755 89823301
  web:www.seabreezerfid.com